Meta: Greva po politizohet nga lidershipi i PD

May 24, 2014 12:40

Meta: Greva po politizohet nga lidershipi i PD

 

Greva e urisë së të larguarve nga administrata është sot në ditën e saj të katërt. Dy prej grevistëve, Petrit Fejzullahu, ish-financier në ISKSH; dhe Mehmet Cenmuarti, ish-gardist, janë detyruar të largohen nga çadra për të marrë ndihmën mjekësore.

 

Grevistët janë vizituar paraditen e sotme nga tre deputetë të Partisë Demokratike: Albana Vokshi, Jozefina Topalli dhe Mesila Doda.

 

Po sot, për grevën ka ardhur edhe reagimi i parë i maxhorancës parlamentare. Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, është shprehur se greva nuk duhet të politizohet.

 

“Ne respektojmë grevën, por ajo nuk duhet të politizohet.Greva po politizohet nga lidershipi i Partisë Demokratike”, tha Meta në një pononcim nga Skrapari.

May 24, 2014 12:40
Komento

1 Koment

  1. Jozi May 24, 13:11

    AI BIZNESMENI KA HRUAR PA VEN KOLLAREN IKORE LANGARAQ SE JENI MESUAR TE HANI ME KATER DUAR

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*