Meta: Do fitojmë 12 mandate në zgjedhjet e qershorit

Redaksia Online January 27, 2013 17:05

Meta: Do fitojmë 12 mandate në zgjedhjet e qershorit

LSI mendon se do të fitojë 12 mandate në zgjedhjet e 23 qershorit. Gjatë një takimi me mbështetësit e kësaj force në Pogradec, kreu i saj, Ilir Meta, është shprehur se LSI do t’i trefishojë mandatet në Parlamentin e ardhshëm.

“Ne kemi bërë një marrëveshje dhe do t’i qëndrojmë asaj, pasi në politikë qëndrueshmëria vlerësohet më shumë se çdo gjë dhe kjo është ajo që kërkon vendi. Pesha e LSI do të jetë disa herë më e madhe në Parlamentin e ardhshëm. Kjo nuk është mirë vetëm për LSI-në, por për vendin, pasi do të rëndojë më shumë pesha e arsyes dhe logjikës në Parlament e qeverisje, do të merret më shumë përgjegjësi për të ardhmen e vendit”, deklaroi Meta.

Redaksia Online January 27, 2013 17:05
Komento

5 Komente

 1. LORA January 27, 20:00

  Ne 2009-en bertiti ne te gjithe territorin se do te merrte 40 deputete,por mori kater.Mandati i tij nuk eshte bere ende me dije per publikun se si u realizua, me 3ooo votat socialiste te trafikuara.Sot qe ka mbi vete kusarine e integruar me dr.dhjeramanin, dhe jetet e kater deshmoreve te 21 Janarit 2011 do te marrka,,,,,,Prit o kampion injorance,prit edhe pak te shohesh se cfare do te japin ty shqiptaret.

  Reply to this comment
 2. iliriTirane January 27, 20:55

  Per mendimin tim ky SRAPar-lliu do marri nje “llanja” te madhe…….
  Po nuk e kuptove kete fjale pyet MONEN, se e di Gollobordeshen…….

  Reply to this comment
 3. bledi January 27, 21:06

  do te njohesh veten me mire, cili je

  Reply to this comment
 4. sali hajni January 28, 08:30

  ku do i marresh kokrrat o koqe kanari a po do i blesh votat me floririn qe grabite lanet te bafte zoti

  Reply to this comment
 5. Ivani i madh January 28, 11:40

  po ci di keta 12 deputete qe deklaron ti mor palaco 12 jarane per Monen qe me nje te shkelur te syrit e ne krevat .Ndyshku ta ka nxjere bojen me kohe tani duhesh krojtur me zmerilin e votes e ti pasaj ne vend te 12 do vesh 313 ta se aty e ke vendin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*