Meta-Dvorani kalon në SPAK, Prokuroria shpall moskompetencën

December 26, 2019 16:12

Meta-Dvorani kalon në SPAK, Prokuroria shpall moskompetencën

Prokuroria e Tiranës ka dërguar për hetim pranë Strukturës së Posaçme Anti-Korrupsion “dosjen” e KED-së, dosje kjo e cila solli përplasje të forta mes  Presidentit të Republikës dhe kreut të këtij institucioni mbi ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. Kjo lëvizje tashmë do të thotë se hetimet për padinë e Presidentit Meta kundrejt kreut të KED-së, Ardian Dvoranit do t’i kryejë SPAK.

Prokuroria e Tiranës konfirmoi zyrtarisht për mbylljen e hetimit nga kjo prokurori  duke shpallur moskompetencë për padinën e Kreut të Shtetit, me pretendimin se Ardian Dvorani është zyrtar i lartë.

Mësohet se  prokurori Alket Mersini ka shpallur moskompetencën për shkak të cilësive të veçanta që ka subjekti i kallëzuar, pra kryetari i KED-së, Ardian Dvorani. Deri tani, kjo është e vetmja dosje që Prokuroria e Tiranës ka dërguar pranë Strukturës së Posaçme Anti-Korrupsion.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka kallëzuar kreun e KED-së për veprat “shpërdorim detyre” dhe “përvetësim i titullit”.

 

l.h/ dita

December 26, 2019 16:12
Komento

6 Komente

 1. dashamires December 26, 16:45

  SPAK i shkrete! Se pari i erdhi ne dere padia e grupimit Thurja kunder koncesionit sterilizimit ne shendetesi, tani ja dhe padia presidentit per kreun e KED. Mbahu SPAK, te erdhi shpejt rradha e proves. Mos na flliq dhe ambasaden e SHBA dhe zogezen Lela Mozes brenda qe jane mburrur me ty dhe te kane prezantu si Mesia. Te shohim pra SPAK

  Reply to this comment
 2. njerez; me duket, se nuk ka ...ZGJIDHJE tjeter . December 26, 18:08

  une propozoj; nje “100-ndeshe ekzekutive” me kopetenca te pa kufizuara, qe te…ekzekutojne pa gjyqe, kryekriminelet me gjithe bandat e tyre, te tipit berisha, basha, meta, mediu dhe kedo tjeter, qe njhen publikisht dhe vertetuar katerciperisht, se jane kriminele, te rangut me te larte .

  Reply to this comment
 3. Gzim Kulufi December 26, 18:20

  Nga SPAK-u do i kaloje Gjyk. Adm. dhe aty Dvorani do denohet per shperdorim detyre. Kjo u pa qarte qysh ne fillim.

  Reply to this comment
 4. Aliu nga Selenic December 26, 18:39

  Kriminelet akuzojne punonjesit kryesore te shtetit. Po kan nje te drejte se SPAK duhet tu hape dosjen Beri9shes Metes Mediut dhe Bashes.!
  Duke mo u hapur dosjet ketyre , keta livadhisin si te duan.
  Deri dje luftuan per ta penguar Spakun dhe KED dhe ne pergjithsi Drejtesin, tani edhe perse u be kjo ne vende qe drejtesia tu tregoj dhewmbet ketyre, keta ja tregojn dhembet drejtesise,!
  SPAK Trego vendin tend qe te dhan shqiptaret.POeshqit e medhej sa me shpejte ne rrjete.!

  Reply to this comment
 5. Lili December 26, 19:58

  Une propozoj zgedhjen e vietnamit per pushtetaret e korruptuar!

  Reply to this comment
 6. RROFTÉ HASHIM THAÇI December 26, 22:52

  HAJDUT Dorëzo FLORIRIN e KRRABËS dhe gjithë GJËNË e VJEDHUR në këto 29 Vite , sepse i NDERUARI Ardian DVORANI ju SHKËRDHEN MOTRAT dhe ROBTË juve HAJDUTËVE dhe FUNDËRRINAVE RRACË QIRË të SHQIPËRISË!! Ardian DVORANI i NDERUAR Nuk ka VJEDHUR Asnjë SHQIPTAR , kurse ti PLEHRË President bashkë me 200 Petritët e tu HAJDUTÉ të LSIsë I keni bërë GJËMËN këtij vendi me VJEDHJE , PLAÇKITJE dhe GRABITJE !! U SHOFTË RRACA dhe FARA e LSI HAJDUTÉRISË !! VDEKJE LSI KRIMIT dhe VJEDHJES !! MALLKUAR MALLKUAR qofshin Petritë Vasilët HAJDUTË të kësaj ORGANIZATE KRIMINALE me “Emrin LSI” (LesheLi) !!! RESPEKTE pafund për ARDIAN DVORANIN e NDERUAR

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim