Meta: Keqardhje për të lënduarit në protestë, të evitohet dhuna

March 31, 2018 14:28

Meta: Keqardhje për të lënduarit në protestë, të evitohet dhuna

Presidenti Ilir Meta reagon për gjendjen e krijuar në Rrugën e Kombit ku qindra protestues janë përplasur dhunshëm me policinë dhe kanë shkatërruar gjithçka duke djegur edhe sportelet e taksimit.

Meta ka shprehur keqardhje për lëndimin e disa protestuesve dhe policëve.

Presidenti i Republikës shpreh shqetësimin e krijuar në Rrugën e Kombit dhe keqardhje për personat e lënduar gjatë protestës së sotme. Ai bën thirrje për evitimin e dhunës për vetëpërmbajtje, dhe dialog e mirëkuptim me qëllim normalizimin e situatës dhe kthimin e lëvizjes normale të automjeteve e qytetarëve në pritje”, thuhet në reagimin e Presidentit.

o.j/dita

March 31, 2018 14:28
Komento

10 Komente

 1. Baftiari nga Gjiri i Lalezit March 31, 14:33


  Qelloni me cizme si Monikla, more maloker!

  Reply to this comment
 2. Zgalem March 31, 14:37

  I lumte dora dhe mendja atij , qe mori nismen , per te bere me pagese kalimin e autostradave . Mendoj se duhet bere dhe per hyrjen dhe daljen ne Tirane . Ta leme faktorin ekonomik . Eshte e vetmja menyre , qe mund te kufizoi deri diku fluksin e cmendur te veturave , qe te marrin frymen ne Shqiperi , por vecanerisht ne Tirane . Per fryme te popullsise , ke pershtypjen , qe Shqiperia ka shume makina . Femije , qe vozitin makina . Pleq , me gjymtyre , qe u dridhen. Femijte vene ne shkolle me makina , psonisin me makina , ne kafe me makina .
  Keto lloj pagasesh besoj deri diku do te kufizojne kete trafik , qe eshte kunder kembesoreve . Automobilizmi eshte bere si tifozeria e fotbollit . Konkurojne njera tjetren. Natyrisht pasaniket nuk do ta ndalin qarkullimin parasitar , por dihet se ata jane pakica e popullsise dhe gjithsesi policía mund te merret me mire me disiplinimin trafikut . Fluksi i levizjes se automjeteve ne Tirane eshte me i dendur se ne Amerike . Shqiperia duhet te jete shume me aerobike se sa eshte . Zgalem

  Reply to this comment
 3. Gjergj Arbana March 31, 14:49

  Te vijne lotet, sa here degjon kete babaxhan te teqeve.

  Reply to this comment
 4. Monika Kryezeza ish prostitute tashme gazetare e shtetare March 31, 15:21

  SI NUK VAJTI KRYEHAJDUTI DAJ META TE NDERPRISTE DHUNEN SI E ‘NDERPREU’ NE LEZHE NE ZGJEDHJET PARLAMENTARE SI OSMAN GAZEPI…….!!!???

  Reply to this comment
 5. FORSTER March 31, 16:03

  Zoti Meta ti nuk je president por je bashkepuntor me Sali-Serbin dhe me agjentin Serb Flamur Noka,por fain e ka Edvin-Rama qe te vuri president ,ku ti duhet te shkoje ne vendgjarje dhe jo te flasesh nga presidenca si e “ZEQOS-maj-THANES”,por ju nuk jeni politikane por “hajdute me cizme”,mjere ai popull me ju o “bajgat”e kombit SHqiptar.

  Reply to this comment
 6. MH March 31, 17:10

  Ti jepi keshilla edukuese gruas tende qe gjuan me qizme.Pa te keshillosh te tjeret.

  Reply to this comment
 7. Shqiperia vazhdon te mbetet Peng e bandave pd-lsi nxitur nga gjarpi kinez ambsadori Lu March 31, 18:45

  bandat pd-lsi e frymezuara e nxitur
  nga miqte e ambasadoret e huaj ,
  e konkretishte kinezi Lu dhe te ashtuquajtura
  bizneszi amerikan ne Shqiperi ,

  tentojne te destabilizojne Shqiperine !!!

  Reply to this comment
 8. ela March 31, 20:45

  o SI SKA ZOT TA MAR KETE QELBESIRE BASHKE ME KURVEN QE KA

  Reply to this comment
 9. Nunuja nga Cepani March 31, 21:44

  Zoti president !

  Freno gruan tende nga dhuna e pastaj u bej thirrje te tjereve. Eshte gruaja juaj qe bene thirrje per dhune. Mos fol kot ,kur je per vete i menderosur !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*