Meta: Evitoni konfrontimet, larg provokimeve

March 16, 2019 14:11

Meta: Evitoni konfrontimet, larg provokimeve

Përplasja me protestuesve dhe policisë edhe në këtë protestë të opozitës, ka sjellë reagimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta.

“Presidenti i Republikës është duke ndjekur me shqetësim situatën. Ai bën thirrje për demonstrim paqësor dhe ruajtje të qetësisë. Ai u kërkon të gjithëve të evitojnë konfrontimet dhe të qëndrojnë larg provokimeve”, thuhet në një reagim të shkurtër të shpërndarë për mediat nga zyra për shtyp e kreut të shtetit.

Rreth orës 13:20 minuta protesta e kësaj të shtune, e zhvilluar në formë marshimi, pati tensionet e para.

Të zhvendosur nga Kryeministria drejt Parlamentit, protestuesit prishën traun në hyrje të këtij institucioni, si dhe hodhën gurë në drejtim të kordonit policor. Kjo mori menjëherë kundërpërgjigjen e policisë, e cila lëshoi gaz lotsjellës dhe ujë.

Aktualisht situata vijon të jetë tejet e tensionuar.

o.j/dita

March 16, 2019 14:11
Komento

6 Komente

 1. fteri March 16, 16:06

  Bravo -Ilir floriri je tamam -presedent me dy fytyra !!!!

  Me njërën dorë nxit e hidhë në sulmë gruan tënde Munikën me bidon të benzinës dhe i jep zjarr parlamentit bashkë me Lulin ,!!!

  Kurse ne dorën tjetër mban një bidon të shpuar gjoja me ujë për ta fik.Të rroftë fytyra me dy faqe.Sharlatan !

  Reply to this comment
 2. lana March 16, 17:09

  Me leto qe bene Mona jote Like floriri duhet me epakta te kishe bere dorheqje se ska kuptim qe brenda familjes ajo ti veje zjarrin kurse Likja ti fryje zjarrit.

  Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic March 16, 17:10

  Nuk ta pjerdhe kerkush tu o Like. Aste nuk ta pjerdhe Monika ase Basha pore ase nuk ta pjersdhe ase Rama.
  Ti je nje copa mishi me dy sy .
  Me mire eshte te rrishe e te mos flasesh se je i mbytyr deri ne fute me shum te keqia qe i bere ketij populli.
  Kam besim qe se shpejti do ti paguajshe.!

  Reply to this comment
 4. Lesi March 16, 20:15

  Eshte reduktuar thirrja qe i eshte bere policise nga Toto Likja duke u kerkuar qe te mos perdorin dhune dhe gaz lotesjelles se ka gruan aty !Ai u ka bere thirrje te gjithe drejtuesve te televizioneve te nderpresin trasmetimin direk se ia shikojne çuni dhe goca jashte shtetit e merziten per mami Monin!

  Reply to this comment
 5. Vertetesia March 16, 20:48

  A te degjoi njeri per mesazhet e tua bajate te standardizuara? Absolutisht Jo! Atehere perse nuk jep doreheqjen, meqe edhe Mona te akuzon se je zgjedhur nga nje parlament jo legjitim. Beje kete edhe per te miren tende, ti e shikon vete se s’ta var me njeri.

  Reply to this comment
 6. mars March 17, 03:25

  Kostandin te rente gjema ……Kush e solli Dorontinen…..?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim