Meta firmos dekretin, i jep gradën “Gjeneral Brigade” Ndriçim Sallakut

January 12, 2019 15:00

Meta firmos dekretin, i jep gradën “Gjeneral Brigade” Ndriçim Sallakut

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka firmosur sot dekret për dhënie grade madhore. Presidenca ka bërë me dije se “Presidenti Meta i jep gradën “Gjeneral Brigade”, kolonel Ndriçim Reshit Sallaku”.

Kolonel Ndriçim Reshit Sallaku, është ndërkohë me detyrë “Atashe Ushtarak i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë.

 

DEKRETI 

Presidenti Meta dekreton dhënien e gradës madhore “Gjeneral Brigade”, Ndriçim Reshit Sallakut

D E K R E T PËR DHËNIE GRADE MADHORE

Në mbështetje të nenit 92 gërma “d” dhe nenit 93 të Kushtetutës, si dhe të pikës 3, gërma “a”, të nenit 9, të ligjit nr. 64/2014 “Për pushtetet dhe autoritetet e drejtimit e të komandimit të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë”, i ndryshuar, me propozim të Ministrit të Mbrojtjes,

D e k r e t o j

Neni 1

Kolonel Ndriçim Reshit Sallaku, me detyrë “Atashe Ushtarak i Republikës së Shqipërisë në Republikën e Turqisë, jo rezident në shtetin e Izraelit, Republikën e Azerbajxhanit dhe në Gjeorgji” i jepet grada “Gjeneral Brigade”.

Neni 2

Ky dekret hyn në fuqi menjëherë.

Nr. i Dekretit 11047

Tiranë, më 11.01.2019

PRESIDENTI I REPUBLIKËS

January 12, 2019 15:00
Komento

10 Komente

 1. Duket qarte se eshte i corientuar Kryehajni President dhe kerkon te qetsoj gjasme vehten me manovra qesharake January 12, 15:26

  me kot mundohet s’ka asnji shpetim me

  Europa BE.ja ka marre tashme vendimin i cili mbetet vetem te zbatohet .

  Reply to this comment
 2. Plaku Xhuxhumaku January 12, 15:35

  PO mire mer ti qe e graduan “gjeneral Brigade”, po brigaden ku e ka ky gjenerali?

  Reply to this comment
 3. Lala January 12, 15:51

  Po te kishte ushtri cfare grade do te merte zoteria sepse si ateshe me vjen si ” Generali I ushtrise se vdekur,,
  Shenim! Merni gradat dhe mbushini xhepat se vendin e mbrone Trapi qe tha s’ka pse te luftoje Amerika nga qe I shkrep shqipetarit gjakenxhte dhe NATO thote nuk I duhet ushtria Kosoves se e ” mbrone,, Serbia.!!!???

  Reply to this comment
 4. **** January 12, 16:38

  Keta gjenerale jane nga ata fshatare advalle qe thone akoma Telekombi, zviceriane, dhomba, e merre me mend cfare degradimi ka arritur ushtria, , nga skandaloze ne pisanjoze
  GJeneral Leshi psh nuk gjeti dot veten ne ushtri te ruante te pakten armet e depove ne pashaliman, po shkoi ne Ministri te brendshme te nxirte qarkore te posacme per barkderret. Kane ideale te larta gjeneralet sot

  Reply to this comment
 5. Kola January 12, 17:39

  Te sakte dy komentuesit. Shqiperia nuk ka ushtri, por ka gjenerale. Kemi Komandant te Pergjithshem!

  Reply to this comment
 6. Adih January 12, 21:31

  O komentues te dashur ,nuk e keni gjetur .
  META , i vidios me ze e figure ,ja jep keti titullin gjeneral brigate , pa pas edhe nje kokerr ushtari vetem e vetem ,se eshte ,punon ne Turqi .Po afrohet SPAK ,i duhet Metes ta strehoje ilegalisht ne Turqi ,ky gjenerali ,

  Reply to this comment
 7. Taraboshi January 12, 21:32

  Per numer popullsıe jemıvendı ı pare ne bote per numrın e gjeneraleve Pavarsısht se ushtrı nukkemı po kemı gjneralete ushtrıse se vdekur

  Reply to this comment
 8. Mikel January 13, 11:14

  Nje ushtarak i vertete e refuzon graden dhe ofiqin e dhene nga Like hajduti.Ja kthen mbrapsht dhe ja ben te ditur president halese me nje leter te hapur publike ne media.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim