Meta e pranon: Darkova fshehtas me Ramën (a po gënjen për Bashën?)

June 11, 2019 16:45

Meta e pranon: Darkova fshehtas me Ramën (a po gënjen për Bashën?)

Meta ka pranuar sot që e ka takuar fshehtas Edi Ramën 10 ditë më parë.

“Kam pasur edhe disa darka sekrete. E fundit para 10 ditëve ku kemi biseduar ku ai e di shumë mirë se sa i shqetësuar jam unë për këtë situatë. I takonte atij si kryeministër të kërkonte shtyrjen e një tjetër date zgjedhore.  Për fat të keq ky institim im nuk ka funksionuar. E vërteta është që kam bërë një përpjekje edhe me z Ruçi, por ai ka qenë duke udhëtuar drejt Tepelenës. Kjo ka qenë i gjithë historia, nuk e di pse Rama hiqet i surprizuar nga vendimi im. Unë jam i surprizuar nga reagimi i tij pas deklaratës time’, tha Meta.

Këta tha Meta publikisht duke konfirmuar një info botuar nga Dita se ai dhe Rama janë takuar fshehtas.

Por ajo që Meta nuk thotë është që Rama e ka ditur shumë më herët vendimin e Metës.

Dhe ajo që Meta nuk pranon është që edhe Basha e ka ditur prej kohësh vendimin e tij, por thotë që e ka marrë vesh ditën e zhdekretimit.

“Basha e ka marrë vesh vendimin në 7:20, përmes një telefonate zyrtare, e cila është e regjistruar” – tha ai.

Dita këmbëngul që të tre e kanë ditur me kohë.

Kanë prodhuar dhe përdorur krizën për të forcuar pozitat partiake dhe interesat e secilit prej të treve në dëm të interesave të vendit me kosto të rënda për Shqipërinë dhe shqiptarët – thuhet sot në redaksionalen e Ditës me titullin TEATRI.

a.d. / dita

June 11, 2019 16:45
Komento

17 Komente

 1. valentina June 11, 16:58

  Keta zagare eshte koha e duhur me i terhequr zvarre.

  Reply to this comment
 2. Duan apo nuk duan mijte kenetave e mizat e kalit, Drejtsia do te BEHET. June 11, 16:59

  Dita, mese e vertet, dekreti i Metes ishte nje skenare i peshtire i rradhes per te krijuar mundesi ne rrealizimin e qellimeve te errt ne dem te popullit Shqiperise. Por fatkqesisht me nje kryeprokurore te pergjitheshme e te perkoheshme si Marku, skenare te tille te felliqur do te mund te vazhdojne, nese SHBA e BE nuk do te kishte marre seriozisht Reformen en Drejtesi, Vettingun dhe ligjin e Dekriminalizimit. prisni, se nuke kane pare gje akoma, kure e djeshmja dhe e sotmja do ti mbetet nje enderr, dhe e nesermja, po vjen minuti qe nga poltroni i pushteteve ne bangen e Drejtesise dhe ne nje fund te turpshme te shpejt e pakthim.

  Reply to this comment
  • Bjeri pordhes June 11, 22:29

   Ju po ju ! do sillni drejtsine per ne boten tjeter se ne kete bote i hengret mune
   Sa te Jete Edi Rama shendosh e te lumtur aty i ke.Hane e pine me njeri tjetrin per 30 vjet,mizat e kalit mite e kanaleve ju ngelur.Ata per vete jane Miljonere

   Reply to this comment
 3. Aladini me eskorte June 11, 17:00

  Qenkan kujdesur ta regjistrojne biseden
  ahah
  kane vepruar sic do vepronte kushdo qe deshiron prova fiktive per nje genjeshter

  rama?
  ah rama
  si perhere PS e merr vesh e fundit cben Rama
  Nuk njef ky njeri as institucione as lesh
  Barbon qe kujton se shteti behet me Whatsap
  E dini qe ky birbo nuk shkon thuajse asnje ore ne zyre?
  Dikur shante Lulin qe nuk shkonte ne Bashki
  Po shteti kerkon burokrate jo palaco me citjane dhe snoba rrjetesh sociale qe lozin me shtetin si kalamajte me lodren e preferuar

  Reply to this comment
 4. Budallenjte dhe plepat behen te gjate June 11, 17:11

  Nuk diskutohet qe eshte skenar rama_meta_berisha. Cdo gje eshte loje.
  Pd dhe lsi do hyjne NE zgjedhjet qe behen ne shtator.
  Rama jep dorheqjen ne tetor_nendor

  Reply to this comment
 5. Duan apo nuk duan mijte kenetave e mizat e kalit, Drejtsia do te BEHET. June 11, 17:14

  Dita, mese e vertet, dekreti i Metes ishte nje skenare i peshtire i rradhes per te krijuar mundesi ne rrealizimin e qellimeve te erret ne dem te popullit e Shqiperise. Por fatkqesisht me nje kryeprokurore te pergjitheshme e te perkoheshme si Marku, skenare te tille te felliqur do te mund te vazhdojne, nese SHBA e BE nuk do te kishte marre seriozisht Reformen en Drejtesi, Vettingun dhe ligjin e Dekriminalizimit. prisni, se nuke kane pare gje akoma, kure e djeshmja dhe e sotmja do ti mbetet nje enderr, dhe e nesermja, po vjen minuti qe nga poltroni i pushteteve ne bangen e Drejtesise dhe ne nje fund te turpshme te shpejt e pakthim.

  Reply to this comment
 6. Pallavra June 11, 17:16

  Shtet leshi ku njeri i bie gozhdes dhe tjetri patkoit dhe te gjithe bejne sikur nuk kuptojne.
  Kane 30 vite qe abuzojne me endrren europiane te miletit te izoluar shqiptar vetem per te qendruar ne pushtet.

  Reply to this comment
 7. Orli June 11, 17:32

  Po qe Rama ne loje atehere eshte e qarte qe keto monstra po sabotojne reformen ne drejtesi duke e cuar ne kalendat greke! Me sakte po tallin trapin dhe me Ameriken e Europen se me shqiptaret ka kohe qe e bejne.

  Reply to this comment
 8. Edi Durres June 11, 18:03

  Vetem fshataret e pasuruar rishtas i zgidhin punet me darka fshehtas dhe jo me takime pune ne drite te diellit!!

  Reply to this comment
 9. Shkelqimi June 11, 18:24

  Kane gjetur shesh keta kerma te Kombit edhe bejne pershesh

  Reply to this comment
 10. Orli June 11, 19:31

  Drini Sulo! Jo se i besoj njeriut me te degjeneruar(pas sali vukut) por them:”po qe se?!)

  Reply to this comment
 11. Demokratiksi June 11, 19:45

  Zbatimi i kushtetutes nuk eshte ceshtje surprizash e darkash te fshehta apo te hapura. Te nxjerresh gruan ne rruge per te sajuar krize e pastaj te dalesh shpetimtar, kete e ben ALLENDE FLORIRI. Ky nuk i ben nder Shqiperise, por Saliut, dhe FAMILJES se gjere te hajduteve.

  Reply to this comment
 12. Jimi June 11, 20:59

  Nuk e kuptoj c’do te thoni me “takim i fshehte”!? Ti piratpresident, a mos je gje ne ilegalitet !? Qe te thuash se u takuat jashte vezhgimit te kamerave, e pa pranine e gazetareve, a po, se patet nje takim koke me koke, ky me duket se per politikberesit dhe shtetaret ne vedet demokratike eshte nje ritual i rendomte dhe i pranushem . Atehere perse ketij takimi rutine i jepni ngjyrat e nje intrige? Madje ti si president pikerisht per kete fajesohesh, qe nuk ishe i zoti te kryeje detyren tende kushtetuse, qe te merrje kontakt luajal, me perfaqesusit politike, e ti ulje palet ne dialog.

  Reply to this comment
 13. I trishtuar June 11, 22:26

  Po me lulin dhe moniken ka bere takime te fsbehte zoti president?
  Ne takimin e fshehte me Ramen çfare ka dashur, çfare i ka kerkuar(?), të jape doreheqjen siç deshiron mona (e shoqja) dhe lulziu?
  Turp! Marrezi! Poshtersi!
  Zotesia e nje presidenti eshte aftesia per t’i ulur ne tryeze kundershtaret politike dhe jo te jete i njeanshem.
  Ka konflikt interesi! Gruaja – kryetare e partise opozitare, deputete, kundershtare arrogante e kryeministrit, ndersa burri president!
  Duhet te therriste opozitaret e rruges, te shoqen dhe lulziun ne konsulta e takime ne kohen e duhur, jo sot!
  U keshillua me ish presidentet e vendit, e mori mendimin e tyre?
  Ky nuk eshte zgjidhja e krizes se shkaktuar nga mendimi idiotesk i opozites destruktive!
  Qendrim hipokrit i presidentit! Shou me kryqezimin e pëllëmbëve – nje shemtim dhe aspak patriotizem!
  Bandat po e hedhin vendin ne lufte civile! Kryetaret e bandave kerkojne gjak te pafajshem.
  Njerez, jini vigjilente! Mos luftoni vellezerit tuaj! Armiqte e vjeter te Shqiperise mezi po presin shfaqjen ogurzeze.
  Armiqte me te rrezikshem i kemi ne radhet tona. Ata nuk duan shtet, nuk duan ligje, nuk duan drejtesi, prandaj kane zgjedhur rrugen, dhunen dhe e kane varrosur që të nesermen endrren e shqiptareve, per t’a bere Shqiprine si gjithe Evropa.
  Zoti qofte mbrojtesi i shqiptareve dhe i Shqiperise!

  Reply to this comment
 14. **** June 11, 23:58

  A tufa e budallenjve qe jane mbledhur ketu. I qajne hallin Ramutit per Meten

  Reply to this comment
 15. alphade June 12, 21:22

  Cfare maskarejsh e batakcijsh,zor se i gjen ne kete planet. Turpi botes ….! Te gjithe ja kane me hile ke-
  tij populli i cili eshte lodhur tej mase me kete mafie
  qe e ka kapur per fyti. Duhet nje Roberspiere apo
  Cromuell qe t’i laje hesapet me kete bande: hajnash,
  kriminelesh,mafiozesh: Majtas,Djathtas,Lart,Poshte..!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*