Meta: PD po shfrytëzon dekriminalizimin

March 27, 2015 12:45

Meta: PD po shfrytëzon dekriminalizimin

Nje dite pasi Parlamenti i hapi rruge per here te pare ne kete legjislature arrestimit te dy deputeteve, kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka shfrytëzuar nje ceremoni për 95-vjetorin e parlamentit te pare shqiptar per te pranuar se niveli i deputeteve krahasuar me vitet e para te pluralizmit ka rene.

Meta ka sulmuar edhe opozitën dhe rolin e saj ne komisionin per dekriminalizimin duke dale kundër propozimeve te saj ne lidhje me përjashtimin nga jeta politike te personave me rekorde kriminale, raporton Vizion Plus.

Kryetari i Kuvendit, i cili prej disa javësh, pas akuzave te deputetit Doshi është vendosur ne qendër te sulmit te opozitës gjate seancave plenare, ka kërkuar edhe nje kod te ri etike te komunikimit ne parlament.

Nnje sfide kjo qe duket e vështire.

March 27, 2015 12:45
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim