Meta merr pjesë në Samitin e Krerëve të Shteteve të Procesit të Brdo-Brijunit

April 27, 2018 14:18

Meta merr pjesë në Samitin e Krerëve të Shteteve të Procesit të Brdo-Brijunit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, po merr pjesë sot në Samitin e Krerëve të Shteteve të Procesit të Brdo-Brijunit, Kroacisë, Sllovenisë, Maqedonisë, Shqipërisë, Kosovës, Malit të Zi, Serbisë dhe Bosnje-Hercegovinës, i cili po zhvillohet aktualisht në Shkup të Maqedonisë.

Në këtë Samit marrin pjesë si të ftuar të posaçëm Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk dhe Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borisov.

o.j/dita

April 27, 2018 14:18
Komento

1 Koment

  1. fteri April 27, 15:10

    Po mirë ç’ far është ky samit i brdo-brijunit ?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim