Meta firmos dekretin, Xhafaj zyrtarisht jashtë qeverisë

October 27, 2018 13:47

Meta firmos dekretin, Xhafaj zyrtarisht jashtë qeverisë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka firmosur dekretin për largimin e Fatmir Xhafajt nga detyra e Ministrit të Brendshëm.

Ky dekret sjell dhe largimin zyrtar të Xhafajt nga dikasteri i Brendshëm.

Ndërkohë pritet që Meta të firmosë edhe dekretimin e Sandër Lleshit si pasues i Xhafajt në Ministrinë e Brendshme.

o.j/dita

October 27, 2018 13:47
Komento

4 Komente

 1. info analitike October 27, 14:01

  Shoke sapo Tahorri u be gati me kercenimin e radhes per te folur Xhafaj dha doreheqjjen. Keta merren vesh me kode mafioze nderkohe qe populli dele vazhdon brohoret per partine dhe liderin global.

  Reply to this comment
 2. SHARLATANI NUK NJEF SHTET POR FERRAT KU BEJNE PLANET HAJNIT October 27, 14:14

  NJI SHARLATAN NE PRESIDENCEN SHQIPTARE

  Reply to this comment
 3. DALLTON October 27, 16:06

  Po dorheqjen e tij si president kur do e beje ky balozi se I qeshka nuri kodoshit, kur Rama zbaton urdherat e balozit dhe te plakut -mere.

  Reply to this comment
 4. Adih October 27, 18:36

  O Meta ,me doreheqjen e Xhafes ,te erdhi shpirtin ne vend .Qe te gjithe ju e keni pare Min Xhafa si i perkedheluri i Amerikes .e keni verejtur dhe keni pasur frike dhe kujtoni se shpetuat nga .SPAK qe ka vendosur Amerika dhe Gjermania ,e keni gabim , me te zgjuar .. o Mete ,edhe A.Llalen ta vesh serisht ne kryeprokurori si shef te pare , prap nuk keni shanc .Arsyeja eshte e thjeshte .FBI i ka te gjitha kontot bankare , ne miliarda Euro ,hotelet e juaja ,vidion tende , lidhjet me gansteret e drogave etj ,ta keni te qarte ,ju nuk ka bir kurve tju ndihmoje ,e tju shpetoje nga RECI i SHKODRES:

  Prandaj mos u gezo ti, por edhe te tjere alabake e hajdute si puna e jote ,qe dha dorehqje Xhafa .

  PS:.Komentues te dashur ,kuptoni me mire ,dorehqja e Xhafes nuk ka te beje ,prej vellait te tij dragoman ,por lepuri fle ne vend tjeter .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim