Meta: Kadeli është i mirëpritur në LSI, afrimi i tij është i natyrshëm

Redaksia Online October 31, 2013 10:53

Meta: Kadeli është i mirëpritur në LSI, afrimi i tij është i natyrshëm

Kreu i LSI-së, Ilir Meta, shprehet se deputeti Gjovalin Kadeli është I mirëpritur në forcën politike që ai drejton. Meta thotë se Kadeli i përket së majtës dhe afrimi i tij në LSI është i natyrshëm.

Reagimi i Metës vjen pas deklaratës së ish-deputetit të Partisë Socialiste, Gjovalin Kadeli, i cili në zgjedhjet e 23 qershorit iu bashkua Partisë Demokratike, deklaroi dje se do t’i bashkohet Lëvizjes Socialiste për Integrim.

“Unë kam vendosur që  të largohem nga PD, nga grupi parlamentar i PD për të qenë pjesë e grupit parlamentar të LSI. Edhe në fillimet parazgjedhore unë kam pas kontaktuar me zotin Meta që të jem pjesë e ekipit të tij, por zoti Meta u vonua në përgjgje pasi kalkulonte numërikisht listat e tij në gjithë Shqipërinë dhe në atë kohë u paraqit nevoja e votës në parlament lidhur me anëtarin e Kolegjit Zgjedhor dhe me mbajtjen e qeverisë në mënyrë që të përmbushte detyrimin për zgjedhje të lira. Ato zgjedhje u realizuan mrekullisht mirë falë një njeriu që quhet Sali Berisha” – është shprehur Kadeli gjatë një interviste për Ora Neës.

 

Redaksia Online October 31, 2013 10:53
Komento

8 Komente

 1. lisdushku October 31, 11:28

  Meta nuk dinte gje fare,fare,fare,se nje deputet po i shtohej.I erdhi krejt e papritur.!Nuk ka folur keq,ka folur mire per Berishen>

  Reply to this comment
 2. zhani October 31, 11:30

  magjistari i politikes…doni ndonje truk tjeter…pritni sa te ulen perdet…

  Reply to this comment
 3. tironsirefugjat October 31, 11:41

  Nese ka dike qe di te “kalkuloj’ me saktesi kompiuterike, esht Ilir Meta dhe koha der tani kte tregon! Te shohim “levizjen ” e fundit “mat”kur e ka vendosur!!!!!

  Reply to this comment
  • plaku October 31, 14:47

   Ilir Meta nuk i ka kalkulimet nga zgjuarsia por nga poshterisa!

   Vetem nje njeri i poshter dhe hadut i pa-skrupullt sic eshte ky koke-lope, i cili u be kryeminister nga tos drogaxhiu, vjedh çdo gje qe i del perpara, ben kualicion me cdo lloj krimineli (sic ishte ai me sale plehu), ndan prona me argiten, punon per beogradin dhe tani pranon ne group parlamentar lloj-lloj rumbythesh si Kadeli prostituta!

   Keta lloj politikanesh kane qene dhe jane vetertete fatekeqesia e jone me e madhe…., megjithate mire na e bejne kur jemi popull servil dhe dele e nuk ngrihemi ti cojme te kalben ne burg te perjetshem per demet qe i kane bere vendit!!!

   Reply to this comment
 4. Myzeqarja October 31, 12:12

  Kodi zgjedhor duhet te ndryshoje qe te mos degjojme me per kete maskarade qe ka gati 5-6 vjet te na I beje nervat TEL. Kam besim se tani jane te gjithe shqiptaret ne njemendje:Boll pazare jane bere e po behen me voten… Se s’ka kuptim kur themi se votimet u relizuan mire…Besoj se kodi do te ndryshoje qe te mos lejohen me keto shit-blerje qe jane njelloj vjedhje e votes, se keto partite u bene si ato dyqanet me gjera te vjedhura dhe s’u ka ngelur gje tjeter, vecse te vene ne krye te godinave:Ketu do te gjeni votat qe ju mungojne ne elektoratin tuaj…Uroj qe ne komisionin parlamentar per ndryshimin e Kodit te mos jete Kaco Islami, se ai i kalkulon mire keto gjera siç kalkuloi Dushkun, Ruzhdien dhe kete kod qe kemi…se ai kenaqet e i zgjatet jeta kur ngaterrohen njrezit me kembet e tyre, se ashtu e ndjen veten te realizuar

  Reply to this comment
 5. Udheheqesi October 31, 14:45

  KAM FRIKE SE MOS ESHTE DERGUAR ME MISION ! Misionin e pare qe i premtoi Berishes e kreu me sukses. Te thote hapur se cili ka qen pazari i ber me BERISHEN ! Si
  ka mundesi, qe Berisha flaku njerezit e tij dhe vuri ne lista e vend te sigurte per fitore te tre musketjeret e PS? Si ka mundesi qe u merzit kaq shpejte me PD,partine e Berishes,qe si ka thene edhe zonjeza TOPALLI nuk ka PD pa SALI ? Mos valle po punohet per skenarin e shkeputjes se LSI nga PS e bashkimi me PD,te ciles ,si dhe vet Saliut ,Ilir Meta i ka nje borxh , pasi ishte ky SALI e kjo PD qe organizuan hedhjen poshte te vidios Meta – Prifti?
  Pse deputti Spartak Braho,pranoi ,i cili mund te ishte dhe mashtrim ,se ne nuk ndahemi nga PS-ja ,iku me grupin e partise se vet ? C’do gje mund te ndodh te ne ,po populli duhet t;u tregoi vendin ketyre veprimeve ,qe po degradojne shtetin e vendin. Pse ju ngjallen ” morrat” GREKUT,e na kerkon det per pasuri dhe toke per t’u varrosur……. Pse nuk e hapi gojen para viteve 90-te? Pra levizja e KADELIT NUK BIE ERE TE MIRE! Pse krekoset VANGJEL Dule, kerkon sa me shume privilegje per minoritetin Grek ,e per ceshtejn came nuk hap goje ,megjithese emri i partise se tji eshte “Partia Drejtave te Njeriut” po nenkupto te minotitet grek e jo cemerve.

  Reply to this comment
 6. mentari October 31, 16:23

  po kaci i zi kur do kaloje me lsi

  Reply to this comment
 7. DS October 31, 18:54

  Per politikanet shqipetae cdo gje eshte e natyrshme,ikja e kadelit nga ps e natyrshme, vajtja tek pd e natyrshme, ikja nga pd e natyrshme, vajtja tek lsi e natyrshme.Ne kete vend cdo gje eshte e natyrsme si vrasja,vjedhja, korrupsioni,mashtrimi,pafytyrsia,imoraliteti politik, te gjitha jane te natyrshme,bravo neve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*