Meta me akademikët: Së afërmi të zhvillojmë një konferencë ndërkombëtare

December 2, 2019 13:06

Meta me akademikët: Së afërmi të zhvillojmë një konferencë ndërkombëtare

Presidenti Ilir Meta ka bërë me dije se ka zhvilluar një takim me një përfaqësi profesorësh, akademikësh dhe ekspertësh të instituteve të rëndësishme universitare.

“Është koha të forcojmë më shumë institucionet e këtyre fushave, por edhe t’i dëgjojmë këshillat e tyre shkencore në kohë.
Ramë dakord që së afërmi të zhvillojmë një konferencë ndërkombëtare me përfaqësues nga rajoni dhe më gjerë, për të forcuar bashkëveprimin në përballimin e fatkeqësive natyrore”, shkruan Meta.

Postimi i Metës

Sot zhvillova një takim të frytshëm me një përfaqësi të nderuar profesorësh, akademikësh dhe ekspertësh të instituteve të rëndësishme universitare, lidhur me situatën tepër të rëndë të krijuar nga tërmeti.

I falenderova për kontributin e tyre të vyer në kapërcimin e emergjencës dhe i inkurajova, jo vetëm të forcojnë bashkëpunimin me institucionet, por edhe të angazhohen maksimalisht për të informuar dhe qetësuar opinionin publik, që më shumë se kurrë ka nevojë për mendimin e tyre të kualifikuar.

Vlerësoj shumë idetë e tyre konkrete për rrugët e përgjegjshme që duhen ndjekur për rikthimin në normalitet, veçanërisht për minimizimin e pasojave të rënda që ka sjellë kjo fatkeqësi natyrore.

Është koha të forcojmë më shumë institucionet e këtyre fushave, por edhe t’i dëgjojmë këshillat e tyre shkencore në kohë.
Ramë dakord që së afërmi të zhvillojmë një konferencë ndërkombëtare me përfaqësues nga rajoni dhe më gjerë, për të forcuar bashkëveprimin në përballimin e fatkeqësive natyrore.

o.j/dita

December 2, 2019 13:06
Komento

5 Komente

 1. Nik December 2, 13:32

  Nje mbledhje nderplanetate do ishte me e dobishme

  Reply to this comment
 2. K. M. Tusi December 2, 14:01

  Zoti President,

  Mos harro se e ke lene Akademine pa koke!

  Reply to this comment
 3. HAHAHAA PO NA NXJERR BOJE KY SHARLATA I PESHTIR NE BOTE December 2, 14:13

  CFAR KONFERENCA DO BOJ KY PLEHR MOR JAMAN

  ATE SE SI VIDHEN I THESARI SHTETIT ?

  APO SI KALOHE MILJONNAT E BUXHETIT TE SHTETIT

  NE KONTOT PRIVATE E BANKAT E BOTES ?

  “AKADEMIKET” JAE BANDA E ALI BABES

  —-IZOLOHENI KTE PACAVURE TE NJEREZIMIT

  SE NA INJOROJ PARA BOTES !!!!!!!!!!!!!!

  CFAR MUNDET TI THOTE NJI COP SHARLATAI E

  HAJNI FSHATARI SI KY BOTES SE HUAJ HEEEJ !!!!!!!!!!!!

  KULMI PO AFRON DITE TE KQIA PER SHQIPERINE

  NQS BANDA SALBASH MUTA NUK ZHDUKEN NGA QARKULLIMI

  Reply to this comment
 4. AKADEMIA E HAJNAVE & ALI BABA KERKOJN T'JU JIHET HAJIA SI PATENTE NDERKOMBETARE December 2, 15:24

  HAHAHHAHAHAA

  O TEMPORA E O MORES

  VETEM KALAMIDHJA GOJES BASTRADEVE E SHPETO SHQIPERINE

  Reply to this comment
 5. Buda December 2, 23:24

  Iliri mund ta beje shume mire punen e Kryetarit te Akademise se Shkencave Natyrore te Shqiperise.
  Ai parashikon termetet …

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim