Meta ngre alarmin: Kambanat po bien, ky është rreziku i vërtetë rus…

January 14, 2020 11:15

Meta ngre alarmin: Kambanat po bien, ky është rreziku i vërtetë rus…

Presidenti Ilir Meta ka ngritur alarmin në lidhje me largimin e shqiptarëve nga vendi.

Duke iu referuar një artikulli të revistës “Monitor”, Meta shkruan se duhet të ndalet menjëherë ky fenomen.

Më tej, kreu i Shtetit shton se “ky është rreziku i vërtetë rus që i kanoset vendit”.

“Kambanat e alarmit po bien! Stop shpopullimit të Shqipërisë! Ky është ‘rreziku i vërtetë rus’ që i kanoset vendit! Kjo është sfida më madhore që kërkon urgjent dialog, zgjidhje, dhe kthimin e shpresës për të gjithë shqiptarët!

9 kushtet e Bundestagut janë harta e rrugës së Shqipërisë europiane! Koha është tani! Nuk mund të ketë Shqipëri pa shqiptarë!”, shkruan Meta në Facebook.

j.l./ dita

January 14, 2020 11:15
Komento

10 Komente

 1. loni January 14, 14:15

  Populli largohet nga ky vend i mallkuar se nut te durojne dot ty o Hadut Floriri te te kene President.

  Reply to this comment
 2. ciu January 14, 16:59

  Po ti pse ke larguat mor te qifsha fisin se na jane mbarur dhe fjalet nuk dalin me

  Koka jote dihej te ishte ne litar me kohe per te parandaluar eksodin o fis qir

  Reply to this comment
 3. Shoku January 14, 17:22

  ha..ha..ha… c’na vjen per te qeshur me keta politikanet sesotem.
  A ishit Ju ,more derdimen qe kritikuate , e shate nga nena baba , e quajtet kriminel Enver Hoxhen ,sepse mbylli kufijte. Ne vitet e clirimit 1944-1945 Shqiperia kishte rreth 850.000 banore . Ja po e quajme rrumbullak 1 milone. Ai e dite qe kishte nevoje per krah pune dhe beri ate qe beri. Ju brohoritet se krimineli Enver Hoxha mbylli kufijte me tela me gjemba dhe kjo eshte e vertet, po JU qe hapet kufijte , prpopoganduate e propogandoni se njeriu duhet te jetoje ku i do qefi,pse llomatisni tani ? Ku i kini femijet ? Ku e ka familjen Lulzim Basha? PO fatmir Mediu e sa e sa te tjere poliyikane e njerez publik,te cilet marin rrogen ne Shqiperi dhe jetojne jashte ? Pse e pranoni llotarine Amerikane? Kur Gjermania kerkon punetor e me pranon ,pse mos te iki edhe une ,apo te rinjte …. Pse doni t’i ndaloni ? Si jeton ti presidentm e si jetoj une e shume e shume te tjre si une qe nuk kemi vjedhur asnje qindarke? Po ju qe akuzoheni per sa e sa hajdutlleqe ,per vola e shtepi jashte shtetit ? Pse kini blere shtepi ne Londer ?… Pra ju thoni : ” Beni si them une e mos beni si bej une” PO kur Fevziu,moredatori i “OPINIONIT” nje milonier,apo miljarder ,i cili ka shetitur boten cep me cep thot se vajzat e mia nuk mund te jetojne ne Shqiperi,pse femija im,apo i atij fashatrit u dashka te jetoj ketu ? Flisni pa mend ne koke ,ndaj dhe populli u ka vcene teneqene. Do largohen sa tu doje qefi e t;u shkoje mbare…… JU ripni kete vend ,e tundi deren se per pune e mori ferra uraten….Se fundmi Je president koti,pa piken e autoritetit dhe besushmerise…..

  Reply to this comment
 4. Aliu nga Selenic January 14, 18:24

  Ky “shqetsim ” i Like Floririt eshte vetem sa per te menjanuar vemendjen nga problematikat e veta e per tu then shqiptarv e se ja doli nje |politikan” qe po ua qane hellin shqiperise.!
  Po a mendon ti se kure u shkatrruan 1 milion vende punme sa e ngrite zerin ti si politikane.?
  Sote ti bashkohesh me PD-ne qe shk
  atrroi te gjith shqiperin per te mbrojtur kater derrasa te Duces, ndersa per 1 Milion vende pune ase qe u bete merak fare.!
  Ky eshte problemi themelor qe ti nuk e thua asnjeher se per ate qe i shkatrroi 1 milion vende pune (kjo me ze e me figure) ti ke duboles per te se me Doltorrin ken ndare shume gjera te turpshme bashke , e sote kujt don ti qahesh ti me kete “alarne”?
  Ai Berisha qe i shkatrroi te gjith keto a mos i beri me urdher te Rusise apo me urdher te Greqise apo me urdher te Serbise.? Pyet njeher mikun tuaj Berisha se te kujt uredher zbatove ti , qe e shkatrrove ter shqiperine.?
  Nuk e dije pore ne se Drejtesia vertet do te vihet ne shqiperi ti dhe Berisha do te tregon i se urdherin e kujte zbatuar qe shkatrruar djersen e mundin e tre brezave ne shqiperi.!

  Reply to this comment
 5. h January 14, 19:16

  Sa turp te kesh president një hajdut të korruptuar qe bën edhe si mashtrues
  dhe jep leksione atdhetarie dhe ndershmërie kostitucionale.

  Reply to this comment
  • dritan January 14, 19:52

   Te gjitha te keqiat i ka like floriri , por qe shpopullimi eshte problem akut kjo eshte mese e vertete dhe fatkeqesisht asnje politikan tjeter nuk e sheh si problem

   Reply to this comment
 6. Jimi January 14, 20:01

  Arsyeja me madhore, vec asaj ekonomike, pse njerezit largohen nga ky vend, eshte se politiken dhe pushtetin e kane uzurpuar nje tufe horrash e xhahilesh dhe ne krye te ketij vendi per president eshte kryehorri, e kryepirati Ilir Meta! Edhe sikur te ndryshoje gjendja ekonomike, po nuk u larguan dhunshem keta horra, ky vend nuk ka per te gjetur derman.

  Reply to this comment
 7. Xxx January 14, 21:02

  Ha haaa cfare karagjozi…

  Reply to this comment
 8. Njeriu pa moral duhet te arratiset nga skena! January 15, 00:06

  Si nuk e ka kuptuar ky mjeran, se eshte njeri nga personat, qe nxin te gjithe ekranet tv dhe qe e ben edhe me te veshtire jeten ne Shqiperi, ndersa nxit emigtimin e popullates.
  Ky nuk ngjall asnje shprese, asnje motiv, asnje siguri per berzin e ri.
  Njeriu, qe eshte nje i pangopur me pasuri dhe pushtet te pamerituar, jep leksione!
  Oooooooooo TEMPORA, O MORES!

  Reply to this comment
 9. socialisti January 17, 18:03

  Ju si cifte presidencial qe rroni si te ndare tregoni librezat e punes n.q.s e dini cfare pasqyrojne ..pastaj vilen me 11banja minus nje per sahshe e llogarit plus nje per qenin …..e ne duhet te rrojme akoma 5 veta me nje ..pse duhet te te degjojme kur ketu eshte parajse pse femijt tuaj i keni cuar ne Londe..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim