Meta: Nuk ka fuqi tokësore dhe jashtëtokësore që më tremb

January 8, 2018 21:54

Meta: Nuk ka fuqi tokësore dhe jashtëtokësore që më tremb

Presidenti, Ilir Meta deklaroi sonte se as fuqitë jashtëtokësore nuk e çojnë para drejtësisë.

Meta u pyet nga gazetari Ilir Babaramo nëse ka frikë nga drejtësia dhe ai iu përgjigj se nuk ka fuqi tokësore dhe jashtëtokësore që ta tremb me drejtësi apo padrejtësi.

“Me vjen keq të jap përgjigje për një lojë mediatike. Rama e di mirë këtë gjë dhe unë mendoj se nuk e ka pasur për mua.

Nuk ka fuqi tokësore dhe jashtëtokësore që të më tremb mua me drejtësi apo padrejtësi.

Unë i bindem vetëm drejtësisë së popullit shqiptar.

Jam këtu ku jam dhe do të qëndroj në politikë për një kohë të gjatë”, deklaroi Meta.

January 8, 2018 21:54
Komento

43 Komente

 1. sula January 8, 22:04

  Ne qe po te shkrualme jemi popull,por ama pasurine e pafund qe ke grabitur(jusstifikoje?! ),…te pame ne tv live,qe per 5 minuta perlave 700 000 euro.Vetem vila ne gjirin e Lalzit kushton 5 milion euro…etj etj .Per ty u vrane me 21 janar 5 qytetare te pa fajshem,qe ti i quan kokepalare??!! TURPI TE MBULOFTE.

  http://shekulli.com.al/

  Reply to this comment
  • Guri January 9, 17:12

   Ky skrapi bindet drejtesise se popullit shqiptar?!?!?!?
   Kujt “populli”???\
   Ky skrap nuk i bindet drejtesise se shtetit shqiptar. Shtetit shqiptar nuk iu bind edhe skrapi Riza Cerova, te cilin policia e shtetit shqiptare vrau ne kufi kur perpiqej te ikte ne Jugosllavi.
   Ky skrap nuk e di se ç’eshte shteti shqiptar dhe ne cilen pozite eshte.

   Reply to this comment
 2. mirel January 8, 22:17

  tallu mire ben.
  Populli shqitpar e ka ngrene me oke nga Berisha, eshte mesuar ta haje dhe nga ty.
  Presim ndihme nga Evropa, komb idiot

  Reply to this comment
 3. Sali bolleku per familien e tij January 8, 22:33

  Po kush eshte i korruptuar ne kete vend?asnje politikan,mos u merni me thashetheme.
  Kush e ka shkaterruar dhe vjedhur kete vend? Ne populli i varfer jemi te korruptuar ,ne jetojm ne mes te mirave dhe luksit vetem nga puna dhe ndershmeria e familjes saliserbi,likefloririt dhe monika cizmes……
  Si tha ne nje intervist tjeter ky pjestar i familjes bullafiqeve,jam i pasur se kam ber jet te rregullt dhe nuk kam luajt kumar.
  Ky nuk ka frik nga drejtesia monika po ashtu saliu me sypeshkaqenin jo e jo,pra ngelet qe te kemi frike ne populli se vetem populli i thjesht po denohet dhe i kerkohet llogari edhe per qindarken e fundit kurse ketyre hajduteve te vertet nuk u preket as qimja e flokut se kane ne dore prokurorin dhe gjykatat.
  Trimerohu like floriri se te shpetoi salehu kur numroje eurot…..

  Reply to this comment
 4. Hajduti me bllok me ne dore. January 8, 22:41

  Po te hash peshk dhe te pish vere me Sali Serbin nje dite para se te jepej vendimi per ty hajdut nga Gjykata e larte ashtu eshte, nuk ka Drejtesi e Padrejtesi( geni i LSI dhe i PD qe te trembe ty miliar-derr nga Cepani i Skaraparit.
  Pis, burri i baxhelles me cizme Gucci 1500 euro.

  Reply to this comment
 5. spata January 8, 22:52

  Mos u mburr mos u levdo tope madhi i mo….. so.

  Reply to this comment
  • bureto January 9, 02:20

   Dhe inshallah kenga per ‘dhenderin’ vazhdon dhe per kete ‘trim’ ashtu si motra e dhenderit e kendonte: neser mbrema do te’t shoh o i madhi motres o…!
   Ilir Meta i bindet vetem drejtesise se popullit shqiptar!!… E cuditshme kjo e thene nga nje president ne detyre. Si e jep kete drejtesi populli?! Duke dale ai ne proteste me ne krye Moniken me nje cizme ( se njera i humbi) per mbrojtjen e tij para dyerve te gjykates? Absurditet per nje presidentruc!! Se per nje president dinjitoz do te ishte me serioze sikur te thoshte (me dashuri dhe qetesi): Kam qene dhe jam gati te perbellem para drejtesise, per cdo akuze qe organet kompetente ne zbatim te ligjit dhe kushtetutes do te ngrene edhe per mua. A nuk eshte dhe duhet te jete presidenti yne ‘i nderuar’ garant i zbatimit te tyre, pra edhe per ate vete, si per cdo qytetar shqiptar? Perkundrazi duke iu kundervene asaj (drejtesise) popullin?! Atehere pse trembet edhe pse duket sikur ben trimin? Ne fakt nga ato qe tha ne intervisten e mesiperme tregon ne te vertete me shume frike dhe jo burreri. Apo mendon ai se perseri do ta ndihmoje si ne rastin e Vidios ( ate me bllok ne dore) se famshme, Berisha me marionetat e tij ne Gj. e Larte dhe Shpresa Beci si kryetare e saj, qe ai i coi vajzen ne ambasade ne Viene dhe e vuri ne zgjedhjet e fundit te qershorit 2017, kandidate per deputete te LSI ne Kukes? Apo ka akoma ne mendje reminishencat e baballareve te tyre qe per vete ne regjimin e kaluar benin te ashtuquajturen ‘politike penale’? Nese nuk e ka mizen nen kesule nuk kishte pse dridhej e sperdridhej gjate kohes se hartimit te darft-ligjeve per Reformen ne Drejtesi, pavaresisht hipokrizive dhe demagogjive qe ka bere e ben dhe sot e gjithe diten me eleatet e vet BB (Berisha-Basha) per te penguar zbatimin e saj. Me qe e pret drejtesine nga populli, akoma nuk e ka kuptuar zoteria se c’mendon shumica dermuese e popullit shqiptar per te dhe per sivellezerit e tij? Drejtesi dhe vetem drejtesi! Ndaj mu per kete, sipas sondazheve, shqiptaret kane qene mbi 92% e tyre per kete Reforme. Populli mezi pret te behet drejtesia per kedo qe ka abuzuar me pushtetin qe ai u ka dhene ne mirebesim, sikur kjo te behej qofte edhe vetem per talljen qe kjo klase politike, (ku ka patur dhe ka rolin e vet dhe Ilir Meta) i kane bere atij, per 27 vjet.

   Reply to this comment
 6. Para drejtesise January 8, 22:53

  Me kete gjuhe flet vetem nje qe kerkon diktaturen!!!

  Reply to this comment
 7. Izeti January 8, 22:59

  Pervec Alfred Mosiut dhe Bamir Topit si nuk u zgjodh nje.president I nderuar dhe me integritet por vetem sharlatane ,hajdute,vrases,,,,notere,te partive qe I caktojne . Kur do vije ajo dite qe ta.zgjedhe vete populli me votim qe mos.shofim lloj,,lloj fytyrash qe ta.shpifin. Respekte Moisiut dhe Topit. Te tjeret skandal,,,,,

  Reply to this comment
 8. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve dhe avoketerit ,prokuroret apo gjykatesit keto mbrojtes te ligesise. January 8, 23:04

  O meta-vic,po ku e gjete ti guximin, o shtupe wc-je,o mije kenete e mizekali,tek berisha-vicet,apo tek basha-vicet,apo tek rama-vic e cici,nen hijen e pushteteve.Koha juaj mbaroje,dhe kete e dini fort mire ju o pjella te ligesise.Meta-vic, i shkoje vapa me gushtin trimerse nga fuqia e pushteteve,dhe kete e dini fort mire dhe ju me soin tuaj te perdale ne Triane e Prishtinen zyrtar, qe per pushtet e leke te piset shisni jo vetem grate ,por dhe femijet e nenat bashke.Meta-vic kohes se skemave piramidale dhe anarshive e superligesive nga fuqia e palopushteteve dhe lekeve te piset i shkoje vapa me gushtin;thote populli qe ju kojkotoje ne shumice ne zgjedhjet e fundit parlamentare ku ju nxori te dhjere por “krenare”,dhe kjo besoj se ju kujtohet?Doni apo nuke doni ju o shtupa WC,apo mije kenetash,e mizekali,shume shpejt e djashmja dhe e sotmja do t’u mbetet nje enderr,kurse e nesermja ne nje fund te turpshem dhe pa kthim.Rama-vicit me shume i dhimset koka e tije,se kokat tuaj o qener,bire qenersish,si kujtuat ju se do vazhdonit te talleshit me popullin e shumevuajtur shqiptare nene teorine e praktikat e futbollit me dy parta brenda pjellave e mostrave te diktaturs komuniste qe nuke keni te ndalur ne ligesi,aqe sa SOVRANI ,USA dhe BE-ja kerkuan me force Reformen ne Drejtesi,Vettingun dhe ligjin e DEKRIMINALIZIMIT,dhe e gjitha kjo qe jo me te nuseronit ju duke derdhur lot krokodilesh per te mashtruar e shqyer prene e rradhes,pra popullin e popujt,por ju dhe soi juaj te vendosej ne bangen e akuzes si autore apo bashkeautore ne mijra krime e superkorrupsione te denoncuara me ze,figure e deshmi te gjalla sa istitucionale,aqe dhe me shume popullore e medjatike.Mjaft eshte MJAFT per ty dhe soin tuaj.Jane mijra nena dhe gra te veshura me te zeza dhe mijra femije te mbetur jetim,si dhe nje pasuri kombetare e private e grabitur dhe e tjetersuar nga riciklimi i botes se krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ne te tre pushtetet qe kerkon drejtesi dhe jo lojra fjalesh,mburrje burracakesh e lloqe kavaje;thote populli.Prisni nuke keni pare gje akoma,burgu ne fshatin Rec te Shkodres behet per ju dhe soin tuaj,pra vrasesit seriale.Besoni dhe binduni njehere te vetme ne jete qe Zoti t’u meshiroje.

  Reply to this comment
 9. edi January 8, 23:11

  Gjate do qendroj ne Burg funderina e lsi-se
  politikes se atij vendi si duhen hajna qe vjedhin shtetin e tyre .
  Pastaj ,si mundet te jet kaq i peshtire ky fshatar m.ti .
  Cfar i ka dhene ky plehr politikes Shqiptare ,pervec se ngerceve ,bashkpunimi me banden antishqiptare te pd-se , bashkpunim me greket kunder interesave te Shqiperise ,zhduku Thesarin e Shtetit , shiti me thase patentat nderkombetare 100 €ur per cop. Prifti ndjes pas ja rrexoj maskat me videot e 700.000 €ur vetem me nji te ren te lapsit ,pra nji tinzare ,qe nuk la asgje pa i rrembyer ati shteti ne postet qe ishte . Pra me politiken ky njeri ,ky shkerdhate thene troc nuk ka te beje faaaaaaaaaaaaaaare .
  Ky sharlatan perben nji precedence te papare ne politiken e atij vendi ,sepse ky i sherbeu vetem vjedhjes se shtetit shqiptare ,duke futur nji fryme antishqiptare se bashku me banden e tij dhe mikun e tij te ngushte kryekriminelin e shqiperise antishqiptarin salih berisha .
  Ky maskara ,nuk ka kulturen qytetare me u sjell si qytetare e jo me si Presidenc . Flet si gangster ,mbi jashtetokesor ,kaq shume ka vjedh e ka pasuri sa mendon se eshte bere i plotfuqishem mbi Toke . – Cili President i vendeve te ktij Kontinenti – dalin ne fushate elektorale dhe bejne thirrje per Lufte -rrembim armesh si nji qen i terbuar ?! JO O FUNDERINE – Ky duhet te vihet i Pari para bankos se Akuzes per te gjitha pislliqet qe i ka bere atij vendi ne kto 27-vjet . Ky duhet te pergjigjet edhe per 21 janarin sepse ishte ne pushtet me banden e kriminelave edhe te gjitha pronat qe ka bere ,duke mos punuar asnji dite pune .
  -Nqs ky sharlatan mendon se i ka kapur Amerikanet dhe ata qe do zbatojne Vettingun e se do ta m,bajne ata bashke me grekun ne politike akoma te shkaterroje e shesi Shqiperine ,atehere do jet populli ai qe do ti tregoj vendin ktij kerme .

  Reply to this comment
 10. Like floriri January 8, 23:24

  O like ti e bere si pune atij qe tha, kush ka vjedhur mbrem ka mizen ne koke. Ti like aq shume ke vjedhur sa nuk te ben me pershtypje. Te ka zen “truri”dhjam

  Reply to this comment
 11. Para Drejtesise zvarre do te marin ,qen i ndyre ,fshatar tinzar January 8, 23:32

  Per cilin Popull Shqiptare flet ky bajga e presidences .

  Populli Shqiptare do te shikoj para Drejtesise ty berishen bashen cizmemadhen e cju permban fara antishqiptare
  qe e shndruat Shqiperine ne vend Afrikan qe tallet gjithe Bota .
  Po na bo edhe ky si c’ishte nji Presdient Afrikan me duket quhej Mugabe ,qe i dukej ventja i pakakshem nga Ligji e Drejtesia .

  Reply to this comment
 12. Turpi te mbulofte January 8, 23:33

  Sa turp qe flet keshtu !

  Reply to this comment
 13. Nini - Lezhe January 9, 00:13

  E pranojme qe Iliri sulmoi Jozefinen me saksine e luleve si trim i terbuar nga Skrapari po kjo MONA?Apo donte ti ngjante bashkeshortit? E ka me te vertete qe do te luftoje krimin, korrupsionin,drogen etj.dhe populli do te haje me luge floriri,por Çedose floririn e ka ILIR FLORIRI.Ndoshta ka menduar te shese vilen e Lalezit,dhjetra apartamentet apo mijera fustanet qe ben parade mode sahere qe sulmon qeverine ne TV. E genjen mendja kete shkarravine se mund ta drejtoje vendin? Ajo bertet,shan e kercenon per te shpetuar burrin dhe veten nga VETINGU se per kapacitet INTELEKTUAL eshte zero,veÇ ne e ndihmofte ai mendjeshumi VASILI me LULUSHIN mendjeholle

  Reply to this comment
 14. Plaku January 9, 00:48

  Nuk e di, por sa here qe de ne tv ky ” gelbaze e kombit” une nderroj kanalin e tv. Kam nje alergji fiziologjike kunder tij dhe gruas se tij injorante.

  Reply to this comment
 15. Aliu nga Selenic January 9, 01:35

  Keta qe i ka mbuluar floriri jan bere shume “trima”.! Madje
  keta nuk duan t`ja dijenase per Zotin e jo me per shtetin. Megjithates duhet te presim se sa do ti qendrojne kesaje trimerie.!

  Reply to this comment
 16. bureto January 9, 02:21

  Dhe inshallah kenga per ‘dhenderin’ vazhdon dhe per kete ‘trim’ ashtu si motra e dhenderit e kendonte: neser mbrema do te’t shoh o i madhi motres o…!
  Ilir Meta i bindet vetem drejtesise se popullit shqiptar!!… E cuditshme kjo e thene nga nje president ne detyre. Si e jep kete drejtesi populli?! Duke dale ai ne proteste me ne krye Moniken me nje cizme ( se njera i humbi) per mbrojtjen e tij para dyerve te gjykates? Absurditet per nje presidentruc!! Se per nje president dinjitoz do te ishte me serioze sikur te thoshte (me dashuri dhe qetesi): Kam qene dhe jam gati te perbellem para drejtesise, per cdo akuze qe organet kompetente ne zbatim te ligjit dhe kushtetutes do te ngrene edhe per mua. A nuk eshte dhe duhet te jete presidenti yne ‘i nderuar’ garant i zbatimit te tyre, pra edhe per ate vete, si per cdo qytetar shqiptar? Perkundrazi duke iu kundervene asaj (drejtesise) popullin?! Atehere pse trembet edhe pse duket sikur ben trimin? Ne fakt nga ato qe tha ne intervisten e mesiperme tregon ne te vertete me shume frike dhe jo burreri. Apo mendon ai se perseri do ta ndihmoje si ne rastin e Vidios ( ate me bllok ne dore) se famshme, Berisha me marionetat e tij ne Gj. e Larte dhe Shpresa Beci si kryetare e saj, qe ai i coi vajzen ne ambasade ne Viene dhe e vuri ne zgjedhjet e fundit te qershorit 2017, kandidate per deputete te LSI ne Kukes? Apo ka akoma ne mendje reminishencat e baballareve te tyre qe per vete ne regjimin e kaluar benin te ashtuquajturen ‘politike penale’? Nese nuk e ka mizen nen kesule nuk kishte pse dridhej e sperdridhej gjate kohes se hartimit te darft-ligjeve per Reformen ne Drejtesi, pavaresisht hipokrizive dhe demagogjive qe ka bere e ben dhe sot e gjithe diten me eleatet e vet BB (Berisha-Basha) per te penguar zbatimin e saj. Me qe e pret drejtesine nga populli, akoma nuk e ka kuptuar zoteria se c’mendon shumica dermuese e popullit shqiptar per te dhe per sivellezerit e tij? Drejtesi dhe vetem drejtesi! Ndaj mu per kete, sipas sondazheve, shqiptaret kane qene mbi 92% e tyre per kete Reforme. Populli mezi pret te behet drejtesia per kedo qe ka abuzuar me pushtetin qe ai u ka dhene ne mirebesim, sikur kjo te behej qofte edhe vetem per talljen qe kjo klase politike, (ku ka patur dhe ka rolin e vet dhe Ilir Meta) i kane bere atij, per 27 vjet.

  Reply to this comment
 17. Niku January 9, 03:07

  Perse na denon perendia ne kete menyre? Ky eshte presidenti yne qe flet si te ishte Zeusi, dhe mbrohet nga “populli”, qe do te thote nga qe meret me politike. Na thote qe per inatin tone do te meret me politike per kohe te gjate, dhe ne nuk kemi se cfare ti bejme se politikanet nuk ngiten. Llogjike firauni eshte, por perderisa disa veta e votojne, ky dhe disa te tjere si Berisha e kompani do ta terheqin zvare kete popull.

  Reply to this comment
 18. Stefan Cole Vlore January 9, 06:09

  Dhurate nga Rama e keni bariun e Skraparit. Sa ish me Saliun e quajti muti pas kepuces.Sa erdhi ne pushtet e beri aleat ne 4 vjet qeverisje e tani e beri president. Apo fajin e ka Saliu perseri? Durojeni se 5 vjet aty e keni

  Reply to this comment
 19. fteri January 9, 06:22

  Edhe ” kreshnik ” dhe brek dhyer si ky presidenti jon mos i arëdhtë më shqipërisë !

  Reply to this comment
 20. anticensurë25642654 January 9, 07:52

  “Për më tepër që nuk jam shenja e ujorit”.
  ke të drejtë like çepani!!
  ti je amfib!!
  ngjalë, lale, ngjalë je!!
  ngjala ka veti të shkëlqyeshe mbijetese!!
  në ujë në tokë,dhe rrëshket si asgjë tjetër!!
  i hyre brënda këtij palloshit të tironës dhe se kuptoi fare!!
  tashti i ke kapur dhe presidencën,por prapë dhe ai të ka kapur bishtin me gjethe fiku,o floriri i skraparit!!
  shtetësinë e janullës dhe emrimin e gërkut në krye të SHISH,nuk i ke bërë nga mëndja,o ngjalë!!i ke bërë nga e keqja!!që të dyja janë punë të ramës!!
  kotë nuk i thonë po pate ngrënë çorbë të prishur vjell tërë jetën!
  like rama ju ka të gjithëve në dorë!!
  pas tij është asfalia gërke!!gërku ka punuar tërë kohën me mënd dhe nën rrogoz!!ata kanë aq informacione për ju politikanët e ndyrë sa as ju vetë nuk i dini!!
  sidoqoftë,mba mënd diçka të vogël!!
  ke për ta ngrënë fori,ke për ta ngrënë!!
  jo nga dejtësia!!për këtë të jesh i sigurtë!!
  thjesht do të bëhesh kurban për fronin e ramës!!do të të shtrydhë duke të premtuar imunitetin,deri sa të nxjerrë tërë gështenjat e nxehta,dhe pastaj në thertore!!
  shpresa vdes e fundit,flori!ti mbahu fort pas saj!!

  Reply to this comment
 21. alphade January 9, 08:34

  Komenti im…..

  Reply to this comment
 22. Shqipe-Pelivani January 9, 08:56

  Like, biçim i hajdutit
  Te ka rene çehre e verdhe!
  O ke marr’ ngjyren e m….
  O te arit dhe ket’ here!….

  Reply to this comment
 23. ETHEM January 9, 10:37

  DHE HAJDUTI ME ÇIZME NUK KA SHUME FAJ SE E ZGJILODHI RAMA PRESIDENT DHE TASHME BENE TRIMIN.
  SI DO QE TE BEJE-POPULLIN JA KA VENE NOFKEN”LIKE FLORIRI ” DHE “7%”.ME MIRE I VDEKUR SE SA ME TURP.POR HAJDUTET NUK KAN TURP.ATA DHE BREKET I HEQIN NE BULEVARD.
  TASHME RAMA NDODHET I RRETHUAR…DHE KUR TE VENDOS NJE GRUA(MONI) PERPARA..DUHET TE GJESH VRIME TE FUTESH..O Z.RAMA.BEJUA SIÇ JA BENE AMEDINEXHADIT NE IRAN.NDRYSHE DO PERFUNDOSH SI NANO.SE SALIU+MONI DO MUNDOHEN TE BEJNE NJE KURBAN TJETER SI AZEM HAJDARI.SE KY ESHTE SKENAR I UDB..”VRIT NJE NGA TE TUT DHE HIDHJA FAIN KUNDERSHTARIT POLITIKE..QE TE MARRESH FITOREN…”OK ?

  Reply to this comment
 24. kaloresi i urdherit te leshtelikes January 9, 10:52

  zoti prassident like floriri,si ta kuptoj deklaraten tuaj te mesiperme?si presion ndaj prokurorise dhe gjukatave,tani ne prag te vetingut?mos harro,nuk ke me asnje kompetence mbi ta,ke vetem celsat e kashtes.aq me teper,mos harro,kontrolli i pasurise do te te behet edhe ty.uroj te dalesh mire,por je zhytur thelle ne…mender me thone.mona po ashtu.ndaj ju ka shkare petulla,ajo godet me cizme,(uroj shendet mendor se ndryshe heq edhe breket ajo)ti kercenon dhe zotin,jo me popullin qe se pyet fare.thirri mendjes,nuk te vune kot president.te vune per te te neutralizuar,per te dale shpejt zbuluar ne pozita antikushtetuese.goditjen e pare ta dha gruaja,o gjino.te dyten do te ta jape ligji.shendet like,edhe ne burg nuk ka vdekur njeri,si ne kamp pushimi ,vec me bythe zbuluar.

  Reply to this comment
 25. Vetingu per Presdentet kryeministrat ministrat e tranzicionit ! January 9, 10:52

  Te ishte per drejtesine e popullit shqiptar me kete sitem qe keni ti je aty edhe per 100 vjet ! Por Institucioni I Prokurorise re dhe te gjykatave te reja te reformuaranga Amerika dhe EUROPA shprehin drejtesine e popullit ! Ju e kuptoni mire shume mire qe populli e di kush jeni : Like Floriri ! Ju njeh bllokun e shenimeve tuaja 700 mije euro 1 Kafe ! Ju njeh mire populli Populli po pret te jepni llogari per super pasurite tuaja familjare ! Dhe ka nje sitem te miratuar qe ju duhet te provoni para popullit pasurite tuaja pronat e tundeshme dhe te patundshme bizneset ectt

  Reply to this comment
 26. Adih January 9, 11:12

  Keq i ke punet o Like i Cepanit te Skraparit .Ti kujton se do te mbroje Saliu si me vidion 5me 0…. Saliu familjarisht bashke me femijet e tij , nuk ka ku te fusi koken e vet ,o fshatar budalla . Apo Rama i ripjelljes , qe hipi ne pushtet me gjakun e 4 te vrareve ,ne menyren me makabre te bandandave koministe (tme falin familjaret) dhe per respekt te tyre RAMA ,beshtyhu te renet ,e te dha karrigen e presidentit qe te ngrohesh bythen mire..Kesaj here i ke keq punet ,prit arrestin ,e ka mare timonin ne dore Amerika dhe BE.

  Beni mire ju te gjithe hajdutet te kerkoni azil politik ne Korene e Veriut . Ju garantojme se do ja u bejne letrat .Mos humbni kohe ,se ju pret papiloni 313..

  Reply to this comment
  • doni January 9, 15:15

   Adih ,Rama fitoj shumicen absolute heren e dyte.Dhe kesaj radhe me gjakun e te vrareve u zgjodh o lumemadh?!!.Nuk eshte xhakete per ty politika plako.

   Reply to this comment
 27. populli shqiptare January 9, 11:17

  Nji President ,
  qe Djalli e di ,se kush e ngulu ne ate post (mesiguri ndonji nga ata te Plotfuqishem qe eshte ne zoterim te Floririt te Thesarit Shqiptare ) …shqiptaret mendojne se e vendosi Ramo ,por ai ka vetem Celsat e Kashtes ,Sherifi Komik mban ne breze Celsat e Shtetit Shqiptare . Nqs nuk do ishte keshtu ,sdo kishim reagime prej gangsteresh rrugesh si nga ky maskara fshatari tunzar,as nga partneri shpellari salih berisha etj . Gjithe ata qe per 27-vjet vrane vodhen shiten tradhetuan shkaterruan Shqiperine dhe perdhunuan jeten e atij populli ,dalin sot e provokojne shqiptaret ,s’duan te dijn nese exziston Shtet ,s’duan te dijne per Drejtesi ,pra kemi te bejme me nji bande te tere ,qe ka marr peng Shtetin Shqiptare dhe jeten e popullit shqiptare ,njelloj si ne vendet Arabe dikur Sadami e Gddafi ,qe peshtyjne mbi kedo sepse i duket vetja te plotfuqishem mbi gjithcka . Pra ,ktu kemi te bejme me gjuhe banditesh qe kane pushtuar Presidence Gjykata medie ,etj por kurr me politikane . Mir populli qe vazhdon te bej sehirxhiun para ksaj maskarade te papare ndonjiher , por si eshte e mundur qe nji Retorike e till skandaloze ,prej te forti te rrugeve, prej mafiozi , kto Kercenime vs Drejtesise dhe Shtetit Shqiptare ,qe ben nji maskara qe mban postin e Presidentit , te mos ndeshin ne reagimin e Pushtembajtesve dhe Ambasadoreve te Huja konkretishte atij Amerikan dhe asaj te BE-se ???
  Vizita e gruas se ktij MASKARAI pRESIDENT ,qe ben gangsterin medieve ,e sfidon Drejtesine ,ne USA e takimi me personalitete te politikes atij vendi Aleate dhe menjiher mbas kthimit te saj ,fluturoj cizmja ne drejtim te Pushtetit mes Pasrlamentit ,flet jo pak per jarget qe dalin nga gojet e Ciftit qe drejton Banden e lsi-se .
  Perse nuk ka nji reagim Shtetror per kte Skandal te presidentit ???
  Perse paguhen shtetaret nga taxapaguesi popull ?
  Kush e komandon ate vend ?
  Bandat ne bashkpunim me Mashtruset Aleate ,qe cdo dite qe kalon po behen gjithmone me te dukshem ne Hipokrizine e tyre mbi te ashtuquajturin VETTING te cilen e hodhen ne loje mesa duket thjeshte per ti treguar shqiptareve ,se ne ate vend komandojn bandat politike dhe ju duhet te humbisni cdo shprese per nji shtet ligjore dhe dorezoheni skllaverise ,qe ne ke planifikuar dhe rezevuar per te ardhmen tuaj .” Kjo ishte Demokracia ” (Kapterr Rramiu – s’FOLI)

  Reply to this comment
 28. perkthyesi January 9, 11:28

  Emerimi president i ketij megahajduti, ngelet ndoshta krimi me i madh i ketyre 28 viteve “demokraci”! Dihet nga te gjithe qe destinacioni perfundimtar i ketij palopolitikani, eshte biruca! Dhe nuk ka asnje dyshim se atje do te shkoje! Mos ta genjeje mendja se do e mbroje kush. Eshte shume e vonuar ceshtja e tij!

  Reply to this comment
 29. Kollodoku January 9, 12:37

  Je tu fol keq or like. Ska lind akoma ia bir kurve qe ska frike ZOTIN.

  Reply to this comment
 30. Jimi January 9, 12:55

  C’ne te denohesh ti!? Po ti je evliha more te keqen, aq i dhimbsur dhe i drejt je saqe kur shkon rruges shikon se mios po shkel ndonje milingone, kur hedh hapin!
  Ne kete vend i vetmi fajtor dhe qe duhet denuar eshte populli, ai i ka te gjitha fajet!

  Reply to this comment
 31. jimmy January 9, 13:43

  Si transformohet njeriu ne nje “kufome” morale, ne nje krijese e absurditetit. Shprehje prej injoranti…….’tokesore’……’e jashte tokesore’!!! Ku e gjen kete siguri ky plehre me koke te shtremberuar nga “djepi komunisto-fshataresk” dhe i mbuluar nga para te vjedhura prej gjaku.

  Reply to this comment
 32. tomsojeri January 9, 14:07

  Ske faj ,ashtu esht , Flitet shum per vjedhje e vrasje spektakolare qe ruga e pushtetit te fali gjat udhetimit ne te Pasuria e yte ne nivel te frikshem esht deshmitari i grykesis te pandalshme duke injoruar opinionin shqiptar,qe dite ti mashtrosh me zgjuarsin e provincialit aftesin, dredhin e nje fshatari dinak ,te pangopur qe karakterizohet nga paturpesia per tja aritur qellimit ! Gjete shesh e bere pershesh ,gjete nje popull te izoluar ,te pa dal ,te varfer niveli i te cilit gjeti veten tek ty dhe ti arite ktu ku je ! Partia yte ish ajo qe mblodhi rreth vetes ate pjes shqiptaresh te pa aft ,indiferente qe blihen e shiten per nje thes miell dhe nuk ju intereson bleresi dhe as si ai hecen mbi trupat e tyre !Zaten nga te zgjedhesh nje monster si Sali Berisha ti je zgjidhje me e mir pavaresisht se ne garen e hajnis ti je i vecant !
  Si do justifikosh ate pasuri qe ke ven nje Zot e di ! Jasht toksoret esdhe po erdhen nuk meren me ty dhe as ky shtet ne krye te cilit arite sigurisht veshtir e ka por po re ne duar te ktij populli qe me 23 Qershor te dha shuplaken e par ,nuk do te shpetojn dot as cizmet e as ……i Monikes tende as Sali krimineli,e as kurva e tji Basha …Jeni te gjith bashk produkt i te njejtit uturak….Shqiperia duhet te clirohet prej jush qe te hec…..

  Reply to this comment
 33. Dodona mbi Tomorr January 9, 14:24

  Te gjithe komentusit , te pakten deri tashti , asnjeri nuk thote nje fjale te mire per kete te ashtuquajturin president , qe edhe ata qe e zgjodhen as vete nuk e dine perse e vune ne ate vend!Te shpresojme qe dita erdhi , qe edhe keta “jashtetokesoret”te ulen me kembe netoke dhe jo vetem kaq por edhe ta “puthin”token meme qe e kane braktisur , duke e shkelur me kembe , shperfillur e neperkembur , sepse kujtuan se duallen ” permbire ” u bene jashtetokesor , sic thote edhe vete ky “beu Yne”!

  Reply to this comment
 34. Dodona mbi Tomorr January 9, 14:26

  Te gjithe komentusit , te pakten deri tashti , asnjeri nuk thote nje fjale te mire per kete te ashtuquajturin president , qe edhe ata qe e zgjodhen as vete nuk e dine perse e vune ne ate vend!Te shpresojme qe dita erdhi , qe edhe keta “jashtetokesoret”te ulen me kembe ne toke dhe jo vetem kaq por edhe ta “puthin”token meme qe e kane braktisur , duke e shkelur me kembe , shperfillur e neperkembur , sepse kujtuan se duallen ” permbire ” u bene jashtetokesor , sic thote edhe vete ky “beu Yne”!

  Reply to this comment
 35. Dodona mbi Tomorr January 9, 14:29

  Te gjithe komentusit , te pakten deri tashti , asnjeri nuk thote nje fjale te mire per kete te ashtuquajturin president , qe edhe ata qe e zgjodhen as vete nuk e dine perse e vune ne ate vend!Te shpresojme qe dita erdhi , qe edhe keta “jashtetokesoret”te ulen me kembe ne toke dhe jo vetem kaq por edhe ta “puthin”token meme qe e kane braktisur , duke e shkelur me kembe , shperfillur e neperkembur , sepse kujtuan se duallen ” permbire ” u bene jashtetokesor , sic thote edhe vete ky “beu Yne”! Jepini vota po deshet qe ta kini prap ne krye kete moster qe me fodullekun e padurushem do te trembi akoma ndonje lepur qe fshihet akoma ne ndonje ferre!

  Reply to this comment
 36. sk January 9, 14:48

  Nga nje anekdode:
  Mos u mburr e mos u mbaj I thoshin shoqet e saj….Por thishelopa ….hengri e hengri sa plasiii…

  Reply to this comment
 37. Ermal January 9, 14:48

  Pirdh o Like Pirdh! Do zoti i realizohet endrra ketij populli qe te kete nje drejtesi te forte dhe te pavarur nga ju horrat e tranzicionit. Atehere do te shikoni se sa ju vlen lekura juve. Gjithsesi deri tani Endra per Drejtesi eshte Ender, kushedi ndoshta nje dite dalin.

  Reply to this comment
 38. enter"" January 9, 16:13

  Ke te drejte!
  Rrufeja sbie ne hale

  MASKARA

  Reply to this comment
 39. Izeti January 9, 17:09

  Ky lloj eshte Tao— Tao I viteve 2000,,,, ky eshte mender Presidenti me I pavotuar,,,,,,,,,ky eshte megahajdut,,,,,,,,,ky eshte krijesa ( se tek njerzit nuk futet) me e deformuar e shekullit ,,,,,,,kur.del ne T.V. ta shpif me ate fytyre qe e shrembon si majmun,,,,,,,,,kur e shef te ece si bajmak po rrace majmunesh. Kushedi sa tallen te huajt me kete krijese jashtestandartit,,,,,,,,,,,,,,Ky duhet te « trim » I madh. Do e shofim ,por si shume eshte zverdhur dhe shperfytyruar I shkreti Like Floriri. Ndersa Mona Kokemadhi qe nuk duket as grua dhe as burre ka lajthitur fare ,se e lahthitur ka qene ,po tani ka mbaru fare. E Zot.na ndihmo O SH.B.A. dhe B.E…qe tua shofim « ,trimerine » ketyre sojsezeve dhe hajdute e vrases qe nuk dine cbejne,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Do protestojne qe te na « mbrojne » neve nga Amerika dhe Europa se duan te na bejne keq « armiqte » e jashtem.

  Reply to this comment
 40. Jimi January 9, 19:03

  Populli duhet denuar, ai eshte i korruptuar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim