Meta në Baku: Bashkëpunim dypalësh me Azerbajxhanin dhe në turizëm

March 15, 2018 10:43

Meta në Baku: Bashkëpunim dypalësh me Azerbajxhanin dhe në turizëm

Presidenti Ilir Meta ndodhet në Baku ku merr pjesë në Forumin Global, ku janë të pranishëm krerë shtetesh dhe qeverish të vendeve të ndryshme.

Ai u prit në një takim të veçantë nga Presidenti i Azerbajxhanit, Aliyev.

Presidenti Meta vlerësoi mbështetjen që homologu i tij Aliyev ka dhënë për projektin TAP dhe procesit të gazifikimit të Shqipërisë.

“Të zgjerojmë bashkëpunimin dypalësh ekonomiko-tregtar dhe në fushën e turizmit”, është shprehur Meta.

o.j/dita

March 15, 2018 10:43
Komento

2 Komente

 1. yyyyyyyyyyyyyyysh arabistan March 15, 10:56

  truizem ?

  Azerbajxhan ?

  ahahahahahahhahahhaha

  ali baba qeka edhe shakaxhi !

  ne azerbajaxhan takohet me ruset ,
  mbas grossruckut ,

  azerbajxhani o veten vendi takimit lol .
  ksaj rrace i duhet shkaperdhy soja .

  kta punojne ne shekuj te minojne Shqiperine
  me te huajt

  Dhe shteti rrupall vazhdon e bo sehir !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  si mundet te funxionoj Rilindja ,
  kur vet kta pushta ,
  vendosen kte Tritol president ,
  qe nuk ka ndaluar asnji minut ,
  te qenies se tij ne politike ,pa punuar kunder interesave te Shqiperise .

  O sharlatane e funderina pushtetare ;

  Kjo ishte formula e Rilindjes tuja ?

  PABESIA ? TRADHETIA qe i bet ktij POPULLI !!!!!!

  Reply to this comment
  • Mon Kukaleshi March 15, 12:29

   Te prodhonte Shqiperia gas ose patrolio sa 1/10-ta e Azerbajxhanit, do te hanit te gjithe ju me kuge floriri, dhe nuk do pyesnit me per floririn e Likes.
   Se ka shkuar per keto motive per te cilat flitet ne lajm, ka bere mire, sepse nepermjet turizmit sjellin ca nga paret e gazit e naftes, po se ka shkuar per motiv tjeter, atehere ka shkuar per te sistemuar strofullen e tij kur ta shohe punen keq.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*