Meta në Maqedoni: Hetim transparent për rastin “Kumanova”

November 20, 2017 14:36

Meta në Maqedoni: Hetim transparent për rastin “Kumanova”

Presidenti Ilir Meta kërkoi nga autoritete e Maqedonisë hetim dhe proces gjyqësor transparent për rastin e Kumanovës.

Duke mos theksuar konkretisht nevojën e hetimit ndërkombëtare për këtë rast, Meta në konferencën e përbashkët me homologun e tij Ivanov tha se hetimi duhet të kalojë në proces me standarde Evropiane.

Shpresoj, dëshiroj dhe inkurajoj që fazat e tjera të këtij procesi të gjykimit të jenë sa më transparente dhe sipas gjithë standardeve Evropiane. Shpresoj që edhe autoritetet e Maqedonisë e veçanërisht ato gjyqësore do të jenë të interesuar për të demonstruar standarde Evropiane, përderisa anëtarësimi në BE dhe NATO është një qëllim i përcaktuar i Maqedonisë”, deklaroi Meta.

November 20, 2017 14:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim