Meta pret Kardinalin Ernest Simoni: Mbështetje në misionin tuaj të shenjtë

September 7, 2017 16:15

Meta pret Kardinalin Ernest Simoni: Mbështetje në misionin tuaj të shenjtë

 

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim të veçantë Eminencën e Tij, Kardinalin Ernest Simoni (Troshani).

Presidenti Meta e uroi Kardinal Simonin për përmbushjen me sukses të misionit papnor si i Dërguar i Jashtëzakonshëm dhe kryesues i liturgjisë së shenjtë në ceremoninë e shugurimit të Katedrales “Shën Tereza” në Prishtinë.

Presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet shumë të mira mes Shqipërisë dhe Selisë së Shenjtë dhe shprehu sërish mirënjohjen për urimin e Papa Françeskut me rastin e zgjedhjes së tij President i Republikës.

September 7, 2017 16:15
Komento

2 Komente

 1. antikrishi September 7, 16:52

  PASKA GJETUR KARDINALI KISHE KU TE FALET!

  Reply to this comment
 2. Pirati behet pape September 8, 09:57

  Kar di nali per kete paguhet nga taksat qe mbledh qiveria.
  Ai po ben detyren dhe merr pagesen e rrastit..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*