Meta riktheu ligjin për teatrin, Balla: Do ta shqyrtojmë me qetësi dhe dashuri

October 11, 2018 14:31

Meta riktheu ligjin për teatrin, Balla: Do ta shqyrtojmë me qetësi dhe dashuri

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla reagoi pas kthimit sërish në Kuvend të ligjit për Teatrin Kombëtar, duke thënë se do të lexohet, shqyrtohet e më pas do të kalojë në seancë plenare.

Presidenti e ka njoftuar pa na e sjellë ne. Ne do ta lexojmë menjëherë dhe siç përcakton procedura e sanksionuar qartë në Kushtetutë dhe më pas për rolin që luan Kuvendi në shqyrtimin e dekretit. Do të shqyrtohet dhe do të kalojë në seancë plenare. Nuk ka ndodhur ndonjë gjë e madhe”, tha Balla.

Ne jemi shumë seriozë në marrëdhënien me institucionin e Presidentit të Republikës dhe do ta shqyrtojmë me po aq seriozitet, me qetësi dhe dashuri gjithë propozimin që vjen nga Presidenti i Republikës”, shtoi kreu i grupit parlamentar socialist.

l.h/ dita

October 11, 2018 14:31
Komento

4 Komente

 1. Miri October 11, 15:01

  Ky garipi qe i shkeli syrin presidentes Kroate?
  Ky pllasma?
  Ik o Landi,te gjeti gria partia . Dhe e ke part time.

  Reply to this comment
 2. Arben October 11, 16:35

  Kullat 60 kateshe lalidhjer-prokuroria fusha nuk kalojne.

  Gjalle apo vdekur.

  Reply to this comment
 3. Dodona mbi Tomorr October 11, 18:27

  Edhe presidenti filloi te lozi teater!Qe te perserise pikperpike ate ” Nishanin” para tij i mbetet te marri pjese edhe ne nji nga ato protestat e atyre aktoreve qe i ka porositurPD dhe qe japin “cfaqe”nat per nate perpara hyrjes se teatrit!

  Reply to this comment
 4. Aleksander Thana October 11, 18:59

  Vete e kane fajin. Vune president ate qe perdridhet e hidhet nga nje preher ne tjetrin. Ate qe shprehet I mallengjyer, gjithe “qetesi e dashuri” per Kryekriminelin, per te cilin e merr malli, pasi jane shoke lufte ne grabitje e vjedhje pa doreza boksi a mundesi ( cfaredo qe ka qene ky, ” pirat qe u be Pape”)!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim