Meta: Rama e dinte që më 8 prill për platformën, e dinin dhe ambasadorët

May 22, 2020 12:41

Meta: Rama e dinte që më 8 prill për platformën, e dinin dhe ambasadorët

Presidenti Ilir Meta ndodhet në nje konferencë për median lidhur me platformen prej 14 pikave që ia ka vënë në dispozicion edhe kryeministrit Edi Rama dhe ambasadorëve të akredituar në Shqipëri.

“Ramës ia kam paraqitur platformën qe më 8 prill. Nuk mendoj se ka qenë platformë ideale por kam qenë i hapur për propozime por këtë vullnet nuk e kam gjetur”, tha Meta.

Sipas tij dhe ambasadorët dhe Rama u njohën me platformën që në muajin prill.

Ndërkohë që vetëm pak minuta më parë është zbardhur edhe platforma e Metës me 14 pika për çështjet që lidhen me drejtësinë dhe integrimin.

Platforma i është propozuar opozitës së bashkuar ditën e djeshme, ndërsa mësohet kryeministrit Edi Rama dhe ambasadoreve ia ka dorëzuar që me 8 prill.

j.l./ dita

May 22, 2020 12:41
Komento

4 Komente

 1. Sidrit Golemi May 22, 12:48

  Duke perifrazuar z. Fatos Nano ne percaktimin 20 vjecar te profilit politik e psikologjik te z. Ilir Meta, sot akoma me shume mund te themi se “shtangisti” qe nga korriku i 2016-es pretendon se mund te shkepuse nga Toka me shume peshe se sa eshte vete persha e tij specifike.
  Mjere shqiptaret per kohen dhe energjite e humbura!

  Reply to this comment
 2. Urgjenca duhet te marri me forc presidetin muta nga Presidenca May 22, 13:52

  Fshatari terbuar i Cepanit ,

  ka kaluar tashme gjithe Vizat e Kuqe ,

  pasion prej Djalli .

  Duhet patjeter ti nenshtrohet nji kontrolli ne tru ,

  duket shume i renduar ,e flet percart ,rreziko shume nga ana psiqike .
  Shenjat s’jane te mira .Eshte ne shkallen e pare te terbimit ,por rrezikon ti kaperceje te gjitha shkallet bashke ,
  dhe hedhe vazot me lule poshte ballkonit te Viles ne Lalz ,
  ne rezidecen e mafiozit te LSI.

  Reply to this comment
 3. alphade May 22, 14:30

  Nje president batakci !
  Pa pike turpi ky Hajn me gen pa pike turpi deklaron se Ambasadorja e nderuar KIM, perfaqesuesja e aleatit
  tone strategjik, numur NJE, SHBA, nuk ka lidhje me te ?!
  Pyetje e cdo shqiptari anonim, qe perfaqesojne 95 per-
  qind te shqiptareve, eshte: Z. President, me ke e ka Ambasadorja KIM kur thote se “MOS BENI LOJRA ME
  R.NEDREJTESI dhe ate ZGJEDHORE”(perifrazuar),kur
  Ju u keni kerkuar partnereve nderkombetar “rishikimin e
  kesaj Reforme” ?! Eshte turp kur nje President I ha fjalet
  si “bums e 3 vakteve” ! Tre milion shqiptaret presin me
  ankth qe tash 3 vjet per kete Reforme e cila pjeserisht
  gremisi hajnat e batakcijt e Drejtesise: llallajt,zagonjoret,
  dedajt ,etj. por ende kane mbetur gjin-gjonaj te tjere qe
  vazhdojne te “KCK” ! Kjo “loje”duhet te kishte perfunduar
  me kohe,nese Presidenti dhe opozita dhe konkretisht
  Berisha-Meta-Basha e pse jo mbase edhe Rama nuk do
  t’i kishin vene “kercunj” nen rrota kesaj Reforme. Them,
  “mbase” per KM aktual sepse nuk ka treguar hapur she-
  nja sabotimi te kesaj Reforme, ndersa “trinomi” I lart-
  permendur : Berisha-Meta e Basha,jo vetem e kane kun-
  deshtuar hapur e pa dorashka kete Reforme,sidomos Ve-
  ttingun, SPAK-un,BKH-n dhe tash de fundi nuk po lene
  gur e mur pa levizur duke luftuar me shpirt neper dhembe
  per te kapur Gjykaten Kushtetuese. Thirrjet e ulurimat e
  Presidentit per te hequr kundershtarin e tij nga GJK, Dvo-
  ranin eshte shprehje e qarte e FRIKES dhe PANIKUT qe
  ka zene kete trinom nga Reforma ne Drejtesi dhe kompo-
  nentet e saj ! Tash atyre u ka mbetur vetem shpresa e
  fundit, kapja e Gjykates Kushtetuese duke menduar se
  AJO do te jete “spiranza” ku ata do te hedhin “cengelat”
  ne te ardhmen per shpetuar LEKUREN dhe sidomos PA-
  SURINE e plackitur shqiptare ! Lind pyetja: Valle a do t’i
  shpetojne “Shpates se Demokleut” ?! Ambasadorja KIM
  e tha qarte e prere sot : “MOS BENI LOJRA” qe politika-
  net shqiptare duhet Ta perkthejne qarte kete “ultimatum”
  shqiptareve dhe te mos I bejne bisht me “jo s’e ka me mua” , “s’e ka me Presidentin” ! Keto Jane orvajtje per
  te mashtruar shqiptaret !
  Nje shprehje klasike thote” Zoterinj “me mire nje fund I
  tmerrshem se sa nje TMERR pa fund” ! Pushtetare nen-
  shtrojuni “fatit” sepse cka do te vije, do te vije heret apo
  vone ! NO PASARAN …….!

  Reply to this comment
 4. alphade May 22, 22:31

  Nje shenim te shkurter per sqarim: Ju,Zoterinj te kupoles
  politike shqiptare nuk I njihni koreanet, racen e Kombit
  Korean ?! Karakteristike kryesore e tyre eshte vendosme-
  ria dhe kembengulja per cuar nje problem deri ne fund dhe nuk I mashtron dot me dinakerite bizantiniste ! Kam
  patur rastin t’i njoh nga afer koreanet ne faultet dhe I njoh
  cilesite e tyre ! Kete e them per t’ju thene politikaneve
  shqiptare se mos beni “SHAKA” me zonjen e nderuar KIM,Ambasadore e SHBA, aleatit tone numur NJE, se
  do t’ju dale “PLUMBI NGA KULATA” ! Loja e “KUNGU-
  LLESHKAVE” nuk shkon te Zonja KIM !
  Me mire neshtrojuni “fatit” dhe ktheni shqiotareve ate qe
  I keni grabitur dhe jepni llogari para Drejtesise she RE,
  e cila nuk ka nevoje per rishikimin nga Presidenti por qe
  ky te perballet me te,sebashku me triumviratin “coup
  D’eta” qe me Revolucion duan te permbysin rendin ak-
  tual. FRIKA dhe PANIKU ekzistencialist u ka hyre ne palce dhe kjo eshte rezultat i Malit me KRIME qe rendon
  mbi klasen politike shqiptare,kupolen e saj qe numurohen
  me gishtat e dores.
  ( SPAK-ut dhe BKH-s I mjaftojne vetem investigimi i 10
  DOSJEVE qe Jane ekuivalete me 35 mije dosjet per te
  cilat ankohen zoterinjt ! Dhe nga keto vetem 4 DOSJE
  Jane urgjente per te qetesuar shpirterat e trazuara te
  95 perqind te shqiptareve) ! Po a guxojne SPAK dhe BKH
  te preke keto 4 DOSJE TABU ?!)

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim