Meta me homologun britanik: Krenar për lidhjet historike

September 14, 2016 12:28

Meta me homologun britanik: Krenar për lidhjet historike

Meta vazhdon viziten zyrtare ne Londer. Kryeparlamentari u prit nga Kryetari i Parlamentit Britanik John Bercow. Meta falenderoi Bercow per ftesen dhe mikpritjen e ngrohte ne Londer.

Meta: Vleresoj mbeshtetjen e Britanise se Madhe ndaj Shqiperise dhe shqiptareve. Shqiperia krenare per lidhjet e ngushta historike me Britanine. Vleresojne komunitetin e mireintegruar shqiptar ne Angli dhe Britanine e Madhe. Komuniteti shqiptar përbën baze solide bashkepunimi.

Bercow: Shqiperia progres te madhe ne vite. Ndajme interesa te perbashketa strategjike si partnere ne NATO.

Meta dhe Bercow diskutuan edhe mbi reformen ne drejtesi, duke vlerësuar konsensuale dhe duke çmuar mbeshtetja britanike ne fushen e drejtesise dhe luftes kunder korupsionit.

Bercow: Pas referendumit per BE, Britania deshiron forcimin e marredhenieve me Shqiperine dhe partneret e saj.

Meta ftoi homologun Bercow për  vizite ne Shqiperi.

September 14, 2016 12:28
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim