Kush po vret Reformën? Meta: Maskat kanë rënë, fajin e kanë ata që bëjnë gjëra pas kurrizit të shqiptarëve, Ilir Meta është ballëlartë

May 22, 2020 12:51

Kush po vret Reformën? Meta: Maskat kanë rënë, fajin e kanë ata që bëjnë gjëra pas kurrizit të shqiptarëve, Ilir Meta është ballëlartë

Presidenti Ilir Meta deklaroi publikisht se ka kërkuar hetim ndërkombëtar për reformën në drejtësi, ndërsa theksoi se përgjegjësit që bëjnë gjëra pas krahëve të shqiptarëve duhet të përgjigjen. Ai tha se tashmë maskat kanë rënë.

“Unë nuk po negocioj, dua plotësimin e 14 pikave. Këto i dinë ambasadorët e BE dhe SHBA. Ilir Meta do ta diskutojë këtë çështje, dhe është i gatshëm që të kërkojë hetim për reformën në drejtësi. Ilir Meta është ballë lartë pasi ka kërkuar transparencë. Maskat kanë rënë tani, përgjegjësinë ta marrin ata që bëjnë gjëra pas kurrizit të shqiptarëve.”, tha Meta.

o.j/dita

May 22, 2020 12:51
Komento

19 Komente

 1. Hosteni May 22, 13:05

  Bravo… Presidenti me i mire i te gjitha koherave.

  Reply to this comment
  • liri May 22, 13:31

   perfundimisht i panikosur se e sheh qe po i ngushtohet laku PO keshtu te frikesuar jane edhe dyshja tjeter kriminale rama basha Te shpresojme se kesaj radhe amerikanet e kane seriozisht me keta plehra te korruptuar

   Reply to this comment
   • Hosteni May 22, 14:15

    Shpreso o vella shpreso. Lulzim Basha “rising star”. Sali Berisha “burre shteti”. Ilir Meta “president i matur”. Edi Rama “nje artist, modern, qe u be kryeminister me mbeshtetje te gjere duke premtuar luften kunder korrupsionit me ekip ministrash te korruptuar”…. Dhe me e forta Kosta Trebicka pesoi aksident. Te gjitha llafe amerikanesh jane.

    Reply to this comment
 2. Gzim Kulufi May 22, 13:08

  Kur gjeni popull budall, mire ia beni me keto budadalleqe!

  Reply to this comment
 3. Kush nuk e pjerdh Presidentin: May 22, 13:10

  Floriri i ben thirrje Opozites Rrugore qe te marre pjese ne Komisjonin zgjedhor,por Monika nuk ja var..edhe Petriti madje edhe Luli….
  Kush tjeter nuk pjerdh per Ilir Floririn?

  Shkruaj ketu PO! JO!JO!PO!…kush nuk e pjerdh Ilirin?

  Reply to this comment
 4. Niku May 22, 13:24

  Po te vjen ngordhja oooHajdut

  Reply to this comment
 5. Zigur Qarri May 22, 13:32

  Ne kete gjendje katastrofale ku ndodhet sistemi drejtesise ne Shqiperi,nuk ka te dytë as ne historine e Shteteve Afrikane.Ne nje vend Europian,Edvin D’Rama do te ishte ekzekutuar si Musolini.

  Reply to this comment
 6. Kur do behet Grushti i Shtetit zotnia juej Asqer Muta ,se jena tu bo gati Armet me marre Pushtetin e dhuru ty me te deklaru Sulltani pri Cepani May 22, 13:44

  amon mer jepe sijalin se spo na mba veni !

  ne dur mbajm ne doren e manjte kallashin ,

  ne te djathten hanxharin ,

  ne krah trasten me bomba dhe granata ,

  siedhe nji kundra rakete tok ajer toke

  Let’filloj Festa ti shkerdhejm faren Krimineleve te Lalzit

  dhe rrafshojme Vilat ,

  e pastaj te marrim Pushtetin

  yyyyyyyyyyxhyyyyyyyyyyym t’i cpojme qypin Shkerdhates se Lalzit ,me ja bo me vrym ,

  ,e u ajros Qypi Lalzit se po qelb

  Reply to this comment
 7. Lili May 22, 13:45

  Na lodhet me ato nderkombtaret qe si ju ne maje te hundes na kane ardhur! Kur nuk jeni te zotet me qeverise, hapni krah e ´dégagez’ shpodhnu!
  Mbaroj loja jo presim nderkombtaret jo presim gogon! Teatri u shemb!

  Reply to this comment
 8. h May 22, 13:46

  Dorëzo gjënë e vjedhur,shkërdhatë.
  Nuk ka nevojë për hetim

  Reply to this comment
 9. Para Jeshil-llik dhe President May 22, 13:47

  Presidenti i Republikes se Bananes dal si President amerikan para pakut presidencial (mbushur gjithe ferra dhe breshka mbrapa ) per konference shtypi me veten e vet para mushkonjave dhe mizave !
  Presidenti me i cuditshem shqiptar ! Paranojak !

  Reply to this comment
 10. Fajin e ka palloshi qe e beri president,duke kujtuar se do e heqi qafe May 22, 13:53

  Nga njera ane ky hajduti president ,thote qe ambasadorja nuk e ka me mua,nga ana tjeter kerkon hetim nderkombetar(dhe me shume ka deklaruar qe nuk i beson ata)per drejtesine qe ta vonoj sa me shume…

  Reply to this comment
 11. ALBAN DEGA May 22, 15:59

  KUVENDI 1 SALIKJA 3 …

  – Ilir Meta shpall platformen e Byrose Politike te partise “ Keshilli Politik per Drejtesine” shqiptare

  – Levizje e re politike apo “ Skuadron Vdekjeje” per ekzekutimin e Reformen ne Drejtesi e Vetingun !

  – Ilir Meta ne pranga per tentative per grusht shteti

  – Cfare pret Kuvendi dhe SPAK-u !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kryemafiozi i Ballkanit Ilir Meta, alias Like Floriri heq edhe masken e fundit te varrmihesit perserites te Shqiperise !
  Kuvendi 1 Meta 2 + Avokatja politike “ Popullit “ te pazarlleqeve politike Rama- Basha te 17 majit 2017, pra Kuvendi 1 Meta Berisha 3 eshte tentative per grusht te mirefillte shteti dhe permbysje te rendit kushtetues dhe varrosja e Republikes Parlamentare, eshte kthimi i Shqiperise ne nje Republike Presidenciale, pra ne nje dinasti te ilir Metes dhe Avokates se Popullit , Avokates se Saleh e Argita Berishes.
  Nese drejtesia shqiptare rivihet nen shkopin e dirigjentit politik te SaLikes dhe te politikes se SaLikekracise a kujtdo qofte ky do te ishte guri i varrit jo vetem i Reformes me Drejtesi dhe Vetingut por edhe i demokracise dhe vete Shqiperise !
  Ja pse ambasadorja e aleatit kryesor strategjik dhe mikut me te madh te shqiptareve ne kohet me te veshtira to be or not to be, SHBA-se dha alarmin dhe kushtrimin per vrasjen e Reformes me Drejtesi dhe Vetingut qe ne djep nga pazaret e felliqta te politikes antishqiptare te politikaneve me antishqiptare me historine e Shqiperise !
  Ilir Meta eshte politikani me i degjeneruar dhe me i korruptuar ne keto 107 vjet te shtetit shqiptar.
  14 pikat i komplotit te tij antikushtetues jane 14 plumba ne zemren e Kushtetutes dhe Drejtesise shqiptare vetem e vetem per te shpetuar kokat e Bandes se Gangstereve” dhe “ Mafias qe ka dale krejt jashte kontrollit “!
  14 pikat e “ Keshillit Politik per Drejtesine” shqiptare jane 14 plumbat e levizjes politike qe ai lancoi dje e sot qe automatikisht e shkarkojne ate nga posti i Presidentit per shkelje dhe dhunim flagrant te Kushtetues, cka jo Komisioni i Venecias po as Komisioni i Zotit vet nuk mund ta shpetoje nga shkarkimi dhe as nga burgu vetem e vetem per kete akt pa llogaritur nje mal me krime e korrupsion te hapur me ze e me figuren e tij faqe mbare shqiptareve kudo qe jemi dhe faqe mbare Botes!
  Ilir Meta e Sali Berisha jane jo vetem turpi por edhe fatkeqesia me e madhe e shqiptareve, e mbare Shqiperise dhe kombit shqiptar !
  Shqiptare vigjilente, syceltesi perballe ketyre perbindeshave, ketyre kucedrave te pangime me gjak e me djersen shqiptareve dhe pasurite e tyre e te Shqiperise !
  Cfare pret SPAK-u !?
  Cfare pret Kuvendi i Shqiperise !?

  Reply to this comment
 12. Adih May 22, 17:46

  Oh cna kenaqe o Like Meta .interesohesh ti per drejtesine .I ke pislleqet e vjedhjet me tonelata o Mete .Por nuk me degjove mua atehere ,te thashe direkt mbasi “FITOVE” gjygjin me ndihme te Saliut 5 m 0. Dil nga politika ,te imitoje qytetarin hajdut Fatos Nanon ,ku deri me sot spo meret njeri me te ??. Por ti nuk behesh qytetare kurre edhe sikur te nderrosh 700 lekure Tashti je vone pergjegju drejtesise ,nuk e di a ta ka legalizuar ty ,ate vilen tek GJIRI I LALZIT ne toke te vjedhur Rama me vemjen tjeter LAME lamashin .Pastaj ke pune ne ajken e Jales ,perlave vendin me te bukur ku con rinine e varfer naive me emrin e felliqur LSI dhe pa karakter nga dy dite ,per te bere jorgjira ne sarajet e Jales .Mos harojme ke 3 hotele buze detit tek MALI i ROBIT rrjeshti i pare ,keshtu flasin Kavajsit .. I forte paske qene o like fshatari ,a i lexon keto komentet e hallexhinjve ketu neper gazeta ,jo vetem sot ,por deri kur te nxori ne ate kohe te larget vidion me ze e me figure i ndjeri Dritan Prifti .Nuk ta kam the ,por po ta them sot ,Dritani aq alergji pati nga ty ,sa nuk pranoi edhe riskun e vet te bakshishit ,por u kenaq per cjerrjen e maskes tende ?
  Tani eshte teper vone o Like fshatari per ty ,je i vdekur midis te gjalleve .

  Reply to this comment
 13. currilsi May 22, 22:12

  po lexojsha artikullin dhe m’u erresuan syte, ne bark sikur kisha gjithe qelbsirat ,ika me vrap ne banjo dhe volla ej,volla, per here te pare ne jeten time.kur hapa syte mu bo sikur pashe gjithe qelbesirat e politikes ne hale.shpresoj, shpresoj…..

  Reply to this comment
 14. hashash hashish hashure currilsi May 22, 22:25

  Reforma??? Per cfare “Reforme” flitet,se ka 30 vjet.Aaaa,tani e kuptova(1)vjedhja e floririt,qe do e paguash si frengu pulen(2)vjedhja e…..??? qe do e paguash ti dhe jot shoqe(3)vjedhja e…..??? qe do e pagojne dhe ata kelyshet tuaj qe i mban jashte

  Reply to this comment
 15. kasemi May 23, 08:29

  Kujdes like se me usa nuk behet shaka. Kane dhene para ato per reformen e nuk te lejojne ti prekesh ti, sic je mesuar te besh gjithjne. Kesa radhe lepij gishtat.

  Reply to this comment
 16. fteri May 23, 10:01

  Reforma në drejtësi dredha mashtruese të gr.mafioz të Ilir Metës ,Sali Berishës me 14 pika thikë në zemër të republikës PARLAMENTALE ,dhe për ta rrëmbyer e për të kthyer shqipërin Republik PRESIDENCIALE ,dhe kaluar totalisht në duar të Mafiozit ILIR ,META .SALI BERISHA, ARGITA BERISHA ,ZEN SYPESHKAQENI me bandën e maskearejve mafioz që i kan vu minaat shqiprisë

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim