Meta gradon “gjeneral brigade” kolonel Bajram Begajn

August 11, 2017 17:37

Meta gradon “gjeneral brigade” kolonel Bajram Begajn

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka graduar kolonel Bajram Rushit Begaj, me detyrë, shef i njësisë mjekësore ushtarake.

Lajmi bëhet i ditur në një njoftim për shtyp nga Presidenca, ku saktësohet se Begajt i është dhënë grada madhore “gjeneral brigade”.

Në njoftimin zyrtar thuhet se, vendimi i kreut të shtetit është bazuar në ligjin për “Pushtetet dhe autoritetet e drejtimit e të komandimit të Forcave të Armatosura të RSH”.

August 11, 2017 17:37
Komento

5 Komente

 1. Paul Tedeschini August 11, 17:59

  Presidentat e Shqipnise kan si profesion DEKORIMET.

  Reply to this comment
 2. Balena blu August 11, 18:17

  Po ky nuk ka ndonje pune tjeter ,vetem te dekoroje ndonje qe sheh naten ne gjume?Para disa ditesh dekoroi nje tjeter.Dhe se mos harron Berishen e Monen.Shpresoj javen tjeter e kane ata radhen dhe te mos harroje dhe te tre skspertet e gjyqit te videos…

  Reply to this comment
 3. Konti Sbalta August 11, 21:09

  Vete presidenti i gradon keta ushtarake?Po ministria e mbrojtjes apo ate nuk e pyet presidenti!Ndonji dite do te na dale qe presidenti te komandoje ndonji brigade dhe ta drejtoje per s’dihet se ku!A pat deklaruar ai para ca kohesh se do te armatos …por s’dihet se cilin popull,se sic doli nga zgjedhjet ai vetem ate te LSI ka dhe ate , nuk besoj ta kete pergjithnje.j

  Reply to this comment
 4. mireli n August 11, 22:22

  Per sqarim ; Presidenti Meta nuk ka dekoruar askend. Ai ka zbatuar nji detyrim kushtetues duke graduar dy ushtarake te FA me propozim te M.Mbrojtjes.Nuk behet fjale per dekorim.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim