Meta flet pas takimit me Berishën: Kam qenë imponuesi më i madh i paktit Rama-Basha

May 18, 2017 15:49

Meta flet pas takimit me Berishën: Kam qenë imponuesi më i madh i paktit Rama-Basha

 

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta komentuar sot për herë të parë marrëveshjen Rama-Basha.

Në një komunikim me mediat pas takimit me ish-kryeministrin Berisha, Meta u shpreh se, “shpresojmë që marrëveshja të bëhet publike sa më shpejt dhe të mësojmë për çfarë bëhet fjalë”.

Ish-kreu i LSI-së ka theksuar se ka qenë imponuesi i kësaj marrëveshjeje.

A ju erdhi keq që nuk ishit ndërmjetëzës në këtë marrëveshje?

Nuk kam qenë ndërmjetësuesi, por kam qenë imponuesi më i madh bashkë me PDIU e parti të tjera.

Po për takimin me Berishën ç’mund të na thoni?

Z. Berisha është dobësia ime dhe në çdo kohë jam i gatshëm ta ndjej këtë kënaqësi.

Takimi me Berishën

Takimi mes ish-aleatëve qeverisës erdhi ndërsa Rama dhe Basha vijonin negociatat për detajimin e marrëveshjes të dakordësuar mbrëmë.

Takimi me Berishën mësohet se ka zgjatur përreth 45 minuta.

Meta pas takimit me Berishën ka qëndruar në ABBA Center ku ka drekuar me kreun e LSI, Petrit Vasili dhe miq të tjerë.

May 18, 2017 15:49
Komento

16 Komente

 1. shqiptar May 18, 16:13

  “shihi çehren e i ke pa shpirtin” thote populli !

  Likja , buhri Mooooneeessss ……

  Reply to this comment
  • korçari May 18, 16:51

   O Like Floriri po vazhdon te tallesh b*then me kete popull dhe pse kesaj rradhe i shpetove drejtesise duke zene “qoshen e presidentit” por syrit te ZOTIT nuk i shpeton dot ,denimi i tij do te jete shembullor ,vetem pak durim …dhe pastaj do te tregosh shakate e kripura me Salehun per te cilin ke debulese pasi te la te lire te masakrosh pasurite e ketij populli sa ke dashur.Hajde fundi per hair thote populli.

   Reply to this comment
 2. kuriozi May 18, 16:15

  eeeejjjj a di kush me m,than se a ban ndonjeher seks ky lloj surrati e me ke ?!!!!!

  Reply to this comment
 3. Beqo May 18, 16:27

  Kujdes Hajdut.

  Rama e Basha po bejne PLENUM…

  Plenumi eshte

  kur mblidhen dy koka te hane nje kok..

  Ruaj koken se po te vjen Tepsia verdalle.

  Reply to this comment
 4. Te fala nga Dritan Prifti ai shoku i Vidios 700. O00 Euro nje kafe ! May 18, 16:52

  Ke hapur ndonje bllok te ri , apo me ate te vjetrin punon ?!

  Reply to this comment
 5. Republika e re me hajdut te vjeter May 18, 17:12

  Hajdut ti hajdut kush tvuni sot a neser valo druni.po ti more kryehajdut duhet te kesh dobesi per kryekriminelin se jeni mbrojtesit e njeri tjetrin.

  Reply to this comment
 6. befana May 18, 17:21

  ah e ndjefsh kenaqesine atje ne burg me te pasi jeni me hajdutet,kriminelet qe i kini bere gjemen ketij vendi.
  ke debolese se te shpetoi nga burgu me vidion qe e mori vesh bota.
  jeni kapur pasi ja dini njeri tjetrit bemat,kjo eshte debolesa mes jush.
  vetem nje idiot nuk kupton keto “simpatira”

  Reply to this comment
 7. Petriti May 18, 17:29

  “Dobesite” e ketij fyelli per Berishen i ka shpjeguar dhe argumentuar shume sakte analisti i mirenjohur Mero Baze. Shkurt ai tregon se si Gazidede e sponsorizonte kete fyellin dhe e dergoi me detyra speciale per te penetruar deri ne postet me te larta te PS-se dhe pastaj te percante kete Parti (PS-ne). Mero jep argumenta te pamohueshme.
  Keto i ka te shkruara ne librin e tij mbi ngjarjet e vitet 1997.
  Dhe ja fundi. E percau PS-ne, e nxiti Bashen kunder Rames dhe te gjith te dhenat flasin se eshte ky fyelli qe e nxiti ate te ngrinte Cadren, u fut gjoja si ndermjetes per te detyruar Ramen te bente leshime dhe eshte insistimi i tij qe puna arriti deri ketu.
  Sic tregoi koha, DASH i kuptoi keto poshtersi dhe i dha kete zgjidhje.
  Sot sillet si zorre sepse e quan dicka te tmerreshme, ky dhe e shoqja, se per cfar po bien dakord Rama me Bashem dhe me siguri ka filluar te kompllotoje kunder Rames.
  Lexoni nje shenim te Luan Rames i cili shprehet troc se ne keto zgjedhje po punohet per te permbysur Edi Ramen.
  Cdo gje pret prej ketyre.

  Reply to this comment
  • shqiptar May 19, 11:19

   Eshte mese e vertete.E çmund te presesh tjeter nga nje te “rekomanduar” nga Sulo Gradeci e te rekrutuar nga sigurimi i shtetit qe ne rini ?!

   Reply to this comment
 8. Hajduti me bllok me ne dore. May 18, 17:36

  Filloji edhe Like Floriri hajduti me bllok ne dore me ze me figure, te falet tek krimineli i pandeshkuar Sali Kar-agjiq. e nxorren jashte loje si qen rruge i rraf me bishtin nen shale.
  Te befte mira peshku dhe ngjala qe hengre me kokerrjepurin Vasili.
  Ta futen edhe ty njehere, se boll ke tallur menderen deri sot.

  Reply to this comment
 9. peoples May 18, 20:35

  Ne b;;;;e ke po pate kriminelin dobesi…Aktualisht Krimineli KKriminelin ka dobesi.

  Reply to this comment
 10. Devolliu May 18, 21:02

  Like Floriri e Sali Krimineli janë e keqja e Shqipërisë.

  Reply to this comment
 11. perkthyesi May 19, 08:57

  Sipas shume zerave ne surdine, koka e pare qe do e pesoje do jete ky ish kreu u LSI, Meta. Nuk ka rendesi se c’post ka. Drejtesia do veproje fuqishem. Pas tij, e ka radhen Berisha, zullumet e te cilit jane bere tashme proverbiale1 Pastaj me radhe, Luli, Mediu etj, etj. Megjithate, ne njohm vetem majen e ajsbergut, pjesen nen uje, do na e beje te ditur ligji shume shpejt!

  Reply to this comment
 12. A May 19, 11:19

  Jo mo jo, e keqja e madhe e ketij vendi, e ketij populli, e ketij shteti ne kete moment jane duke filluar nga barboni EDI RAMA, njeriu qe nuk din te beje asgje nga e qeshura ka kaluar ne te bertitura LUL BASHA, shpellari SALI BERISHA dhe ILIR META floriri.
  Te cilet duhet te zhduken nga faqja e dheut nje here per gjithe mone si ndivid me klanet e tyre mafioze.
  Por edhe BE-ja dhe SHBA-ja akoma vazhdojne me teorine terhiqe e mos e keput pamvaresisht se gjendja politike, ekonomike, sociale, morale eshte katastrofe. Keto kerkojne vetem qetesi siperfaqesore, por ne kete menyre futen influeca ruse, turke dhe arabe.
  Dicka dihet qe si popull nuk dime te bejme shtet dhe qeverite kur i zgjedhim jane nga politakanet me mashtruesi, me te shpifur ku therret qameti njeri me vagabond dhe maskara se tjetri. A e pate sa te dashur dhe te dashuruar ishin njeri me tjetrin EDI me LULIN qe rrinin duka ja ferkuar duart njeri tjetrit si homoseksual. Kurse militantet e tyre me shplarje truri i shkonin nga mbrapa. Te jeni mire ju te dy, per ne s’ka problem, amani mos u grindi se me zi ju kemi.
  Se cfare pune kane si diplomatet e huaj si ambasadori i SHBA-se DONALD LU te shkojne tek shpellari SALI BERISHA, kur tani eshte deputet i thjeshte. Tung.

  Reply to this comment
 13. Jo skraparlli ! May 19, 12:50

  Berisha e Meta dy anet e nje medalje kriminale !
  Mjafton te analizojme se si i kane strukturuar partit e tyre dhe se si i kane perfshire familjaret ne keto struktura !
  Kane ngjashmeri qe te befason!
  Te jete vall origjina e tyre qe i ben kaq te ngjashem(shpellar)nga viset me te thella te Shqiperis ?!
  te jete e kaluara e tyre si bashkpuntor te sigurimit te shtetit komunist?
  Te jene bashkeshortet e tyre qe ndikojne dhe ketu ndikon Serbia per te dy ?!

  Babezia per pushtet dhe pasuri dhe marrja me çdo çmim ,eshte e pa pare ne asnje parti tjeter ne Shqiperi veç tyre !

  Reply to this comment
 14. kok palari i 21 janarit May 19, 13:16

  ti ke qene mbeshtetes i Bashes se Saliut kunder Edit per ta demtuar ate dhe PS, por ja qe intriga jote tu kthye mbrapsht si bumerang e po ta heq trurin o intrigant me mendje provinciali!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim