Meta: Po të kishim dëgjuar Shtrausin, sot do të ishim në BE

August 20, 2014 20:48

Meta: Po të kishim dëgjuar Shtrausin, sot do të ishim në BE

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka organizuar mbrëmjen e sotme një pritje për delegacionin e Bundestagut që po viziton Tiranën, që përkon dhe me 30-vjetorin e vizitës së politikanit gjerman Franz Josep Strauss në Shqipërinë e atëhershme komuniste.

Shtrauss ishte i vetmi zyrtar perëndimor që vizitoi Shqipërinë e izoluar nga regjimi diktatorial dhe që shërbeu si pikënisje e vendosjes së marrëdhënieve.

Në fjalën e tij, kreu i Kuvendit Ilir Meta i cilësoi të dyja vizitat, atë të 30 viteve më parë dhe atë të sotme, si shenjë e së ardhmes evropiane të Shqipërisë. “Vizita e Franz Josep Shtrauss 30 vjet më parë tregoi se projekti i Evropës së bashkuar nuk mund të ishte i plotë pa pjesën lindore të saj.

Ndoshta po të kishim hapur kufijtë tanë që atëherë, sot Shqipëria do të ishte anëtare e BE-së. Megjithatë, vizita e sotme e nënkryetarit të Bundestagut është një tregues i raporteve shumë të mira me Gjermaninë.

Kjo është gjithashtu një vizitë shumë e rëndësishme për zhvillimin e vendit dhe të ardhmen evropiane. Falënderojmë mbështetjen e Gjermanisë për reformat tona për zbatimin e ligjit”, deklaroi Meta.

Vlerësimi gjerman

Ndërsa nënkryetari i Bundestagut, Johannes Singhammer në fjalën e tij vlerësoi se marrëdhëniet mes Gjermanisë dhe Shqipërisë kanë hyrë në një epokë të re dhe se shanset që Shqipëria t’i bashkohet Unionit janë reale.

“Mendoj se shanset e tanishme të Shqipërisë për Europën janë më të mira se kurrë më parë dhe mendoj se do të shfrytëzohen më së miri si në fushën politike edhe atë ekonomike. Gjatë vizitës së sotme provuam miqësinë dhe përzemërsinë e shqiptarëve. Dua të theksoj se Shqipëria është një faktor i rëndësishëm stabiliteti në rajon”, u shpreh Singhammer.

Në të njëjtën linjë u shpreh edhe ambasadori gjerman në Tiranë, Helmut Hofman, i cili theksoi se, sot dy vendet kanë marrëdhënie të shkëlqyera bilaterale dhe Gjermania është një ndër partnerët kryesorë të Shqipërisë.

“Në vitet e fundit në Shqipëri ka pasur zhvillime të rëndësishme, mes të cilave marrja e statusit të kandidat. Tani vijnë sfida të tjera për t’u kapërcyer dhe Shqipëria i ka shanset. Tregues i rëndësishëm është konferenca për Ballkanin në Gjermani”, tha Hoffman.

Ndërsa kryeministri Edi Rama në fjalën e tij ftoi biznesmenët gjermanë të vijnë të investojnë në Shqipëri, si shenjë e përmirësimit të imazhit të vendit tonë. Rama tha se është e nevojshme një forcim i mëtejshëm i marrëdhënieve dhe bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe Gjermanisë.

August 20, 2014 20:48
Komento

32 Komente

 1. i pafti August 20, 21:31

  po me ty ku po shkojme tije ne rregul me mje parti te shiturish dhe dylenxhish qe vetem parti nukane o ilir, si po i katandis burgjet me militante o ilir se dikush iu merr lekt ei fut ne pune .akoma do ,lek o ilike apo ke angaxhuar moniken per ti marre nje dore te mire, po eshte nje qe i vlertson te gjithe i ke haram dhe haram do te behen haj medet ku ka rene shqipria o ilir ti me zor thua dy llafe se ta kane zene fytin parate e vjedhuara . eshte fatkeqsi, ti po duhet te cojne te trau i doganav e se ao pune i ben mire , je injorant ne vitee 2014…..

  Reply to this comment
  • Raimond Vlonjati August 20, 23:43

   Ne fakt ka dicka teper interesante , po te krahasosh Shtrausin nje politkan gjerman i viteve 80- me nje oficer nazist te viteve 44-45

   Oficeri nazist ne ditarin e tij te kujtimeve thote :..” ..Gjermania pas lufte duhet ti paguaje demshperblime Shqiperise per shkaterrimet qe i beri, sepse u shkateruan te gjitha urat, ruget , u dogjen fshatra te tera dhe u moren te gjitha bagetite …”

   Ndersa Shtrausi kur erdhi , nuk pranoi qe te paguante demshperblimet e luftes per Shqiperine

   Eshte interesant fakti se oficeri nazist megjithse ishte pjese e nje strkuture kriminale ,
   prape kishte kurajon intelektuale dhe Humane te repsektonte te drejten qe i takonte popullit tone\,

   Nderkaq qe Shtrausi 50 vjet me vone megjithse ishte pjese e nje sistemi demokratik te Gjermanise ,
   i mungonte kurajo intelektuale dhe Humane qe te vleresonte te drejten qe i takonte popullit tone PER TU DEMSHPERBLYER nga shkaterimet qe kishte bere ushtria naziste …..

   Ndersa ky Meta eshte qesharak ….

   Reply to this comment
   • kastriot March 17, 10:52

    Duhet te shtosh qe ne kohen e Shtrausit vete Gjermania ishte e pushtuar dhe Kancelari Gjerman merte leje tek porta eBramderburgut pra dhe pas 30 vjetesh vazhdon perralla me sikurlexoni deklaratyat zyrtare te asaj kohe ku pranohesh maredhenje shume te mira me RFGj ne te njejten kohe ishin keto dy vende qe’ ndihmuan’ me shume ne destabilizimin social te Shqiperise se asaj kohe Perrallat me sikur nuk funksionojne ne Shekullin21Shqiperia dhe sot pas 30 vjetesh’demokraci’ vazhdon te jete e destabilizuar nga ana sociale madje me teoer se nje vend ne konflikt ne bote e jo me ne Europe

    Reply to this comment
 2. Adel August 20, 21:33

  Ish ambasadori shqiperise ne kohen e Ramiz Alise ne Bon-R.F.Gjermane para rrezimit te Murit Berlinit,z.Shpetim Caushi,mik i Ilir Metes dhe vjehrri i Gjin Gjonit ,ka pasur Leje nga Ramiz Alia per te hyre ne familien e z.Shtraussdhe ka pasur marredhenie te mira me femijet e te ndjerit z.Shrauss.Gazeta Dita mund ta intervistoje .z Caushi.I kujtoj z.Meta se dhe miku i tij z.Caushi ka qene Anetar i Komitetit Qendror te P.P.Shqiperise,qe refuzoi z.Shtrauss

  Reply to this comment
 3. materia August 20, 21:46

  -Shume e vertete,.por ketij vendi i kane munguar lideret historikisht.Shpresoj te serioziteti,me te cilen po punoni dhe kam bindje se kjo qeveri ,ka hyre ne histori per rezultatet e saj.

  Reply to this comment
 4. tina August 20, 21:51

  Lere Shtrausin dhe BE se nje mut do na dilte dhe aty , edhe ne fillim te viteve 90te ti dhe shoket e tu te ashtequajtur politikane na premtuat se do e benit Shqiperine shume shpejt si Europa , po na e bete shume shpejt si Afrika

  Reply to this comment
 5. i pafti August 20, 22:08

  kjo qeveri me anetaret e pd dhe leniene jashte te anetarve te ps ka shkue per lesh se jane po ata qe nuk kane ideale pervec vjedhjes, mendoj qe zoti rama te merret me njerzit e vet se u be nje vit qe akoma nuk ka punsuar njeri pervec njerzit e saliut qe kane ikur nga drejtora dhe bejne sehir. o edi vjen shpejt 2017 po do ngelesh me leshkot e saliut qe do dalin nga ana e tij pasi per fat te keq ky lloj llumi militon ne parti, pasi njerzit intelektuale po shihen si delja e zexe, por duhen njerez te parmendes dhe te ryshfetit. o edi ste vjen turp qe vrasesit e 21 janarit i ke bere drejtora te cezit dhe po merr ne pune vetem njerex te pd. vazhdo se e ke marrr tatpjeten…degjoj strukturat e partise se do jadalesh ndryshe po degjove shemsite qe skane parti e di vete…..

  Reply to this comment
 6. Idealisti August 20, 22:46

  Ne kemi mbetur ketu ku jemi fale teje o Ilir ..fale teje dhe 7% -shave si puna jote !

  Reply to this comment
 7. FUAT VERZHEZHA August 20, 22:52

  PO TE KISHIM DEGJUAR SHTRAUSIN TI TANI DO ISHE KALBUR NE BURG PER HAJDUTERI

  Reply to this comment
  • LORA August 20, 23:10

   Pikes I ke rene.Pershendetje Fuat.

   Reply to this comment
   • Pëllumb zaimi August 21, 00:06

    Edhe unë jam me përgjigjen e “Lora” Fuat? Moj vërzhezha rripa rripa/ i ke djemtë si petrita…! U bëtë të degjuar dhe në këtë kohë ju të Vërzhezhës me histori heroike të shumta! A e dini o zotëri se sopranoja me famë botërore Ermonela Jaho është bijë e mbesë Vërzhezhe? Tung!

    Reply to this comment
 8. Dardan August 21, 00:22

  Po te kishim degjuar ——– cfare flet more , po ca thua more sikur ti ishe ndonje gje e zgjar atehere , ti te vrsje po te thostew ndonjeri qe te pranojme marrdhenite me Gjermanine. Tyyyt tujtej lapanjoz se ti me shoket e tua e late shqiperine 25 vite rresth ne vende duke ja shkaterrur dhe vjedhur te mirat materiale qe krijuan prinderit tane ne 50 vite. Ke goje dhe flet kokekungull qe vetem per te vjedhur je i zgjuar!

  Reply to this comment
 9. Vazhdimesia False... August 21, 01:18

  Eh, mor Ilir Meta
  or “Poshte Mbreti (Sali), rrofte Mbreti (Edvin)!”

  E zbatuat planin e Ramiz Alise deri ne fund, dhe pasi e percollet me ceremoni te Larte Zyrtare (pikerisht ate qe paska vonuar -edhe sipas jush, tashme!- futjen e Shqiperise ne Europe, vazhdoni te milni Lopen e Integrimit, duke sunduar shqiptaret ne po ate menyre si ata qe kerkonin reparacione per nje lufte qe s’e kishin bere!

  E mbani akoma Enver Hoxhen “Hero Populli”, edhe pse tashme flisni ne emer te atyre qe u ndeshkuan si verikoreane dhe u varferuan si afrikane prej tij…

  Vertete besoni se po ja hidhni Europes? Vertete besoni se u besojne Gjermanet qe e perballuan me krenari e me pune te ndershme fatin e nje Lufte te padeshiruar edhe prej tyre, te humbur prej Hitlerit, por pa dyshim te pa fituar prej Enverit tuaj…?!

  As shqiptareve nuk ua hidhni dot, por ata, c’te bejne tjeter, ia kane mbathur dhe ju flisni ne emer te tyre…

  Reply to this comment
 10. nastradini August 21, 05:43

  PO TE KISHIN DEGJUAR ANGLEZET NE 1943 NE MUKJE SOT SHQYPNIA DO TE ISHTE NJE ZVICER ME DET NE MES TE EVROPES.

  Shikojini o milet Ilir Meta Ryshfeti apo Ilir Meta Floriri i Saliut me pare dhe tani i Edvinit si e ka kthyer pllaken dhe ka nderruar mesallen me dy faqe:

  Sikur te mos ishte Ilir Meta Enveristi qe nderon me grushtin lart dhe me fotografine e Enver Hoxhes ne dore cdo 5 maj “deshmoret” komuniste e xhelate gjakatare qe mbushen lumenj me gjak njeriu ne vendin tone.

  Sikur te mos ishte Ilir Meta Kryetari i Kuvendit qe kerkon te festoje me buje dhe me LEKA borxh nga BE-ja antikomuniste pikerisht 29 nenetorin e ZI qe mbolli MURTAJEN bolshevike ne trojet shqyptare, epidemi qe po e vuajne deri me sot shqyptaret.

  Sikur te mos ishte Ilir Meta Politikani i korruptuar deri ne palcen e kurrizit qe i shpetoi drejtesise me finte komunistesh qe nga njera vajton si kukumjacke pylli per LANC-in kriminal te Enver Hoxhes i cili vrau ushtaret angleze ne Kanalin e Korfuzit me minat jugosllave me urdher nga Moska dhe Beogradi dhe nga ana tjeter kerkon te bashkohet me vendet Demokratike te BE-se duke i thurrur hymne Shtrausit Fashist te Gjermanise.

  MEDET!

  Reply to this comment
 11. argita August 21, 07:04

  po pse nuk punone pere shqiperi o i pabese ti qe shtrengone dorene mizore serbe dhe shpike minoritete serbe ne shqiperi dhe ku ne fier qe boshnjakete ei bere serbe ti o antishqiptare qe punone kunder interesave shqiptare dhe pro grekoserbe me ministrate e tu qe jane me te deshtuarite ku shkatrove sistemin shendetsore dhe ngrite flamurine me koke poshte dhe ku panariti jote thote ka bylmete me standarte ku aieshte shume i keqe dhe buka eshte vdekjeprurse me mielle patate serbie dhe me majabire ku nuk ka asnje grame miell gruri i pabese e antishqiptare i thekure

  Reply to this comment
 12. nastradini August 21, 09:13

  NASTRADIN zogisti ;
  Eshte e kote qe e barazon Like floririn me Enverin .
  Une mendoje se duhet ta Barazosh me Zogjin.
  Like floriri = Zogji floriri.
  Sa per luften , eshte edhe nderi yt , prandaj duhet te jesh krenare per luften Nazional çlirimtare qe bene bashkeAdhetaret e tu.
  Nejse lufta ka 70 vjete qe ka mbaruar , Kurse ty te ka ngelur ora Tek Napolonat e zogjit.
  Ti jeton ne shekullin e Kibernetikes , Por i bene Duva shekullit te karroces te mbretit tende.

  Reply to this comment
  • nastradini August 21, 16:42

   Akoma nuk ke mesuar qe floriri i Zogjit te Pare sic e quan ti Ahmet Zogun u gjend i paprekur ne lingota me vulen e Mbreterise se Pare shqyptare, i fshehur ne bunkeret e Adolf Hitlerit nacional-socialist dhe po behej gadi t’i rikthehej Shqypnise me nje vendim te posacem te Aleateve anglo-amerikane pas Luftes.

   POR CFARE NDODHI?

   Enver Pederasti u vuri minat jugosllave anglezeve ne Kanalin e Korfuzit me urdher nga Moska dhe Beogradi dhe Gjykata e Hages e sanaksionoi vendin tone me konfiskimin e floririt autentik shqyptar ne favor te Mbreterise United Kingdom dhe e cilesoi LANC-in e Enverit si nje organizate terroriste, sic ka mbetur ne analet historike boterore deri me sot.

   PO ME TEJ?

   Pas lufte Enver Hoxha u perpoq me shume seksere lloje-llojesh, me finte dhe menyre te ndryshme dinake te rikthente Floririn e konfiskuar te Ahmet Zogut, por gjithmone i haste sharra ne gozhde, sepse anglezet dhe amerikanet nuk benin allishverishe me kriminelet dhe gjakataret sadiste. Por ja ate qe nuk arriti Enveri e beri realitet Sali Dinaku duke futur ne loje ambasadorin amerikan dhe e pasi e pervehtesoi floririn e Bankes se Shtetit ne disa tonelata lingota te pastra floriri me vulen e Mbreterise shqyptare e ndau ne tepsine berishiste si byreku ne tepsi ne terrin e nates me miqte e tij te rinj perendimore. Shtypi i huaj ka folur shume per keto pazare mafioze, por media shqyptare ka qene e heshtur totalisht, sic edhe hesht tani per vjedhjen e radhes te Theasarit te Bankes se Shtetit nga banda kusare e Guvernatorit Fullani.

   SALI BERISHA DHE ILIR META I DOLEN NE MBROJTJE KUSARIT FULLANI, KURSE EDI RAMA HESHT SI PESHK DHE KA PREFERUAR TE FSHIHET SI SKUTH PAS FUSTANIT TE KESHILLIT MBIKQYRES. PSE KESHTU?

   Ta thote nastradini i vertete, jo ai fallco si nastradin-enveristi:

   SEPSE PA PERJASHTIM TE GJITHE PUSHTETAREVE U PELQEJNE LEKAT E KUSERISE QE PUSHTETI U VJEDH NE MES TE DITES TE GJITHE SHQYPTAREVE. KUJT I PLAS?

   Sepse o nastradin-enveristi:

   ASGJE NUK KA NDRYSHUAR NE TROJET TONA QE NGA KOHA E QEPES E ENVER HOXHES KUR KY ANTIKRISHT E TRANSFORMOI VENDIN SI NJE CIFLIG PERSONAL TE FAMILJES SE TIJ DHE I BERI SHQYPTARET SI SKLLEVER NE VENDIN E VET.

   Reply to this comment
 13. tomsojeri August 21, 09:29

  O Raimond i nderuar kush te tha se nuk u “demshperblyen ” shqiptaret !Pa shiko cfar milionash levrijn neper duar te ktyre qe po “qajn” me lot krokodili!!!! Pasi moren “demshperblimet ” dhe siguruan gra,femij e sterniper tani kujtohen per Shtausin qe akoma nuk i dim pazaret e passkenes! E di pse ta them kte ! ? Ne Greqi kur u fut firma gjigande “SIMENS” nuk po cante dot neper tendera megjith avantazhet e industris gjermane dhe korektesin edhe ne cmimet e saj ! U desh te studionin dhe te informoheshin cfar ndodh ne prapaskenen e ktij mossuksesi dhe moren vesh qe korupsioni kish blinduar te gjitha ruget per te car tregun e tenderave ! Si te zgjuar nderuan strategji dhe filloi koruptimi i pothuaj te gjith struktures politike dhe ekonomike e mos u cudit deri ne gazetar mjaft te njohur e me influenc ne kte vend te pasur ku politikanet shiten gjithcka dhe e katandisen ne kte dit halli qe e sheh sot ! Skandalet e ish ministrit te mbrojtjes (cohaxopulos) qe per pak do behej kryeminister ,jan rrenqethese por nuk dua te vazhdoj me kte analiz qe nuk me interesondhe te solla kte shembull te kuptosh qe paret ne Shqiperi i kan mbledhur kta morracak ,tradhtar te koruptuar qe diten qe ra komuizmi i organizuar nga kobra Ramiz Alia per te len popullin ne mjerim te plot me kelyshet qe la pas ! Fatkeqesia per fat te keq vazhdon e kjo heshtje ,me ben te mendoj se pazaret jan akoma neper tavolin e ne kushedi kur do na vin mend !!

  Reply to this comment
 14. XUME PROTOPAPA August 21, 09:58

  IF… THEN..

  Eshte nje komande nder me te rendesishmet ne programimet kompjuterike software. Natyrisht Ilir Meta nuk e di. Aq me teper shkarravinuesi “çun qurravec tirone” pjesemarres ne mbledhjen me Foto Çamin as qe behet fjale, sepse nder te tjera ti flasesh perfaqesuesit te raishtagut gjerman per Foto Çamin ishte e nje rendesie jetike.

  If..then – sikur ari ne depot e Krrabes te ishte me i shumte, Ilir Meta nuk do linte as edhe nje monedhe te binte ne toke, kishte Canin (ju kujtohet Cani i patateve ne Kuvend) qe mblidhte humbjet gjate shtegnajave nen driten e henes.

  If..then – sikur Ilir Meta te jetonte ne Gjermani dhe te filmohej gjate nje akti korruptiv me 700 mije euro sigurisht do kalbej ne burgjet e Mathahauzenit te riperteritura.

  If ..then – sikur Ilir Meta te mos aprovonte ligjin nr. 588 te 2000-jtes nuk do ishte mbushur Shqiperia me Saimir Tahire, Ndoke, Veliaj, Kokedhjere, Nerenxiote, Lindita Nikolle, drejtore e drejtoresha ne te kater cepat, Engjel Agaçe, Endrina Fugiste e gjithe dhjetra mijera istet e tjere, te plep-dipllomuar me veze, fasule, domate, lope dru zjarri e bojra e kalema piktoresh kryeministrore.

  If.. then – sikur te mos ishin te implikuar ne transferimin e parave te vjedhura nepermjet bankave te nivelit te dyte nen rregjine e Fullanit, Ilir Meta me fullanet do shijonin me kohe betonin e ftohte te Spaçeve shqiptare.

  If.. then – edhe ne se do vazhdosh Ilir Meta te uzurposh nje pozite te larte ne shoqerine shqiptare, fundi yt e i soj sorollopit tend eshte i mireshkruar ne nenet e kodeve te penale te ketij vendi qe te ka toleruar e duruar tejskamerisht.

  Reply to this comment
 15. shpatar August 21, 10:05

  Z.Meta e ka kuptuar me shume vonese .Ne kemi uluritur dhe jemi befasuar me qendrimin kondra te Ramizit kur Shtrausi propozoje 4 pika per tu lidhur me Gjermanine .Cti thuash .Edhe sot vuajm pasojat e injorances politike .Per ty z.Meta e shume te tjere si Saliu me shok ju ka buzeqeshur fati se nuk ma do mendja te ishit kaq komod sic jeni .Kjo eshte nje gjem qe ju be popullit e jo juve qe birbilosni sot.
  I kerkuan Shtrausit arme qe te mbroheshin nga Ruset.Kur u tha se keni luajtur mendesh me keto kerkesa,( nuk pretendojme ne te luftojme me Ruset ), futen bishtin me shale dhe e lane kete popull ne meshiren e te shiturve .Pacin mendje keta te scmit qer te mos na vuajne niprit e mbesat.

  Reply to this comment
 16. nastradini August 21, 11:10

  xhume protopapa .
  Bravo per komentin .
  por Likja po krijon borgjezine e re , Leket , dhe floriri ju deshen per te krijuar Klasen borgjeze.
  Borgjesia i takon pakices , kurse varferia i takon shumices.
  Likja me Teseren e proletariatit Fitoi LLOTARINE , DHE u gdhi Milioner qe do ta kishte zili edhe vete ZOGU.

  Reply to this comment
 17. ALBANO August 21, 11:18

  or meta koke qepa ;;; sa i trashe qe je une cuditem si ne shqiperi qe ka njerez intiligenta lejohet te drejrohet ne nga nje i humbur si ty dhe rama ;;; ju nuk e nxirrni dot mizen nga qulli dhe jo te drejtoni vendin tone ;; kemi pasur nje fjale te urte qe thonte ;;; se i zoti e nxjerre gomarin nga balta ;;dhe eshte e vertete ;;;;nuk e thonim kote ne shqiptaret ;; une po te them se asnje nuk e can koken per ty dhe per shqipataret ;; si kujton ti or meta ;;; se diten qe shqiperia do te hyje ne europe cdo gje do te rregullohet ;;Europa do te hapi vende pune ;;; Europa do ta luftoje korrupsionin ;;; Europa do ta pastroje shqiperine nga piselliqet ;;; jo ty te trompe ;;; ti gabohesh ;; ti me ramen po i mbyllni syte dhe e leni korrupsionin te zhvillohet me shume ;;prandaj fajin e keni ju ;;ti basha berisha rama dhe lereni pretekset ;;

  Reply to this comment
 18. Sheme Plaku August 21, 12:44

  Rajmond Vlonjati, shkruan sipas kokes se tij mbi faktet per Shtrausin,por Rajmondi nuk dine nje hollesi te ketyre takimeve Shtraus – Qeveri shqiptare,(po e theme per here te pare kete te vertete e perjetua nga pjesemarrsit ne keto takim), se Qeverija jone ja kujtuan atija….qe ne fillim te na paguaj Gjermania me pare demet e luftes e pastaj,mbase pranojm kredine qe na ofroni…Le qe ne me Kushtetute e kemi te ndaluar te marim kredi nga vendet Perendimore….
  Shtrausi kishte ardhe (me deshirene tij dhe iden per te ofruar kredi monetare nga Gjermania e madhe ne 1983!) ju pergjigj kerkeses me zgjuarsi, butesi dhe dipllomaci, duke thene se- dhe ne kemi nje Kushtetute dhe se eshte thene qe demshperblimet e luftes dyte boterore, Gjermania jua ka shlyer te gjitha vendeve! Une kam ardhur per tu ofruar kredi financiare dhe teknke! Ne ju a japim si kredi, qe nuk do ju a kerkojm kurre! Kurse ju, me qe keni Kushtetute, qe jua ndalon, i thoni popullit tuaj, se Gjermania po na jep demet e luftes..Dhe problemi eshte i zgjidhur per te dyja palet!…..
  PER FATIN TONE TE KEQ, NE E HUMBEM KETE TREN GJERMAN, QE DO KISHIM QENE TE PARET QE DO ISHIM QENE NE EU….! POPULL FATKEQ A I MALLKUAR? NGA KUSH?
  Nuk desha ta mar me vete ne varr dhe kete te vertete! Pacim Fat! plaku Sheme

  Reply to this comment
 19. ana August 21, 13:16

  I NDERUAR Z. META,

  TI THUA ME VETE SHYQYR NUK JEMI NE BE, SE NDRYSHE DO ISHE NJE RROGTAR I ZAKONSHEM DHE GJITHE PISLLEQET QE KE BERE NGA 2009 E KETEJ S’DO I KISHE BERE DOT. NJE PYETJE KAM PER TY: SI KUFOME PSE JE BERE? APO LEKET E HARRAMIT NUK BEJNE HAJER? KJO DUHET TE JETE. MJER KY POPULL ME POLITIKANE SI TY!!!!

  Reply to this comment
 20. labinot August 21, 14:16

  Takimin me Shtrausin e drejtoi teoricieni i komunizmit,Foto Cami,Kishin me frike kredite gjermane,se turmat e Sali Berishes.Nje gje e dinin,qe ka 25 vjet rrojne prap si mbreter,kurse populli mos me keq.

  Reply to this comment
 21. mirel August 21, 15:55

  Po mo Like po
  Po te mos ishe ti dhe shoket e tu pushtetare te gjithe hajdute ..

  Reply to this comment
 22. Arben August 21, 16:18

  PO TE KISHTE HALLA KOQE DO TE QUHEJ XHAXHA

  PERGJIGJU PER VJEDHJET QE KE BERE

  E KE VENDIN NE BURG OR MIK.

  Reply to this comment
 23. nastradini August 21, 17:49

  nASTRADIN zogisti .
  Je i lutur na trego pak historine se si u vra kunati I ZOGUT ,
  CENO BEJ KRYEZIU

  Reply to this comment
 24. nastradini August 21, 17:53

  Nastradin ZOGISTI .
  PO TE NDIHMOJE une pak se çfare ka thene KUNATI I ZOGUT ,
  ceno bej kryeziu per Zogun:
  Ta vrase e ti ndaje motren ?
  Apo ti ndaje Motren e pastaj ta vrase,
  I shkreti nuk diti ta zgjidh kete ekuazion , Sepse zogo e zgjidhi me shpejt , sepse kishte 7 Hile e nje trimeri dhe Paguante mire kur e lypte puna.

  Reply to this comment
 25. shqiptar August 21, 18:08

  po me Zogun c kini .c lidhje ka me shkimin

  Reply to this comment
 26. lili August 21, 21:05

  Vert et Kane bâ si gjenaze,o ilir méta! ka nje Zot mbi ne edhe paguajsh mekatet sot,po edhe ma si ka me te ndodh neser!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim