Meta pas betimit si President: Do t’i shërbej frymës së konsensusit e dialogut

July 24, 2017 18:21

Meta pas betimit si President: Do t’i shërbej frymës së konsensusit e dialogut

Pas betimit në detyrën e tij të re, Ilir Meta nga foltorja e Kuvendit foli për herë të parë si president i ri i Republikës së Shqipërisë. Teksa falënderoi të gjithë të pranishmit, Meta pohoi se do të angazhohet në detyrën e tij.

Ai tha se do t’i shërbej frymës së konsensusit e dialogut.

“E nderuar zonja Leskaj, i nderuar kryeministër, ministra, deputetë, miq e të ftuar ju falënderoj që jeni pjesë e kësaj ceremonie solemne. Më lejoni të shpreh mirënjohjen time dhe të shpreh angazhimin tim. Kushtueshmëria, respektimi i shtetit të së drejtës do jenë pjesë e punës time.

25 vit më parë u zgjodha si deputet në këtë Kuvend, e sot president. Reforma të qëndrueshme në mund të jenë produkt i një mazhorancë, por i një sipërmarrje kombëtare. Sot angazhohemi për forcimin e së drejtës, e klimës së biznesit aq e domosdoshme për të rinjtë tanë. Përpjekjet tona shtet formuese s’do kishin qenë të lehta pa bashkëpunimin dhe ndihmën e ndërkombëtareve.”, tha Meta.

July 24, 2017 18:21
Komento

5 Komente

 1. AK July 24, 18:50

  Ta gezojme kryehajdutin dhe mafiozin ne maje te piramides. Te jeni te bindur qe gjithe diten do punoje dhe sakrifikohet vetem per kokepalaret.
  Turp.

  Reply to this comment
 2. Arben July 24, 21:59

  LITARI LITARI LITARI LITARI

  PER ILIR METEN DHE GJITHE LSI.

  KESHTU BEHET SHQIPERIA.

  Reply to this comment
  • SUPER e VËRTETA! July 25, 13:02

   “Arben”!
   Duket që je shumë i njëanshëm, kur hesht për ata që e zgjodhën “President”, kur të gjithë pa përjashtuar as edhe një nga këta që kanë drejtuar e drejtojnë për 27 vjet demokraci, kuptoje se të gjithë janë për në litar!!!!!!!!!!!!
   Vetëm atëherë mund që të bëhet ky vend!

   Reply to this comment
 3. vlora.vlora July 24, 23:07

  y legen hajdut i qelbur ,te shikon gjithe bota ne video o plehre e skraparit

  Reply to this comment
 4. Aliu nga Selenic July 25, 01:25

  Astenje nuk te ka uruar dhe besoi e kupton qe aty je aksidentalishyt. Deri me sote presidente me te urryer nuk ka pasur shqiperia.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin