Meta pritet nga Trump: SHBA-Shqipëri, partneritet i fortë strategjik

September 26, 2018 19:10

Meta pritet nga Trump: SHBA-Shqipëri, partneritet i fortë strategjik

Presidenti Ilir Meta gjatë vizitës së tij në SHBA ku mori pjesë në samitin e Paqes në OKB, është takuar me presidentin amerikan, Donald Trump.

Ka qenë Meta ai që ka publikuar në Facebook një foto krah çiftit presidencial Trump , teksa shkruan është shumë i kënaqur nga kjo pritje që i është bërë në Shtëpinë e Bardhë në Amerikë.

“I kënaqur që mora pjesë në pritjen e Presidentit të SHBA, Donald Trump. Partneritet i fortë strategjik mes Shqipërisë dhe SHBA”, shkruan Meta.

l.h/ dita

September 26, 2018 19:10
Komento

6 Komente

 1. Liri September 26, 19:47

  Ta paska saju Rudi Giuliani, shoku i shkinave, ket Foto, apo I re shkurt, bone fotomontazh. Mos ki merak se do e hash edhe ti, do paguash qe ke bere punen e rusit ne Shqiperi.

  Reply to this comment
 2. Vegim Xh September 26, 21:34

  Marshé ehehe Marshé ehehe
  O sa koke ta madhe ti me ke

  Reply to this comment
 3. intelektuali September 26, 21:57

  Po Monika e Likes ku eshte?

  Apo Likja i Florinjte nuk e kishte llogaritur qe Trumpi do te pozonte me bukuroshen e tij dhe helbete per te kursyer lekat e shtetit vendosi qe mos ta sjelle me vete ne SHBA. Mirpo pas kesja vjen edhe pyetja tjeter akoma me thelbesore:

  PER CFARE BUZEQESHIN KETA DY PRESIDENTA?

  sepse:

  Likja duket mjaft i kenaqur qe Trumpi nuk i ka hedhur gelboqen e miliarderit ne fytyre sic ka bere deri tani me Mbretin Shqyptar te Ryshfetit,

  POR PSE QESH DHE GAJASET TRUMPI?

  sepse:

  Nuk me besohet qe Likja t’i jete lutur Presidentit Trump te meshiroje nipin e Spiunit te Enverit qe ishte edhe sekretari personal i Presidentit shqyptar qe gjendet ne nje burg federal per pjesmarrje ne organizate kriminale vrastare,

  njashtu:

  Sic meshiroi Rilindja e Edvinit nipin e Enverit, qe Taulant Balla e kishte emeruar si administrator te Laboratorit te tij te Kokaines ne Xibrake.

  prandaj:

  Mire qe Presidenti Trump ja ka falur Like Floririt REZILIN e pare qe e pa gjithe Bota me ze dhe figure si vidhte ryshfetin e babezise pushtetare dhe nuk ja hodhi gelboqen e tij te miliardierit ne fytyre, por mire ka bere qe nuk ka harruar edhe REZILIN e dyte qe e ka sekretarin e tij personal, Almir Rrapo ne nje burg federal per vrasje dhe krim te organizuar ne SHBA,

  por:

  EDI RAMA NE CILEN BRIME MIU ESHTE FSHEHUR?

  Qe duhej te fluturonte i pari si lepur ne SHBA, si te gjithe Kryeministrat e tjere te Ballkanit, per t’i kerkuar falje kokeulur dhe bythenderur perpara presidentit Trump, perpara Like Floririt per fajet dhe gabimet e tij te yshtura nga mashtruesi financiar, George Soros dhe cakalli Hillary Clinton kur e shau dhe e ofendoi Trumpin me liber shpie nga CNN dhe pastaj tha serbes serbes:

  FAJIN E KA LULUI DHE SALIU!

  Reply to this comment
 4. intelektuali September 26, 21:58

  Po Monika e Likes ku eshte?

  Apo Likja i Florinjte nuk e kishte llogaritur qe Trumpi do te pozonte me bukuroshen e tij dhe helbete per te kursyer lekat e shtetit vendosi qe mos ta sjelle me vete ne SHBA. Mirpo pas kesaj vjen edhe pyetja tjeter akoma me thelbesore:

  PER CFARE BUZEQESHIN KETA DY PRESIDENTA?

  sepse:

  Likja duket mjaft i kenaqur qe Trumpi nuk i ka hedhur gelboqen e miliarderit ne fytyre sic ka bere deri tani me Mbretin Shqyptar te Ryshfetit,

  POR PSE QESH DHE GAJASET TRUMPI?

  sepse:

  Nuk me besohet qe Likja t’i jete lutur Presidentit Trump te meshiroje nipin e Spiunit te Enverit qe ishte edhe sekretari personal i Presidentit shqyptar qe gjendet ne nje burg federal per pjesmarrje ne organizate kriminale vrastare,

  njashtu:

  Sic meshiroi Rilindja e Edvinit nipin e Enverit, qe Taulant Balla e kishte emeruar si administrator te Laboratorit te tij te Kokaines ne Xibrake.

  prandaj:

  Mire qe Presidenti Trump ja ka falur Like Floririt REZILIN e pare qe e pa gjithe Bota me ze dhe figure si vidhte ryshfetin e babezise pushtetare dhe nuk ja hodhi gelboqen e tij te miliardierit ne fytyre, por mire ka bere qe nuk ka harruar edhe REZILIN e dyte qe e ka sekretarin e tij personal, Almir Rrapo ne nje burg federal per vrasje dhe krim te organizuar ne SHBA,

  por:

  EDI RAMA NE CILEN BRIME MIU ESHTE FSHEHUR?

  Qe duhej te fluturonte i pari si lepur ne SHBA, si te gjithe Kryeministrat e tjere te Ballkanit, per t’i kerkuar falje kokeulur dhe bythenderur perpara presidentit Trump, perpara Like Floririt per fajet dhe gabimet e tij te yshtura nga mashtruesi financiar, George Soros dhe cakalli Hillary Clinton kur e shau dhe e ofendoi Trumpin me liber shpie nga CNN dhe pastaj tha serbes serbes:

  FAJIN E KA LULUI DHE SALIU!

  Reply to this comment
 5. ShkoDrani September 27, 00:18

  Ne rresht, dhjet sekonda…tjetri…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*