Meta: I kam çuar Ramës një SMS për “Haki drogën”

June 13, 2017 11:36

Meta: I kam çuar Ramës një SMS për “Haki drogën”

 

Ish-kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka ashpërsuar tonet ndaj kreut të Policisë së Shtetit, Haki Çako, duke e akuzuar si një nga figurat që po përdoret nga trafikantët e drogës.

Në një konferencë për shtyp, Meta tha se i ka çuar një mesazh kryeministrit Rama, duke i kërkuar që Haki Çako “të mos përdorë më policinë përmes inskenimeve mafioze”.

Ka një aleancë të hapur. Kjo nuk është më e fshehtë. Është një aleancë errësire. Kjo është një aleancë që synohet t’u imponohet shqiptarëve përmes frikësimeve qesharake, manipulimit, keqpërdorimit të policisë, që ende drejtohet një nga të përdorurit e trafikantëve.

I kam çuar Ramës një SMS për “Haki drogën”, i cili nuk duhet të përdorë më policinë përmes inskenimeve mafioze tipike të tij dhe gjithë segmenteve që e drejtojnë atë.

Të jeni të bindur se ky është një plan i lexuar tashmë nga gjithë qytetarët shqiptarë dhe përgjigjja do të jetë e paparë në 25 qershor”, tha Meta.

 

June 13, 2017 11:36
Komento

8 Komente

 1. Une June 13, 12:00

  Ereesira ka dy emra! Like dhe Sal!

  Reply to this comment
 2. lungomare June 13, 12:14

  Te them te drejten, kujtova se Likja do te dilte t’u kerkonte falje shqiptareve dhe te jepte doreheqjen nga detyra e Presidentit, pasi e ka shkelur ate me te dy kembet. Por qenkesh gabuar, pasi Iliri nuk eshte ngopur me vjedhje, do te zhvate akoma, prandaj edhe sajon lloj-lloj perçartjesh, te denja per familjen mafioze te tij.

  Reply to this comment
 3. Maks June 13, 14:11

  O like floriri ti vem ne kandar pasurin tata nga giri i lalzit deri tek shtepit e pallet qe ke ti ne pronesi te llogarosim dhe euro dollar e florin pastaj te shkojm pasurin e hakiun ma ha mendja ti do dalesh i humbur sepse hakiu vjen nga nje familje e ndreshme patriptike kurse ti like si gjith skrapot karjerista e spiuna te cdo regjimi qe ka qeverisur vendin

  Reply to this comment
 4. alma June 13, 15:31

  Neqofte se ai eshte Haki Droga ju jeni Ilir Flori dhe blloku apo harruat ju zoteri qe te shpetoj Sala nga burgu

  Reply to this comment
 5. Lisi June 13, 18:26

  Filloi aktivizimi “toto Meta”!Ja si e nxjerrin koken gjarperinjte qe nxjerr here pas here fabrika qe i prodhoi e i rriti posaçerisht per te mbajtur peng kete vend deri ne 2018 .Kjo pra eshte kuplaraja qe “miqte” trumpetuan e ndertuan keto 27 vjete shkerdhatokraci ,ne Shqiperine e virgjer tashme te kthyer ne prostitute ku marinsat e radhes vije e ç’fryjne epshet!
  Likja ky koke palare se bashku Monin kerkojne qe ti imponojne ketij populli “kok palare” te gjitha te keqiat duke i shtypur kokat kush guxon e prek “toto Liken”!Nje gje me bene pershtypje ne kete loje te piset;ku jane kinezet e radhes apo presin 25 Qershorin si dite te posaçme per ta! Ja se si nxjerr koken gjarperi nga foleja!Turp per keta sharlatane qe sot kane kapur majat e shtetit kur duhet te ishin kalbur ne burg,fale kjo miqesise se pandaleshme e te pathyeshme Shqiptaro-kineze!

  Reply to this comment
 6. Everteta June 14, 06:54

  Ilir ti nuk meriton te jesh president i vendit ti po sillesh si nje rrugac rrugesh turp per ty dhe ate budallacken tende qe flet pa u menduar. Fatkeqesi per vendin tone. Shko kerko te falur dhe jep doreheqje se meriton ate post qe ta dhane.

  Reply to this comment
 7. Arber Iliri June 14, 08:02

  Ilir Meta ke nevoje per qetesues, ik or cun merr ca ilace se na duhesh me mendje te ftillume pas dy muajsh s’kena c’bejme e ke marre karigen nashti, ndaj edhe e ke leshu pa duar, sa i uritur per pushtet mor cun.I pari i ketij lloji nga Skarpari.Ju jeni mbajt pak si Sillo me nje fjale besnike si sejmene po jo me dal te paret se nuk keni mend.edhe ti kete po tregon se nuk paske shume mend.

  Reply to this comment
 8. vlora.vlora June 14, 08:37

  Fytyra jote dhe e gruas tende me kujton bythen e gomarit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*