Meta publikon një foto me të birin dhe bën një apel

June 5, 2018 09:50

Meta publikon një foto me të birin dhe bën një apel

Kreu i shtetit, Ilir Meta në Ditën Ndërkombëtare të Mjedisit ka nisur ditën me postimin e një fotografie me të birin, Besarin dhe një këshillë të rëndësishme për të gjithë ne.

Meta ka apeluar për një mjedis të pastër dhe të shëndetshëm për të gjithë.

Mënyra më e mirë për të jetuar shëndetshëm është të ruajmë resurset tona ka shkruar Meta.

Sot në Ditën Botërore të Mjedisit, dua të bëj një apel mbi nevojën për t’u angazhuar të gjithë që pasuritë kombëtare, të shfrytëzohen me racionalitet, në funksion të mbrojtjes së mjedisit dhe zhvillimit ekonomik të qëndrueshëm të vendit.  Të kontribuojmë të gjithë për një mjedis më të pastër e më të shëndetshëm, të ruajmë resurset tona të jashtëzakonshme, pyjet, lumenjtë, florën e faunën dhe të orientohemi drejt produkteve bio, si mënyra më e mirë për të jetuar shëndetshëm e për të promovuar e mbrojtur bukuritë natyrore. Kujdesi ndaj mjedisit është përgjegjësia jonë ndaj gjeneratave të ardhshme“, u shpreh Meta.

o.j/dita

June 5, 2018 09:50
Komento

4 Komente

 1. liri June 5, 10:22

  kape, kape peshkaqenin…hahahaha sa kam qesh. shikoni siper xhepit te bluzes hahahahah

  Reply to this comment
 2. Bureto June 5, 11:44

  Sa me fat që është ky peshku i vogël që ka për baba një goxha Peshk, edhe pse nga surrati i ngjet Çizmes.

  Reply to this comment
 3. Shqip flas June 5, 12:15

  Po pasurine Kombetare ti more ti I shkaterove. A e keni pare more popull Si Jane bere malet ne Skrapar per te nxjere mermerin .pasurite mbi e nen dhe Ju e e gjithe Ju Banda antikombetare I keni shkateruar.
  Hej Zot kush flet. Ju te tere dukeni varur e mos u mbetet nam e nishan qe ky popull Po vuan .parti lsi Si …qe shkon sa andej ketej…..

  Reply to this comment
 4. Adih June 5, 15:41

  Nga frika e VETTINGUT ti O Mete i ke strehuar femite ne Angli
  Eshte fotografi e vjeter ,kurse per mjdisin as te rruhet e as te qethet ty fare . Ke halle te tjera .Prit SPAK o mete vidioja me ze e figure . E ke prere bileten ,ska kthim mbrapsht..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?