Meta, pengues i marrëveshjes? Rama: Ndaj me Presidentin të gjithë dashurinë për kanionet

February 23, 2018 19:07

Meta, pengues i marrëveshjes? Rama: Ndaj me Presidentin të gjithë dashurinë për kanionet

Presidenti Ilir Meta refuzoi kërkesën e Ministrisë së Jashtme për dhënien e plotfuqishmërisë në negociatat me palën greke përsa i takon kufirit detar.

Kërkesa u hodh poshtë me argumentimin se ishte e paplotë. Ky vendim i kreut të shtetit u duk sikur cënoi deri diku raportet mes tij dhe Ramës.

Por kryeministri e mohoi këtë gjë nga Berati, duke iu përgjigjur kështu pyetjes së gazetarëve:

“Ndaj me Presidentin të gjithë dashurinë për kanionet dhe të gjithë vëmendjen që kanionet të jenë një nga pikat më intensive të zhvillimit të turizmit dhe ekonomisë së Beratit. Nëse keni ardhur deri këtu për të nxjerrë një lajm se ka një problem mes meje dhe Presidentit, është vendi më i gabuar për ta bërë këtë, sepse jemi jo larg kanioneve dhe mbi të gjitha kam detyrimin dhe mirënjohjen që Presidenti më ka prezantuar me kanionet. Dhe falë ftesës së tij kam bërë rafting për herë të parë”.

s.a/dita

 

February 23, 2018 19:07
Komento

5 Komente

 1. Adih February 23, 23:21

  Lidhuni me shume rreth partise bravo ,mos u zini , ,po te jete nevoja ne kokpalaret hame dhe bar ,per ju ,mbani unitetin rreth Partise ..
  Por ne ,kokpalaret ne keto momente , ja u qajme hallin ,ju ka turbulluar Vettingu ,dhe per dreq , ju ka kapur te pa pergatitur.,na vjen keq ,ketu per ju , nuk ju ndihmojme dot . .

  Reply to this comment
 2. alphade February 23, 23:32

  Sa te ngazellyer jane dy lideret per “miqesine” midis tyre!
  Cfare hipokrizie ! Ke do te genjesh,zoti K/minister ?
  Shqiptaret budallen thuhej dikur i “vrau” gjermani dhe Ti
  vete i ke thene Saliut se “Shqiotaret nuk jane,dele dhe as
  budalkenj” dhe tash kerkon te na hedhesh hi syve. Nje gje eshte e vertete ne kete loje hipokrite dukshem, presi-
  denti Meta qe deri dje dukej kampion, jo si shtangist,por
  si mik i Greqise, bile i dekoruar nga ajo,tash i rane puplat
  ne toke, u deskrititua ne syte e popullit dhe shtetit grek.
  Po ashtu edhe bashkepunetori i tij i ngushte ne tere pis-
  llieve mafioze , Sali Berisha qe edhe ky hiqej si mik i Gre-
  qise pergjate 27 vjeteve dhe me qendrimet e tanishme
  te dy keta miq te ” sinqerte” te Greqise i c’ kallaisen tota-
  lisht. Eshte faji yt, zoti K/minister qe i deskrititove Ilirin
  dhe Berishen ne syte e grekeve. Ndoqa me interes inter-
  visten e Vangjel Dules . Ishte nje interviste e mekur ! E
  diskretitove edhe kete mjeran qe tash ndodhet midis
  ” Shpates dhe murit”. E pashe te sfumuar totalisht sepse
  dolen sheshit fasadat hipokrite te Berishes-Metes ndaj
  fqinjit tone jugor. Per zotin Dule shtrohet dilema: “To be
  or not to be” ! Shpejt do ta shohim ne krahun ” ROZE” !
  Sepse urdherat nuk vijne nga Meta apo Saliu por nga
  Athina . Opozita tash jane hedhur ne krahun CAM sepse
  po e shohin se Dulja po u iken. Valle po i ha meraku per
  camet,kurresesi, as kane pyetur dhe as pyesin per pro-
  blemin cam . E vetmja parti qe rrealisht e coi kauzen ca-
  me deri ne Strasburg eshte PS- ja.! Ndersa Saliu te vet-
  men gje qe ka bere per camet eshte ajo qe eshte shpre-
  hur dikur Saliu: “Tata me ka thene t’i dua camet” !!! Kaq
  ka bere per camet. Por udheheqja came si gjithemone u
  tregue mosmirenjohse ndaj asaj partie qe beri aq shume
  per kauzen came ! Idrizin e beri deri ne nenkryetar te
  Parlamentit . Dhe kete e beri vetem PS. !! Any way ,

  Reply to this comment
 3. alphade February 24, 01:18

  Komenti im…….

  Reply to this comment
 4. moni February 24, 08:18

  ..Lojra te ndyta ne mes dy trdhetaresh.Njeri hajdut dhe mashtrues ,tjetri greke qe eshte duke bere kerdine me varreza me detin me janullen me greqizimin e jugut dhe po shtiret si patrriot ma deklaratea qe i merre era.Turpe per shqiptaret cfar pushtetaresh kane

  Reply to this comment
 5. ganiu February 24, 09:36

  Thënia e bukur në gjuhën shqipe “E pyet për Lengën të flet për Prengën”, që në realitet do të thotë se problemi është i madh.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*