Meta letër KED, KLGJ dhe Kuvendit mbi vonesat dhe problematikat në bërjen funksionale të Gjykatës Kushtetuese dhe të Gjykatës së Lartë

September 16, 2020 09:53

Meta letër KED, KLGJ dhe Kuvendit mbi vonesat dhe problematikat në bërjen funksionale të Gjykatës Kushtetuese dhe të Gjykatës së Lartë

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta përmes shkresës nr.3115 prot, datë 15 shtator 2020, ka përcjellë pranë Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Këshillit të Lartë Gjyqësor, Kuvendit të Shqipërisë dhe Avokatit të Popullit, qëndrimin zyrtar “Mbi vonesat dhe problematikat në ripërtëritjen dhe bërjen funksionale të Gjykatës Kushtetuese dhe të Gjykatës së Lartë”.

Në këtë letër Presidenti Meta ka evindentuar problematikat, anomalitë dhe vonesat e pajustifikuara, duke kërkuar njëkohësisht zbatimin e Kushtetutës dhe të Ligjit, si dhe marrjen e masave emergjente për bërjen funksionale të Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë.

Në respekt të parimit të transparencës që ka shoqëruar gjithmonë veprimtarinë e Kreut të Shtetit, ky qëndrim publikohet në faqen zyrtare të Institucionit.

Për lehtësi konsultimi, më poshtë letra e plotë në format të aksesueshëm:

Shkrese_Presidenti drejtuar KED, KLGJ, etj 15.9.2020 Finale

j.l./ dita

September 16, 2020 09:53
Komento

1 Koment

  1. hasani September 16, 14:39

    Likja te na beje transparente pasurine qe ka dhe si e ka fitura ate, e ti lere pallavrat me berjen publike te shkresave, te cilat nuk i hyjne ne pune askujt. Me keto likja kerkon te pastroje figuren e tij kriminale dhe hajdute, por nuk i ha njeri me keto.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim