Meta-Lu takohen në një lokal në Tiranë

December 16, 2017 17:38

Meta-Lu takohen në një lokal në Tiranë

Presidenti Ilir Meta dhe ambasadori amerikan Donald Lu janë takuar sot në një lokal në Tiranë.

Mësohet se Meta dhe Lu kanë qenë të pranishëm në promovimin e një libri.

Nuk dihet nëse biseda mes kreut të shtetit dhe diplomatit amerikan Donald Lu ka pasur temë diskutimi edhe çështjen e zgjedhjes së Prokurorit të Përgjithshëm.

Ambasadori Lu është shprehur qartë se SHBA mbështet zgjedhjen e një Kryeprokurori të përkohshëm. Ndërkohë, presidenti Meta ëhstë shprehur për zgjidhje në kuadër të kushtetutës, pa dhënë një qëndrim nëse është pro një kryeprokurori të përkohshëm.

December 16, 2017 17:38
Komento

5 Komente

 1. Drini December 16, 20:00

  Te njejten axhende qe ka patur para do vitesh Kosova!Kjo eshte Shqypnia e tashme ku mungon vetem KFORI se politikat e elementet jane!Politike bandash qe bejne nje here ne kater vite rokaten!

  Reply to this comment
 2. Lu li i vocerr ?? December 16, 20:43

  keto takime quhen terror mediatik..

  kur sali bisha hoqi me dhune bamir topin-bahri shaqirin-ina ramen edhe pse nuk i kishte i votat…..por kishte arvizune ass nen menge..

  edhe kur zgjodhi bedelat e tij
  bujar nishanin-adriatik llallen-visho ajazin kishte me vete 3 muskutjuret arvizu-wofgang-sequi te cilet ishin dhe jane ato qe i shterngojne Rames bolet me pinca.
  .
  Rasti i fundit qe Bash-krimineli me Monika Gazideden po bejne thirrje kriminale per rrezim me dhune per nje votim prokurori..me e vogla qe do bente Donald Lu Komiku do ishte nje dekarate e forte ku te denonconte me emra lulin dhe moniken per thirrje terroriste.
  .
  Dalja e Luse me burrin e Monika Terroriste neper lokale eshte jo vetem antishqiptare por dhe anti amerikane..
  .
  Detyra e Donaldit Lu eshte denoncimi ne rradhe te pare i lul&monika krimeleve..pastaj te japi idete e tij per prokurorin edhe pse jane ilegale..
  .
  Nuk eshte sekret te thuhet se qe ne 8 maj 2011 kur Arvizu ishte dukshem dhe lexueshem me Lul Kriminelin dhe ne menyre te shemtuar perveshi menget per tja futur Edi Rames (me pelqimin e ketij te fundit)..qe atehere shqiptaret e ndershem i shikojne keta ambasdore si guvernore..
  .
  Te ishin governore te hajrit ..ok do ja benim hallall por keto po na poshtrojne kombetarisht me shume se te ishim pushtuar apo te ishim koloni e shekullit kaluar..
  .
  Zoti Lu mos u sill si ushtar …para kolonel serberishes & lul kriminelit !!
  .

  Reply to this comment
 3. Fat man December 16, 22:39

  Po ky kinezi Lu takimet neper mehajne, klube i ben, ashtu sic ka bere deri dje me Lyl Bashen, e njeta skeme dhe me Like Floririn.
  Si takohet me hajdutin me bllok ne dore, qe protestuesit e pushkatuar ne Bulevard i quante kokepalare.
  Nje milion here turp me ke perfaqesohet Amerika.
  Ambasadori Lu na ka treguar 4 familjet e medha Mafioze qe jane edhe peshqit e medhenj dhe 20 familje qe i sherbejne kesaj kupole dhe vete drekoset me Mafiozin, PESHKAQENIN Like Florirn.

  Reply to this comment
 4. Ndue December 17, 19:50

  KU PO SHKON SHQYPNIA E SHQYEME NGA SHQYESIT E MBRENSHEM E TE JASHTEM!KINEZET KANE LESHUE QENIN E TYNE TAKUN QE KA FILLUE E LEF NEPER FAQENT E SHTYPIT ME I MUSHT MENJEN TE VERBERVE SE PAS KETIJ OPERACIONI MAFIOS TE RADHES KAN ME PA DRITE AQ TE MADHE SA KANE ME U VERBUE PERSERI!TOTO RINO U KALB NE BURG E NE BURG VDIQ ?PO TOTO BERISHA,TOTO LIKJA,BIRI I TYNE KU KANE E U KALBE NE BURG APO FITUES TE NDONJE LLOTARIE?????????????????????????????????KALUEN 27 VITE E C’NUK I P SYNI SHQYPTAREVE ,TANI QE U KA IKUN SHIKIMI DUN ME BA GJAMEN ATA QE E KRIJUEN E AMPLIFIKUEN E E CIMENTUEN KETE MALARRJE NE TRUPIN E SHQYPTAREVE E SHQYNISE TASHME TE SHYEME PREJ JENAVE SHUMNGJYRESHE!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*