Meta: Marrëdhëniet me Greqinë, shumë të mira

June 9, 2015 14:13

Meta: Marrëdhëniet me Greqinë, shumë të mira

Në konferencën për shtyp ku foli për fushatën elektorale dhe prezantoi spotin e LSI-së për zgjedhjet, kryetari i Kuvendit Ilir Meta mohoi ekzistencën e tensionit mes Tiranës dhe Athinës.

“Unë besoj se marrëdhëniet me Athinën janë shumë të mira”, ka thënë Meta, duke iu përgjigjur interesit të mediave.

Ai ka shprehur besimin e tij se problemet dypalëshe do të zgjidhen përmes dialogut.

Deklarata e kreut të Kuvendit vjen një ditë pas asaj të ministrit grek të Mbrojtjes, që tha se qeveria helene do të rihapë postat ushtarake në kufi me Shqipërinë.

June 9, 2015 14:13
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*