Meta: Konsensusi, arritje historike

July 20, 2016 15:13

Meta: Konsensusi, arritje historike

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka përshëndetur vendimin e Partisë Demorkatike. Sipas kryetarit të PD-së, marrëveshja është arritur në bazë të një formulimi të propozuar nga Komisioneri Hahn për rolin e ndërkombëtarëve në procesin e vetingut.

Kryetari i Kuvendit deklaroi se konsensusi është një arritje historike, ndërsa shprehi mirënjohje edhe për Komisionerin Hahn, ndërhyrja e të cilit duket se ka bërë që të arrihet marrëveshja.

Meta gjithashtu tha se reforma në drejtësi është një arritje për të gjithë shqiptarët.

July 20, 2016 15:13
Komento

7 Komente

 1. Monika Kryezeza July 20, 15:18

  KONSENSUS KRIMINELESH BANDASH TE QUAJTURA ‘PARTI’ KRIMI ME I MADH HISTORIK PAS SHPERBERJES 25 VJET TE SHTETIT SHQIPETAR!

  Reply to this comment
 2. Mesila Dade July 20, 15:22

  Me mire ‘koke palare’ me TRU se sa koke lare me kafke mbushur me tallash e kolisterol! Krrimb i peshtire me soj e sorollop!

  Reply to this comment
 3. intelektuali July 20, 15:27

  Ky enverist i poshter qe eshte Mbreti i Ryshefetit dhe Maja e Korrupsionit me mire le te pyese veten:

  PSE ASKUSH NGA SHBA DHE ADMINISTRATA DASH NUK E PERFILL DHE ESHTE I INJORUAR TOTALISHT NGA BOTA DEMOKRATIKE?

  Po te jete se REFORMA eshte reale dhe e vertete ajo duhet te filloje me videon e Dritan Priftit kur Like Floriri kollofiste ryshfetin si i babezitur dhe qe me finte komuniste e shpetoi nga burgi gruaja gjyqtare e Fullan Kusarit.

  prandaj:

  Ne themi:

  KE DO TE MASHTROJE KY DINOSAUR RYSHFETCI?

  Reply to this comment
 4. intelektuali July 20, 15:27

  Ky enverist i poshter qe eshte Mbreti i Ryshfetit dhe Maja e Korrupsionit me mire le te pyese veten:

  PSE ASKUSH NGA SHBA DHE ADMINISTRATA DASH NUK E PERFILL DHE ESHTE I INJORUAR TOTALISHT NGA BOTA DEMOKRATIKE?

  Po te jete se REFORMA eshte reale dhe e vertete ajo duhet te filloje me videon e Dritan Priftit kur Like Floriri kollofiste ryshfetin si i babezitur dhe qe me finte komuniste e shpetoi nga burgi gruaja gjyqtare e Fullan Kusarit.

  prandaj:

  Ne themi:

  KE DO TE MASHTROJE KY DINOSAUR RYSHFETCI?

  Reply to this comment
 5. korçari July 20, 16:11

  POSHTE TRADHETARET E KETIJ KOMBI SALEHU,BASHA,Ramoviçi,DHE Metovski ne FERR perfundofshi te gjithe o bastarde e shqipfoles se nuk e merritoni emrin shqiptar ,mallkuar qofshi sepse ja vrate shpresen qe ne embrion ketij populli dhe propozoj qe 20 koriku te shpallet dite zie per Shqiperine apo te rikujtohet si 7 Prilli

  Reply to this comment
 6. PD July 20, 16:12

  Kjo pseudo reforme (pasi pa vendimmarrje te nderkombetareve nuk ka reforme) i shkon per shtat Sales, Lulit dhe Ilirit, te cilet tani do te vendosin per gjithcka (Iliri eshte ne 6 e Pozites, por vendimet i merr ne perputhje me 6 e opozites; prandaj e coi Sala ne 2013 tek PS). Populli e ka hanger sa kemba. Kurre nuk ka per te pasur drejtesi ne kete vend. Moj Europe moj Kurve e Motit, mallkuar qofsh o Hann! Rrofte Amerika, Rrofte LU! Poshte kriminelet me kollare te politikes shqiptare. Ne djall vafshi!

  Reply to this comment
 7. Beqo July 20, 17:04

  DRIDHE LIKE ME LESH MONIKE !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*