Meta: Nuk ka fuqi tokësore dhe jashtëtokësore që më tremb

January 8, 2018 21:54

Meta: Nuk ka fuqi tokësore dhe jashtëtokësore që më tremb

Presidenti, Ilir Meta deklaroi sonte se as fuqitë jashtëtokësore nuk e çojnë para drejtësisë.

Meta u pyet nga gazetari Ilir Babaramo nëse ka frikë nga drejtësia dhe ai iu përgjigj se nuk ka fuqi tokësore dhe jashtëtokësore që ta tremb me drejtësi apo padrejtësi.

“Me vjen keq të jap përgjigje për një lojë mediatike. Rama e di mirë këtë gjë dhe unë mendoj se nuk e ka pasur për mua.

Nuk ka fuqi tokësore dhe jashtëtokësore që të më tremb mua me drejtësi apo padrejtësi.

Unë i bindem vetëm drejtësisë së popullit shqiptar.

Jam këtu ku jam dhe do të qëndroj në politikë për një kohë të gjatë”, deklaroi Meta.

January 8, 2018 21:54
Komento

43 Komente

 1. sula January 8, 22:04

  Ne qe po te shkrualme jemi popull,por ama pasurine e pafund qe ke grabitur(jusstifikoje?! ),…te pame ne tv live,qe per 5 minuta perlave 700 000 euro.Vetem vila ne gjirin e Lalzit kushton 5 milion euro…etj etj .Per ty u vrane me 21 janar 5 qytetare te pa fajshem,qe ti i quan kokepalare??!! TURPI TE MBULOFTE.

  http://shekulli.com.al/

  Reply to this comment
  • Guri January 9, 17:12

   Ky skrapi bindet drejtesise se popullit shqiptar?!?!?!?
   Kujt “populli”???\
   Ky skrap nuk i bindet drejtesise se shtetit shqiptar. Shtetit shqiptar nuk iu bind edhe skrapi Riza Cerova, te cilin policia e shtetit shqiptare vrau ne kufi kur perpiqej te ikte ne Jugosllavi.
   Ky skrap nuk e di se ç’eshte shteti shqiptar dhe ne cilen pozite eshte.

   Reply to this comment
 2. mirel January 8, 22:17

  tallu mire ben.
  Populli shqitpar e ka ngrene me oke nga Berisha, eshte mesuar ta haje dhe nga ty.
  Presim ndihme nga Evropa, komb idiot

  Reply to this comment
 3. Sali bolleku per familien e tij January 8, 22:33

  Po kush eshte i korruptuar ne kete vend?asnje politikan,mos u merni me thashetheme.
  Kush e ka shkaterruar dhe vjedhur kete vend? Ne populli i varfer jemi te korruptuar ,ne jetojm ne mes te mirave dhe luksit vetem nga puna dhe ndershmeria e familjes saliserbi,likefloririt dhe monika cizmes……
  Si tha ne nje intervist tjeter ky pjestar i familjes bullafiqeve,jam i pasur se kam ber jet te rregullt dhe nuk kam luajt kumar.
  Ky nuk ka frik nga drejtesia monika po ashtu saliu me sypeshkaqenin jo e jo,pra ngelet qe te kemi frike ne populli se vetem populli i thjesht po denohet dhe i kerkohet llogari edhe per qindarken e fundit kurse ketyre hajduteve te vertet nuk u preket as qimja e flokut se kane ne dore prokurorin dhe gjykatat.
  Trimerohu like floriri se te shpetoi salehu kur numroje eurot…..

  Reply to this comment
 4. Hajduti me bllok me ne dore. January 8, 22:41

  Po te hash peshk dhe te pish vere me Sali Serbin nje dite para se te jepej vendimi per ty hajdut nga Gjykata e larte ashtu eshte, nuk ka Drejtesi e Padrejtesi( geni i LSI dhe i PD qe te trembe ty miliar-derr nga Cepani i Skaraparit.
  Pis, burri i baxhelles me cizme Gucci 1500 euro.

  Reply to this comment
 5. spata January 8, 22:52

  Mos u mburr mos u levdo tope madhi i mo….. so.

  Reply to this comment
  • bureto January 9, 02:20

   Dhe inshallah kenga per ‘dhenderin’ vazhdon dhe per kete ‘trim’ ashtu si motra e dhenderit e kendonte: neser mbrema do te’t shoh o i madhi motres o…!
   Ilir Meta i bindet vetem drejtesise se popullit shqiptar!!… E cuditshme kjo e thene nga nje president ne detyre. Si e jep kete drejtesi populli?! Duke dale ai ne proteste me ne krye Moniken me nje cizme ( se njera i humbi) per mbrojtjen e tij para dyerve te gjykates? Absurditet per nje presidentruc!! Se per nje president dinjitoz do te ishte me serioze sikur te thoshte (me dashuri dhe qetesi): Kam qene dhe jam gati te perbellem para drejtesise, per cdo akuze qe organet kompetente ne zbatim te ligjit dhe kushtetutes do te ngrene edhe per mua. A nuk eshte dhe duhet te jete presidenti yne ‘i nderuar’ garant i zbatimit te tyre, pra edhe per ate vete, si per cdo qytetar shqiptar? Perkundrazi duke iu kundervene asaj (drejtesise) popullin?! Atehere pse trembet edhe pse duket sikur ben trimin? Ne fakt nga ato qe tha ne intervisten e mesiperme tregon ne te vertete me shume frike dhe jo burreri. Apo mendon ai se perseri do ta ndihmoje si ne rastin e Vidios ( ate me bllok ne dore) se famshme, Berisha me marionetat e tij ne Gj. e Larte dhe Shpresa Beci si kryetare e saj, qe ai i coi vajzen ne ambasade ne Viene dhe e vuri ne zgjedhjet e fundit te qershorit 2017, kandidate per deputete te LSI ne Kukes? Apo ka akoma ne mendje reminishencat e baballareve te tyre qe per vete ne regjimin e kaluar benin te ashtuquajturen ‘politike penale’? Nese nuk e ka mizen nen kesule nuk kishte pse dridhej e sperdridhej gjate kohes se hartimit te darft-ligjeve per Reformen ne Drejtesi, pavaresisht hipokrizive dhe demagogjive qe ka bere e ben dhe sot e gjithe diten me eleatet e vet BB (Berisha-Basha) per te penguar zbatimin e saj. Me qe e pret drejtesine nga populli, akoma nuk e ka kuptuar zoteria se c’mendon shumica dermuese e popullit shqiptar per te dhe per sivellezerit e tij? Drejtesi dhe vetem drejtesi! Ndaj mu per kete, sipas sondazheve, shqiptaret kane qene mbi 92% e tyre per kete Reforme. Populli mezi pret te behet drejtesia per kedo qe ka abuzuar me pushtetin qe ai u ka dhene ne mirebesim, sikur kjo te behej qofte edhe vetem per talljen qe kjo klase politike, (ku ka patur dhe ka rolin e vet dhe Ilir Meta) i kane bere atij, per 27 vjet.

   Reply to this comment
 6. Para drejtesise January 8, 22:53

  Me kete gjuhe flet vetem nje qe kerkon diktaturen!!!

  Reply to this comment
 7. Izeti January 8, 22:59

  Pervec Alfred Mosiut dhe Bamir Topit si nuk u zgjodh nje.president I nderuar dhe me integritet por vetem sharlatane ,hajdute,vrases,,,,notere,te partive qe I caktojne . Kur do vije ajo dite qe ta.zgjedhe vete populli me votim qe mos.shofim lloj,,lloj fytyrash qe ta.shpifin. Respekte Moisiut dhe Topit. Te tjeret skandal,,,,,

  Reply to this comment
 8. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit ,prokuroret apo gjykatesit keto mbrojtes te ligesise. January 8, 23:04

  O meta-vic,po ku e gjete ti guximin, o shtupe wc-je,o mije kenete e mizekali,tek berisha-vicet,apo tek basha-vicet,apo tek rama-vic e cici,nen hijen e pushteteve.Koha juaj mbaroje,dhe kete e dini fort mire ju o pjella te ligesise.Meta-vic, i shkoje vapa me gushtin trimerse nga fuqia e pushteteve,dhe kete e dini fort mire dhe ju me soin tuaj te perdale ne Triane e Prishtinen zyrtar, qe per pushtet e leke te piset shisni jo vetem grate ,por dhe femijet e nenat bashke.Meta-vic kohes se skemave piramidale dhe anarshive e superligesive nga fuqia e palopushteteve dhe lekeve te piset i shkoje vapa me gushtin;thote populli qe ju kojkotoje ne shumice ne zgjedhjet e fundit parlamentare ku ju nxori te dhjere por “krenare”,dhe kjo besoj se ju kujtohet?Doni apo nuke doni ju o shtupa WC,apo mije kenetash,e mizekali,shume shpejt e djashmja dhe e sotmja do t’u mbetet nje enderr,kurse e nesermja ne nje fund te turpshem dhe pa kthim.Rama-vicit me shume i dhimset koka e tije,se kokat tuaj o qener,bire qenersish,si kujtuat ju se do vazhdonit te talleshit me popullin e shumevuajtur shqiptare nene teorine e praktikat e futbollit me dy parta brenda pjellave e mostrave te diktaturs komuniste qe nuke keni te ndalur ne ligesi,aqe sa SOVRANI ,USA dhe BE-ja kerkuan me force Reformen ne Drejtesi,Vettingun dhe ligjin e DEKRIMINALIZIMIT,dhe e gjitha kjo qe jo me te nuseronit ju duke derdhur lot krokodilesh per te mashtruar e shqyer prene e rradhes,pra popullin e popujt,por ju dhe soi juaj te vendosej ne bangen e akuzes si autore apo bashkeautore ne mijra krime e superkorrupsione te denoncuara me ze,figure e deshmi te gjalla sa istitucionale,aqe dhe me shume popullore e medjatike.Mjaft eshte MJAFT per ty dhe soin tuaj.Jane mijra nena dhe gra te veshura me te zeza dhe mijra femije te mbetur jetim,si dhe nje pasuri kombetare e private e grabitur dhe e tjetersuar nga riciklimi i botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ne te tre pushtetet qe kerkon drejtesi dhe jo lojra fjalesh,mburrje burracakesh e lloqe kavaje;thote populli.Prisni nuke keni pare gje akoma,burgu ne fshatin Rec te Shkodres behet per ju dhe soin tuaj,pra vrasesit seriale.Besoni dhe binduni njehere te vetme ne jete qe Zoti t’u meshiroje.

  Reply to this comment
 9. edi January 8, 23:11

  Gjate do qendroj ne Burg funderina e lsi-se
  politikes se atij vendi si duhen hajna qe vjedhin shtetin e tyre .
  Pastaj ,si mundet te jet kaq i peshtire ky fshatar m.ti .
  Cfar i ka dhene ky plehr politikes Shqiptare ,pervec se ngerceve ,bashkpunimi me banden antishqiptare te pd-se , bashkpunim me greket kunder interesave te Shqiperise ,zhduku Thesarin e Shtetit , shiti me thase patentat nderkombetare 100 €ur per cop. Prifti ndjes pas ja rrexoj maskat me videot e 700.000 €ur vetem me nji te ren te lapsit ,pra nji tinzare ,qe nuk la asgje pa i rrembyer ati shteti ne postet qe ishte . Pra me politiken ky njeri ,ky shkerdhate thene troc nuk ka te beje faaaaaaaaaaaaaaare .
  Ky sharlatan perben nji precedence te papare ne politiken e atij vendi ,sepse ky i sherbeu vetem vjedhjes se shtetit shqiptare ,duke futur nji fryme antishqiptare se bashku me banden e tij dhe mikun e tij te ngushte kryekriminelin e shqiperise antishqiptarin salih berisha .
  Ky maskara ,nuk ka kulturen qytetare me u sjell si qytetare e jo me si Presidenc . Flet si gangster ,mbi jashtetokesor ,kaq shume ka vjedh e ka pasuri sa mendon se eshte bere i plotfuqishem mbi Toke . – Cili President i vendeve te ktij Kontinenti – dalin ne fushate elektorale dhe bejne thirrje per Lufte -rrembim armesh si nji qen i terbuar ?! JO O FUNDERINE – Ky duhet te vihet i Pari para bankos se Akuzes per te gjitha pislliqet qe i ka bere atij vendi ne kto 27-vjet . Ky duhet te pergjigjet edhe per 21 janarin sepse ishte ne pushtet me banden e kriminelave edhe te gjitha pronat qe ka bere ,duke mos punuar asnji dite pune .
  -Nqs ky sharlatan mendon se i ka kapur Amerikanet dhe ata qe do zbatojne Vettingun e se do ta m,bajne ata bashke me grekun ne politike akoma te shkaterroje e shesi Shqiperine ,atehere do jet populli ai qe do ti tregoj vendin ktij kerme .

  Reply to this comment
 10. Like floriri January 8, 23:24

  O like ti e bere si pune atij qe tha, kush ka vjedhur mbrem ka mizen ne koke. Ti like aq shume ke vjedhur sa nuk te ben me pershtypje. Te ka zen “truri”dhjam