Koço Danaj: Baton Haxhiu, rezident i shërbimit sekret serb!

July 1, 2017 21:47

Koço Danaj: Baton Haxhiu, rezident i shërbimit sekret serb!

Pas deklaratës së Baton Haxhiut se Meta nuk do të betohet si president ka reaguar edhe Koço Danaj.

Në rrjetet sociale politologu ka lëshuar një deklaratë të ashpër ndaj gazetarit kosovarë.

“Rezidenti i shërbimit sekret serb, bashkëpuntori i Stanishiqit, Baton Haxhiu punon dhe kërkon destabilizimin e Shqipërisë”, ka shkruar Danaj në Facebook.

Analisti Baton Haxhiu i njohur per afrine me kryeministrin Rama teksa ka qenë i ftuar në emisionin ‘Komiteti’ në Kosovë, ka dhënë një deklaratë befasuese.

Pasi ka analizuar zgjedhjet në Shqipëri dhe ka thënë se Rama nëse nuk do të ketë ndonjë projekt për bashkim me Kosovën, pas 4 vitesh mund ta shohim President ka befasuar me një deklaratë sa i takon betimit të Ilir Metës, si presidenti i zgjedhur i vendit.

Ai ka thënë se posti për kreun e shtetit nuk është i zënë, dhe ka thënë se “nuk ka gjasa që ai do të betohet.”

 

July 1, 2017 21:47
Komento

15 Komente

 1. Toni July 1, 22:26

  Hajt more ti legen. Te mos lejosh Like floririn qe te behet President eshte patriotizem dhe jo ta lejosh. Lejimi i Metes te betohet eshte tradheti kombetare. Me sjelljet e tij gjate fushates se fundit elektorale dhe me sjelljet e tij prej nje njeriu te korruptuat se bashke me Kryemadhen e tij treguan qe jane anti-kombetare. Si mundet te lejosh te behet President nje person qe shkon ne Greqi dhe ju thote ne radio qe me votoni mua se do te permiresoj marredheniet me ju. Pra kjo do te thote qe do tju jap detinqe nuk ja u dha Rama.

  Reply to this comment
  • Besniku July 2, 18:35

   Meta ka njemije arsye per te mos qene president, ashtu si dhe Nishani, aq me teper se e nxiu figuren e presidenti muajin e zgjedhjeve.
   Por te kthesh Vendimin e Kuvendit do te ishte shume me keq per ne shqiptaret, do te thoshte te tronditeshe Faltorja Kryesore e shtetit.
   Prandaj ,mender, Haxhia, duhet te jete si those z Beqiri,
   se nuk hidhen keto çashka, sikur kane dale nga Edi Rama, per te krijuar trazira.
   U bene 10 dite qe hapen nje çeshtje te re per te trazuar shqiptaret, te sensibilizuar pas çfaqjes agresive te çiftit te LSI-se gjate fushates.
   Une besoj se keto nuk jane probleme te Rames, por te klanit Berisha, qe duan ta heqin vemendjen nga problemet e renda ne partine e tyre.
   Pra çashka antishqiptare nga serbo-shqiptaret.
   Jam e sigurte qe Meta do te betohet dhe do ti vijne mente, ne s’e nuk do te ngrihet populli me ” Meta ik “

   Reply to this comment
  • Atdhetari July 2, 20:56

   Mire ky like floriri na qenka antikombetar, po kush eshte kombetar, Rama me Lulin qe jane bere bashke???A e shiti Luli nje pjese te detit Greqise?A vrau Luli 4 vete qe Rama i nxiri ne shesh ne 21 janar?E sa zullume ka bere Luli???Tani jane bashke por jo ne nje tepsi por ne nje govate…Koalicioni i madh kombetar…Reforma ne drejtesi per je do jape drejtesi tani se PS dhe P D jane bashke ne qeveri dhe do jene bashke dhe ne te ardhmen.Dhe keta i shpetojne drejtesise…Mjer ky popull!

   Reply to this comment
 2. MH July 2, 01:56

  Bindem plotesisht qe Baton Haxhiu asht i dyshimte ne sherbim te serbise.
  Sot leshoj nji predhe per te matur pulsin duke i kjajte hallin se kush e meriton kryesin e PD.
  Dha elozhe per Argiten Malltezi(Berisha).E bija e Berishes.E Cilesoi teper te zgjuar.Ma te zgjuar se Basha pa diskutim.Po dhe ma e zgjuar se Berisha.Nuk u muar me politike sepse pengohet nga i vellai Shkelzeni demek se ka klecka i disekulibruar ne karater.
  Njohjen e zgjuarsise se Argites e lidhe me aktivitetin ne Kosove.
  Flitet ne popull qe atje,ne kosove,bashke me Bashen kane fitue pare qe s’dijne me i justifikue.Keto teper te zgjuar sic flitet kane dhane kontribut ne penalizime ndaj kosovarve dhe ne favor te shkijeve serbe.Basha,intiligjenti i cadres ka sajue dhe shtepin e verdhe ne Shqiperi ku transplantoheshin organet serbe ne kembim me para qe shkonin tek xhepat e shqiptarve te punesuar tek kjo shtepia e verdhe.
  Ringritja e PD sot me njerez te bindur per ti sherbyer kombit Shqiptare do jete nji dite lirie e vete kesaj Partie qe shkeputet nga direktivat,intrigat, shpifjet e nenshtrimit simbas udhezimeve te agjentures Serbe.PD dje e Berishes ishte parti tanesisht serbe.Shkermoci sigurimin e shtetit Shqiptare teper cilesore me shume eksperience.E zevendesoi me ate serb.
  Besoj qe Vettingu do zbuloje shume aktivitete interresante qe jane luajtur ne keto 27 vjet demokraci Shqiptare.
  Fazllicin e kishte keshilltare te kryeministrise.
  Arkani hynte e dilte nen vigjilencen e sigurimt shqiptare.
  Me cdo kusht donte te bindte delegacioni kosovar per te mos nenshkruar dokumentin e Rambujes.Per kete intrigoi qe ka tradheti.Ku vete ky me kete nderhyrje ne qeshtjet e Kosoves isht tradheti.
  Riabilitoi Zogun mikun e fuqishem pro serb.Njikohesisht kryente veprime identike si aventurieri Zog.Me shpartallimin e gjendjes se brendeshme te shqiperise ne percarje ne popull.
  Cfare nuk ka ba ky mjeran mbi kete vend e mbi kete popull.

  Reply to this comment
 3. Demi July 2, 08:27

  Mos ki merak Toni. Rama ja dha presidentin dhe askush tjeter. Sepse ndane postet per te vjedhur Shqiperine.

  Reply to this comment
 4. patriot arber July 2, 08:51

  kete lloj turiqeni, bile dhe ndonje tjeter, ne rang ish k. ministri, qe shiten si “patriot” me ngjallin neveri, se “patriotizmi” shqiptar pas 90-tes, ka pas dhe ka nuanca islamike . lloi i ketij ketu: hyn siç hyn …derri ne thes .

  Reply to this comment
 5. devi July 2, 08:57

  Ore qelbesire, si mund te shprehesh keshtu per nje gazetar shqiptar? Me sa duket ti vazhdon avazine e vjeter duke shpifur per ate qe nuk e do, sic bente ppsh kur ishe kuader kryesor i saj. zoti i lesh e lise ajo parti do te shkoje ne koshin e plehrave te historise, se bashku me hajdutet qe e kane formuar dhe e drejtojne, me sa duket edhe ti me to, pleher.

  Reply to this comment
  • Joni July 2, 13:05

   Mos u nxeh kaq shum baton.

   Reply to this comment
  • BABAGHYSHI July 2, 14:51

   Pse more Devi , mos jane te imunizuar gazetaret per ,t`u felliqur me sherbimet sekrete ? Rezident , ka kuptimin e nje krye spiuni , qe mban ne lidhje nje rrjet te tere spiunesh , per llogari te nje sherbimi sekret . Me sa duket , ka mundesi qe te te mbaje ne lidhje agjenturore edhe ty, qe te dogji kaq shume !
   Per sa i perket Edi Rames , ai nuk ia ka haberin fare punes se spiunazhit . Pak me shume se nje vit perpara , Edi dekoroi Visho Ajazin ( ne menyre te fshehur) .Vetem nje naiv , per te mos thene idjot , mund ta bente kete ! Bashkim Gazidedja , ne krye te SHIK-ut , ka qene nje spiun i mirefillte i UDB-se, i vendosur ne ate funksion kyc ,me doren e kryeagjentit serb, Sali Berisha , qe eshte vene familisht ne sherbim te UDB-se ! A e sheh ti Devi , se sa shqetesohen ne Beograd dhe Athine , kur fillon te stabilizohet gjerndja ne Shqiperi ?! Te paret , qe aktivizon sherbimi sekret , per te destabilizuar Shqiperine e shqiptaret , jane mediat e shkruara dhe ato vizuale . Nje ushtri e tere prifterinjsh , islamike ekstremiste ,”patriote” e nga familje te njohjura , jane te paret qe verviten per te destabilizuarn vendin ! Jane shume te pakte lideret e partive , qe mbase , mbase , mbase nuk kane lidhje te dukeshme me ndonje sherbim sekret, por edhe keta , jane pa ndonje peshe te rendesishme . Ai Janullatosi , qe shohim ketu , nuk ka asnje lidhje me punet e ortodoksizmit shqiptar, por kjo i duhet Asfalise greke , per ta kamufluar kolonelin e saj , gjasme si bari i tufes ortodokse . Para se te futej ne punet e “fese “, Janulla ka kryer shkollen ushtarake , eshte graduar oficer , dhe ……, me petkun e klerikuit “te shenjte” , ka bredhur neper bote , per llogari te Asfalise …!!!
   Shqiptaret do vuajne shume dhe , nuk i dihet fundi , ne se nuk do arrijne te kuptojne , qe lufta e sotme , nuk behet aq me arme zjarri , se sa me sherbimet sekrete , me diplomacine publike , duke ua bere mendjen carcaf njerezve , per te mbjelle kaos , rremuje ,qe te mos dallohet i miri nga i ligu , njerezit percahen , forca e kombit dobesohet ! Ketyre u shtohen edhe pordhet diplomatike te qeverive , kur shqetesohen edhe per guret e avllise te oborreve tona , duke kercenuar me te drejten e “vetos” Europiane , etj , etj , etj qe nuk na i kap m,endja e s`kane te sosur! ! !

   Reply to this comment
 6. DN July 2, 10:43

  Rezidenti i sherbimeve serbe ne shqiperi “djeg” rezidentin e sherbimeve serbe ne Kosove.Dmth shefi pret degen e djegur?
  Ps: ka kush per me me treguar se pse ´udheqesi i shqiperise natyral’ pritet ne Beograd pa problem kur ne te shqiperise ethnike perndjekemi?
  Pos per me dorezuar atje listen e shqiptareve te shkrete qe jane futur ne kete shqiperi natyrale duke kujtuar se vertete aty po punohet per Shqiperine ethnike,kur ne fakt mblidhen te dhanat per sherbimet serbe.

  Reply to this comment
  • Likja July 2, 12:04

   PROBLEMI JUEJ ME TONIN NDRYSHON OR DARDAN SEPSE JU JENI MESUE ME I SHERBYE SERBIT E NA S’KENA PAS MA NALT SE VETJA.SA PER UDHEHEQESIN E SHQYPNIS NATYRALE ME SIGURI E KE FJALEN PER SALEN SE SA PER EDIN SIKUR TE BAHENI TAN BASHKE S’KENI ME MUJT ME U BA ATDHETARI SI AI!

   Reply to this comment
 7. KORÇARI July 2, 11:15

  Baton Haxhiu , ky ANTISHQIPTAR dhe ANTIKOMBËTAR I THEKUR, frymëzues i KOMBIT KOSOVAR, është në shërbim të boshtit SËRBO-GREKO-RUS, i financuar dhe nga TURQIA PËR PËRÇARJEN E KOMBIT SHQIPTAR.
  Do të ishte në të mirë të Shqipërisë që LIKE FLORIRI MOS ZGJIDHEJ PRESIDENT.

  Reply to this comment
 8. shqip . July 2, 13:28

  ti korçar i qelbur, ndaje mendjen; o je turk, o je shqiptar . .te gjithe anti kristiano-ortodoksit, jane islamiket me e ndyre anti shqiptar, qe fshihen pas emrit, shqiptar .

  Reply to this comment
 9. Lennard July 2, 18:42

  Toni ka te drejte .Like Floriri eshte kandidat per te hyre Mrena per Pislleqet qe ka bere e JO ma te zgjidhet President i Shqiperise..Shikoni Videon e dritan Priftit e nuk ka nevoje per asnje Koment.

  Reply to this comment
 10. shpresa July 2, 22:45

  Koço, mua nuk me intereson qe eshte apo s’eshte Baton Haxhiu agjent i sherbimit sekret serb, por me intereson qe Ilir Meta nuk duhet te jete president i vendit tim nga gjithe ato qe ka bere dhe thene. Nuk e meriton. Shkrimi per Batonin dhe sjella jote ne kete menyre , eshte jashte teme dhe pa e vertetuar ne gjykate, ti duhet te pergjigjesh penalisht, pavaresisht se une e di qe je nje patriot i flakte, por ligji ne demokraci nuk ben perjashtime. Nuk e besoja qe Koço Danaj te dilte jashte rruges aresyes. Behuni serioz, dreqi e mori, se nuk u a lejon dhe mosha dhe ngarkesa e viteve qe te flisni ne kuadrin e thashethemeve!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*