Meta në Kishën e Laçit, pritet të dekorohet Kardinal Troshani

May 29, 2018 09:31

Meta në Kishën e Laçit, pritet të dekorohet Kardinal Troshani

Presidenti i vendit Ilir Meta është sot në Kishën e Shna Ndout në Laç, për të marrë më pas pjesë në pelegrinazhin e një prej 13 të martave, që kulmon më 12 qershor.

Pas vizitës në kishë, kreu i shtetit Meta do të dekorojë kardinalin Dom Ernest Troshani, në vitin i cili përkon edhe me 90-vjetorin e lindjes së Kardinalit shqiptar.

Pelegrinazhi i besimtarëve në Kishën e Shna Ndout në Laç ka nisur më 20 mars dhe do të përfundojë pas dy javësh.

Pelegrinët vijnë thuajse nga i gjithë vendi dhe pa dallime fetare, të krishterë apo myslimanë.

13 të martat e Shna Ndout janë ditët e shënuara të ritualit biblik, si në këtë kishë të vjetër, ashtu edhe në tempujt e tjerë me këtë emër.

s.a/dita

May 29, 2018 09:31
Komento

4 Komente

 1. Arben May 29, 09:58

  Ky kardinal sponsorizohet nga

  Tom doshi me parate e droges

  Reply to this comment
 2. Kadriu May 29, 12:00

  Dhe ti sponsorizohesh nga isis o legm

  Reply to this comment
 3. Kadriu May 29, 12:08

  Kurse ti sponsorizohesh nga isis o legen

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim