Meta i shpreh Keti Bazhdarit mbështetjen e strukturave të LSI-së

April 3, 2015 16:11

Meta i shpreh Keti Bazhdarit mbështetjen e strukturave të LSI-së

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta prezantoi kandidaten e koalicionit të majtë Keti Bazhdari për Bashkinë e  Shkodrës.

Në këtë takim, Kryetari i LSI-së shoqërohej nga kandidatja e Aleancës për Shqipërisë Europiane në zgjedhjet e 21 qershorit, Keti Bazhdari, deputeti i LSI-së Agron Çela, deputeti i PS-së, Paulin Sterkaj dhe Prefekti i Shkodrës, Paulin Radovani.

Kryetari i LSI-së i shprehu mbështetjen kandidates Keti Bazhdari në zgjedhjet për Bashkinë e Shkodrës.

“Nuk jemi sot këtu për të shpallur programin e zgjedhjeve të 21 qershorit për Shkodrën, pasi këtë jam i sigurt se kandidatja jonë Keti Bazhdari me të gjithë ekipin saj do ta bëjnë më së miri, por jemi këtu me LSI-në për t’i uruar kandidates sonë Keti Bazhdari suksese, për t’i premtuar asaj bashkëpunimin tonë më të sinqertë dhe më të vendosur  për të ecur drejt rrugës së fitores në 21 qershor, sepse kjo nuk është e rëndësishme thjesht për të fituar një bashki. Absolutisht, por kjo është shumë e rëndësishme për një ndryshim të sigurt, të domosdoshëm, të shpejtë të Shkodrës në mënyrë që ajo të kthehet siç ka qenë kohë më parë, në  një nga qendrat më të zhvilluara dhe më të lulëzuara të të gjithë rajonit. Shkodra i ka të gjitha kapacitet e saj, i ka të gjitha resurset e saj. Tani ka edhe njeriun duhur që do të dijë të bashkëpunojë me të gjithë njerëzit e aftë të Shkodrës për t’i dhënë këtij qyteti dhe të gjithë bashkisë së re të Shkodrës shkëlqimin që merito” tha Meta.

 

Kandidatja e përbashkët e Aleancës për Shqipërinë Europiane në zgjedhjet e 21 qershorit për Bashkinë e Shkodrës, Keti Bazhdari shprehu kënaqësinë për mbështetjen që i është dhënë nga strukturat e LSI-së. “Për mua është kënaqësi e madhe mbështetja dhe afeksioni që ju më keni dhënë që në takimin e parë. Më bëhet qejfi se jeni me të vërtetë shumë të organizuar  dhe shoh tek ju pasionin dhe dëshirën për të mbështetur këtë fushatë. Duhet të kuptojmë që unë jam një kandidate e koalicionit dhe koalicioni i të gjithë ne bashkë. Nëse ne vërtet duam të sjellin ndryshimin në Shkodër,duhet të dalim jashtë kulturës së paragjykimeve dhe duhet të jemi të gjithë bashkë. Pushteti lokal i Shkodrës nuk mund të ndryshojë nëse forca e ndryshimit, e transformimit është e cunguar. Prandaj ne kemi nevojë që të bashkohemi dhe të japim një mesazh që të gjithë të bëhemi ndryshimi që duam të shohim”, tha Bazhdari.

 

Deputeti i PS-së, Paulin Sterkaj tha se mbështetja për Keti Bazhdarin, është një mbështetje për të ardhmen. “Nuk e kam vënë në dyshim asnjëherë bashkëpunimin me LSI-në, qoftë në Shkodër, qoftë në rang kombëtar. Bëj pjesë nga deputetët që e kam pasur dëshirë bashkimin e LSI-së me PS-në. Vetëm kështu e majta vinte në pushtet dhe do të rrijë gjatë në pushtet. Dëshirën për të pasur marrëdhënie më të mira me LSI-në unë me Gonin e kemi pasur çdo herë. Tani që ne jemi bashkë do të bëjmë më të mirën si socialiste dhe si LSI për të gjitha fushat që na takon”, tha Sterkaj.

 

April 3, 2015 16:11
Komento

21 Komente

 1. skifteri April 3, 16:17

  *****…..urime K.Bazhdarit per lulzimin e metejshem te SHKODRES.*****….

  Reply to this comment
  • Dugajte e reja April 3, 19:33

   Hahaaaaaaa! Kur shikoj Ilir Meten ne Shkoder, me kujton Ndrek Hunden! Edhe ai i ndiqte grate nga prapa dhe i kapte nga fustani! Ishte i lezetshem dhe po aq qesharak sa edhe Likja.

   Reply to this comment
  • XUME PROTOPAPA April 4, 08:50

   ILIRI, KETI dhe EDI KRISTAQ MULLETI

   “Eshte e vertete qe…ë..ë..ë zoti Meta , dha shfaqjen me te keqe, sepse gjith’ shqiptar’t e dinim, nuk kishte dyshime, por ai kristalizo(j) ate çfare dinim, ne kamerat dhe ne televizionet e sh’pijave tona. Eshte n’fakt ë, e turp’shme dhe sje(dh)je shum’ jo dinjitoze e..e…e kry’ministrit, i cil(l)i po tregon se koalic(j)oni qe ato kan’ ndertu’ dhe te cilin ne e kemi akuzu’ prej kohesh, esht’ i ndertuar vetem mbi bazat e afer(r)ave… e aferave k(u)rruptive edhe e veprimeve ekonomike te jasht’ ligj’shme.”

   Jane pike per pike fjalet qe tha goc’e Ndrekes, pas videos Meta-Prifti. Si duket ndryshoi mendje shume shpejt, sepse i themi ne Kokedhjeret nga Vunoi – “oreksi vjen duke ngrene”.

   U pa qarte edhe ne kerkesat qe i parashtroi zogistja Bazhdari, te korruptuarit te perjetshem, porositesit te vrasjes me pagese te dy deputeteve, sipas akuzes se Tom Doshit, çunit te Rexhes, shitesit te zarzavateve tek Pazari i Ri, ne takimin dy-kokesh ne ambjentet ku shfrytezimi I grave dhe vajzave shkodrane eshte ngritur ne art.
   “Duam ndryshime ne ligjet per “fazonet” – kembenguli zogistja Keti – qe keshtu te skerlaqe edhe me shume shkodranet qe pretendon ta votojne me forcen e bukes se gojes.

   Thuhet qe engjejt nuk kane seks, edhe beratasit jane quajtur dikur “mistrece” nga Qazua, pa dallim seksi.
   Ne Kuvend, çuni i Kristaqit (jo) nga Mulleti, foli per pleshtat e ngordhur, me seks te dyshimte, ne duart e .. nuk arritem ta kuptonim se per cilat duar e kishte fjalen ai, qe, pasi “i kishte hequr nje vize” (droguar) sipas deshmitarit Halimi, kercenoi “kotecin e njerezve” (sipas gangsterit Tahiri) me perdorimin krijues te fjalorit te Konices, te quajtur ndryshe “fekalet e Rames” nga nje tjeter i persekutuar, rrahur me rrypin e pantallonave e kapur per fyti me thonj enkas te pa prere, nje fare Strazimiri, aktor i talentuar ne filmat e Xhanfizese.

   Pas gllaberimit te zogistes Bazhdari nga kurrizthyeri thas-mbushur me shtateqindmije euro, shqiptaret kryesisht dhe shkodranet ne veçanti kuptuan me se fundmi dy te panjohurat qe vertiteshin ne mendjet e tyre: seksin e “pleshtit te Rames” dhe vete ate, “plesht(e)n” e ngordhur ne duart e çunit te Rexhes, zogisten e perbetuar (me urdher te Ndrekes) Keti Bazhdari alias Mulleti.

   Reply to this comment
 2. lol April 3, 16:22

  Shqiperia evropiane me Meten perkrah!ah ah ah sa kam qeshur me kete slogan!ne evrope,qe moti ky do ishte denuar,mije Zoje, e kuptoni kete a jo?

  Reply to this comment
 3. LOVE April 3, 16:30

  DITA e dhate njeher kete lajm , e dhate .
  i thoni Mmmmmmetes ti leri vezet e pularive se eshte ber si babai i mortjes

  cfare thote Keti per LSI ?
  ” eshte nje sjellje e turpshme dhe jo dinjitoze e kryministrit sali ,i cili po tregon se aleanca qe ato kane ndertu ,te cilen ne e kemi denoncu prej kohesh eshte i ndertu mbi bazen e aferave korruptive dhe veprimeve ekonomike te jashteligjshme …….
  une jam e bindur se drejtesia do vij
  cdo qytetar duhet te kete besim te ne ….sepse te gjithe keta njerez
  do marrin vendin dhe denimin e merituar “…dhe ne fakt sot e ka ne krah …s’ka me afera korruptie ,aleanca ishte e keqe vetem kur ishte andej …..
  BIBE ,BIBE INJORANTE !!!!!

  Reply to this comment
 4. drejtesi April 3, 17:07

  Po pse mo u shua Shkodra qe piketuan kete idioten burre???

  Reply to this comment
 5. Darius April 3, 17:46

  like o likeee
  pas takimit e di ti,2 minuta vetmi dhe lypja njeher si gjithmone se ky eshte sporti yt,se si mushke duket mban dru kjo…!!

  Reply to this comment
 6. informatori TJETER April 3, 18:06

  He , more LOVE , e nxorre perseri thumbin tend te helmuar kunder Qeverise dhe te majtes ? Po ku ka ne politike , more derdimen qendrim te pa ndryshuar dhe aleat te perjetshem ? Ne çdo vend demokratik partite ndrojne kahje sipas interesave te tyre , te votuesve te tyre dhe interesave kombetare . Gjermania ka dy legjislatura qe qeveriset nga e majta dhe e djathta sebashku . Ne te gjithe Evropen , kur nje parti e madhe nuk siguron shumicen , ben koalicion me çdo parti tjeter pavaresisht krahut te majte apo te djathte , per te krijuar Qeverine . Sigurisht , aleanca me Berishen qe beri Meta nuk ishte natyrale , por 4-5 deputetet e tij , edhe po te bashkoheshin me Ramen , perseri nuk krijohej shumica me 71 deputete , se Rama kishte vetem 65 , ndersa koalicioni me Berishen , krijoi shumicen dhe rrjedhimisht Qeverine . Kjo u be me nderhyrjen nderkombetare , sepse u gjykua qe Shqiperia nuk kishte kushte e kellqe per te bere nje fushate te dyte dhe zgjedhje te reje , se rrezik pelciste lufta civile , sepse i kishte dhene shume here qe me pare keto prova Shqiperia . Nuk ka pse permendet pafundesisht kjo aleance qe beri Meta me te djathten , kjo pune i perket te kaluares . LSI-ja eshte parti e majte , madje me e majte se PS-ja , e me ne fund u bashkua me aleatin e saj natyral dhe jo vetem qe gjeti vendin qe i takon , por po flitet nen ze , qe kjo parti , te shkrihet ne gjirin e te majtes shqiptare dhe te krijohet vetem nje parti e majte . Koha e ka treguar qe PS-ja , e ndare nga LSI-ja nuk i fiton zgjedhjet politike ; edhe ne 2013-ten PS-ja perseri nuk morri maxhiorancen e vetme , ndersa me LSI-ne , sikur çdo vit te behen zgjedhje , e majta i fiton me siguri , sepse populli yne , tradicionalisht eshte i majte . E , me se fundi , ju pjellat e Viçidollit , nuk ka pse nderhyni me helmin tuaj ne punet e se majtes shqiptare , e cila i di vete punet e saj dhe ka eksperiencen e duhur per te fituar zgjedhjet . Shkruani ne gazetat naziskine RD e 55 dhe mos na ndyni gazetat tona te majta .

  Reply to this comment
  • Toni April 3, 18:34

   Jo vetem ne Gjermani qeverisin se bashku e majta+djathta por edhe ne Strazburg PPE+PSE ne parlamentin EU

   Reply to this comment
  • LOVE April 3, 19:07

   sigurimsi Tjeter
   ke ber gabim qe me ze emrin ne goje ,dhe me shume kur me tregon se ku dhe si duhet te flas .me dukesh dhe si tip i vjeter ketu ,me emer te ri …po nejse
   mua nuk me plas fare per te majten tende , as per te djathten dhe as per ate kryehajdutin .dhe sikur bashke te flinin , e neper orgjira te gdhiheshin
   me le shume indiferente kjo
   por Ilir Meten nuk do e fal kurre .
   Librezen e …punes e hapi si kryeminister i atij vendi ,ne nje moshe fare te re
   kjo eshte nje mundesi qe u jepet pak njerzve apo jo ??
   jane pak ata te rinj qe kane kete mundesi dhe e shfrytezojne ne menyren me mizore qe mundin kundrejt vendit te tyre
   kjo me neverit jashte mase
   aleanca e tij me Berishen i tregoi fytyren e vertet qe kishte
   vendi hyri ne nje rruge pa krye ,dhe 100 vjet nuk do zhbejne ato qe beri ai me administraten ,hajdutlleqet dhe kurverine e tij
   dhe arrijme te 21 janari ogurzi .
   Rama kryevizatimori deklaroi :DREJTESIA VDIQ !!! kur Meta me canten e zeze te BRAHOS ,parakaluan para syve tane si kurva te ndershme
   vrane 4 njerez , Mmmmmmmeta pas kepuce nuk u gjykua ,gardistet aq me pak dhe as mos e mendo qe do gjykohet me ndonje ne ate vend te nemur dhe te cmendur ….jepuani motrat FRROKEVE dhe pastaj i beni deputet
   mos me zur me emrin ne goje dhe mos me trego me Gjermanine ti kokepalar i rilindur ,se dje ne Bruksel ,[Liege] nje antar i PS per akuza te pabazuara ,TE PABAZUARA , per dhune ndaj nje ” gruaje” u hodh ne lume dhe u mbyt
   kurse e majta e te majteve te bordellos shqiptare ,po na neverit kombesine
   po na vjen turp te deklarojme qe jemi shqiptare ,sepse na shofin sikur jemi ato te Frrokut ne Gare Midi
   hajt mu zhduk na blogu ,me gjithe idiotesine tende
   se jeni ju kokepalare qe jane ata kryekurVendare !

   Reply to this comment
 7. informatori TJETER April 3, 20:02

  Ike more zagar i felliqur berishian , tamam gjuhe e qelbur e kryeshpellarit , me quan mua kokpalare i rilindur , a thua se rilinda sot , duke qene prej 21 vjetesh ne perendim dhe nuk kam votuar kurre ne Shqiperi . Ti je nje gojepiste e manjak i lindur , qe mezi pret te nxjerresh qelbesirlleqet nga goja , te te vije turp qe ofendon e turfullon si nje psikopat neper forrumet e gazetave te majta . Idiot i lindur e njeri i peshtire !

  Reply to this comment
 8. info analitike April 3, 21:00

  Ja t’ia themi ketij informatorit tjeter me gjuhen e Bazhdarit se kush eshte Likja i Mones:

  Besniket e partise nuk e kane per gje te kthejne pllaken me urdher te partise.

  Reply to this comment
 9. informatori TJETER April 3, 21:46

  Po çfare po me thua , more shpellari tjeter berishian ? Une i njof keto qe rekomandon ti . Nuk e kuptoj se ç’do te thuash me keto marrezira ? Po kjo eshte politike , a i vrare , ku ka ndonjehere besnikeri ne politike ? Po te kishte besnikeri ne politike e mos levizje nga istikami , nuk do te quhej pluralizem , e aq me pak demokraci . Ti nuk je info-analitike , por vetem anal , pa “info” e “itike”.

  Reply to this comment
  • LOVE April 3, 23:31

   akoma ketu je ti qelbesire e rilindur ?
   kujt ja tregon pluralizmin ti ?
   pse mos po behen bashke per te permisuar ndonje gje ne ate vend te nemur ?
   jo mor jo , jane bashke per te ardhur ne pushtet dhe per te mbajtur oligarkine mafioze .aleanca e tyre i ka rrenjet ne gjak !
   i ka rrenjet ne degradimin mafiozo kriminal .
   ILIR META eshte shembylltyra e te keqes ,nuk ka justifikim per te
   kushdo qe i rri ne krah behet pis .

   per te qene dikush qe ka 21 vjet ne perendim , si teper torollak me dukesh
   ndonje nga ata zboristat e bunkerit , sepse nga tipa si ju dalin keto leksionet e demokracise te ngjalave .

   Reply to this comment
  • info analitike April 4, 05:37

   Ke te drejte. Ti i njeh se sa here partia te urdheronte ishe mesuar t’i lepiheshe kumandarit te radhes. Monizmi mbijetoi fale prostituimit te njerezve si ti. Kjo eshte arsyeja qe ty keto gjera nuk te bejne pershtypje. Edhe gjuhen vulgare e paske trasheguar fiks nga ajo kohe. Nuk ju rrihet juve pa u kthyer ne veset e vjetra edhe pse tashme jeni kerma prehistorike.

   Reply to this comment
 10. shqip hesapi April 4, 05:22

  Suksese Ketit,nuk e njoh fare dhe nuk me hyn ne pune fare,por e uroj si nje femer qe mer nisiativen te drejtoje nje qytet te madh dhe kaq te bukur.

  Reply to this comment
 11. ada April 4, 09:36

  Meta, o i vdekur i pakallur! Kur ishe buçko topolak ishe me njerezor. Po bashke me tulet dhe dhjamin te ka ikur edhe truri o qyq!
  Ha çik buke se po behesh per gjynah…. Parate nuk i ha as qeni.

  Reply to this comment
 12. informatori TJETER April 4, 11:26

  Une nuk e di fare se çdomethene zborist , more pjelle e keqe e shpellarit te Viçidollit , sepse kur kam lene Shqiperine , kam qene vetem 17 vjeç , po ti me dukesh nje kerme PD-iste qe helmon forrumet e gazetes Dita , gazete e nderuar por absolutisht e majte , sebashku me disa te tjere plehra e bastarde , qe enderojne akoma kohen e Sali Qoftelargut , per te perfituar ndonje kocke . Nje gje duhet te dini ju , zagari salist LOVE dhe te tjere zagare qe nuk rrini dot pa hedhur helmin tuaj , populli i atyshem eshte i majte dhe aleanca PS-LSI , fiton gjithmone , sikur çdo muaj te behen zgjedhje te reja , ndersa endrat tuaja per rikthimin e shpellareve qe sapo thyen qafen , kane per te mbetur endra edhe per nja 2-3 legjislatura .

  Reply to this comment
 13. veri April 4, 11:40

  Bucja Love-disenjatorja!Scuadrinat e gestapos naziste dhe scuadrinat e sigurimit te shtetit nuk eshte se kane ndonje ndryshim te madh.Ndryshimi eshte vetem ne distancen kohore. Keti Bazhdari do ti tregoje Shqiperise femren Shkodrane,qe edhe e persekutuar nen diktature ka jetuar me dinjitet.Kjo te mungon Love-dizenjatore.DINJITETI.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim