Meta: Fitorja e Zvicrës, një mbrëmje e jashtëzakonshme

June 22, 2018 22:55

Meta: Fitorja e Zvicrës, një mbrëmje e jashtëzakonshme

 

Presidenti Ilir Meta, në një intervistë për Ora News pas fitores së Zvicrës kundër Serbisë në Rusi, tha se kjo ishte një mbrëmje e jashtëzakonshme dhe se dy shqiponja sipas tij, fluturuan mbi stadiumin e Kalingradit në Rusi.

Presidenti Meta organizoi një “fun-club” me tifozë përpara ndërtesës së Presidencës.

“Një mbrëmje e jashtëzakonshme, një fitore bindëse, me një kreshendo të paparë të Zvicrës dhe dy shqiponja që fluturuan në stadiumin e Kalingradit.

Mendoj që Zvicra pavarësisht një fillimi problematik në 10 minutat e para e kontrolloi lojën dhe e përmirësoi mjaft dhe meritonte prej kohësh një situatë më të mirë.

Goli i Xhakës ka qenë i jashtëzakonshëm, dhe më pas kemi një goditje të beftë të Shaqirit dhe më pas do të vinte goli i fitores.

Si rezultat i gjithë rrjedhës së lojës në përmirësim të Zvicrës, dhe sigurisht që është një fitore të jashtëzakonshme, po të kemi parasysh që edhe Serbia është një ekip mjaft i mirë dhe sidomos ka lojtarë mjaft cilësor që luajnë me ekipe nga më të mirët”, tha Meta.

a.s/dita

June 22, 2018 22:55
Komento

6 Komente

 1. Liri June 23, 00:20

  O sa kam qesh. Te besh te kunderten e asaj qe ndjen esht shume shtresuese dhe nese e fillon si loje do te thote fundin e ke afer. Iken edhe keta vampira, Iken, Aman do zoti nuk vin perseri te tille.

  Reply to this comment
 2. Arben June 23, 00:26

  Kryefjala shqiponja e Jo rusia, o shoku ilir.

  Reply to this comment
 3. demo June 23, 01:14

  Mesoni nga djemt e Kosoves,qe fitoret arrihen me sakrifice,pasuria meritohet me mund dhe djerse dhe jo duke vjedhur dhe grabitur pasurine e popullit

  Reply to this comment
 4. Arjani June 23, 06:05

  Na cate trapin duke u bere specialist per gjithshka. Specialitetin me te mire keni vjedhjen. E keni katandisur ne nje llurbekete vend,por llurba zente familjet tuaja.

  Reply to this comment
 5. Shqiperi etnike June 23, 10:09

  Zoti gazetar i diteve te sotme.kreshendo (crescendo)eshte fjale italiane e nuk ndodhet ne fjalorin shqipetar.po shkollat qe keni bere ne keto vite tregojne sa aftesi studimi keni.mjere ju qe jetoni aty.jetoni Po nuk ja keni iden fare se per cfare jetoni.ha derra pi derra,ha muço pi muço.

  Reply to this comment
 6. vasili June 23, 10:20

  Te lumte bytha o monster injorante dhe kanibale e Cepanit,qe na shtroke dhe iftare futbolli(jam i sigurte qe ky romoduc i shemtuar toksik,nuk e di me sa veta luhet kjo loje) ,me parat e sklleverve te kopese arnautase.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim