Meta: Sekreti im i rënies në peshë

March 21, 2015 20:21

Meta: Sekreti im i rënies në peshë

Kryeparlamentari Ilir Meta mori pjesë në dhënien e vulës së cilësisë një pularie në Xhafzotaj të Durrësit. Në fjalën e tij, Meta tregoi për herë të parë edhe dietën që ka përdorur për të rënë në peshë.

“Dua t’u them edhe një nga sekretet e dietës sime, është se e filloj mëngjesin me një vezë të zierë dhe e përfundoj me pak mish pule në darkë të bardhë dhe është një kontribut i rëndësishëm për një dietë të suksesshme, aq më tepër kur janë produkte të sigurta bio, të certifikuara e të gatshme për

eksport”­ tha Meta. Kreu i Kuvendit garantoi mbështetje për hapjen e portave për eksport. “Shumë shpejt do të bëhet edhe dyfishimi i prodhimit nga 300 milionë kokrra vezë në 600 milionë. Një nga sfidat tona kryesorë është përmbysja e raporteve mes konsumit të brendshëm e midis importit e eksporteve”, tha Meta, duke vlerësuar punën e investitorëve.

March 21, 2015 20:21
Komento

17 Komente

 1. Elisi March 21, 12:32

  Mbushu dhe me pak se nuk te shkon kaq dobasim.

  Reply to this comment
 2. bbb March 21, 12:49

  Dieta e Like Floririt eshte kjo…
  Ne mengjez 3 veze te skuqura, shoqeruar me 2 sufllaqe…ne dreke nje cjap Skrapari i pjekur dhe 3 pjata paidhaqe ….dhe ne darke nje pule e pjekur me meze…Me kete diete shoku Like Floriri duket si gjyshi i Tom Doshit

  Reply to this comment
 3. ada March 21, 13:11

  Trego eurot e shpenzuara ne Viene, Like mashtruesi. Keto perrallat tregoji andej nga Skrapari se nga Tirana nuk ti ha njeri.

  Reply to this comment
 4. gjermani i fundit March 21, 13:15

  diete me oriz kisha degjuar, me spinaq dhe me leng plenci edhe mbase, por diete me veze nuk di te kete shpikur njeri. Mbase hedh te kuqen e vezes dhe ha te bardhen.

  Reply to this comment
 5. Lul March 21, 13:33

  Shef te fundit e paske lene..qe shtyp sallam me bythe dhe del i virgjer ne cdo revolucion.

  Reply to this comment
 6. Berati March 21, 13:40

  Ne rrefe pak si ballsamoset me operacione plastik Monika.

  Si u vra ai i shkreti militant duke i ngritur kembet monikes.

  Na rrefe ku e cove floririn.

  Na rrefe sa ke vjedhur ne kurris te te varferve shqiptare.

  Ne ste njohim me ti te na rrefesh.

  na rrefe kur te rrahu Blushi me grushta.

  kur ndodh gje je fshehur ta gjyshi , te baba., kete here le te fshehje VJERRA.

  Reply to this comment
 7. Berati March 21, 13:42

  Hop ketu e hop atje,
  e kap po te shpeton
  bene mire kush e lufton.

  Peshti (Likja)

  Reply to this comment
 8. Berati March 21, 13:53

  Na refe e na genje , o LIke more.

  Ti na vjedh e na genje O LIKE more

  Reply to this comment
 9. Darius March 21, 14:10

  Mos i bini ne qafe ushtarit Shvejk…….pyesni Sulon sa % i dha likes per floririn se. te mos ishte ushtar likja……kushte ik ne P.S…..partin socialMAMISTE:)))

  Reply to this comment
 10. info analitike March 21, 14:28

  Prandaj qenkan te dhene pas pularive keta te LSI-se.

  Reply to this comment
 11. albert March 21, 14:38

  Politikani me i peshtire shqiptar!

  Reply to this comment
 12. afer te vertetes March 21, 14:52

  lexova shkrimin per mesuesin e letersise REXHEP METEN,njeri fisnik, i dashur,i thjeshte per skenderbegasit, e sot si shoke te ish kauzes ne forcat e armatosura,tek e shikoja qe punonte me ndershmeri deri vone si ambulant perimeshne vitet e pensionit te tradhetuar nga te majte e te djathte perstatusin e ushtarakut,aq me shume me shtohej respekti per REXHEPIN,qe me lindi si ish nxenesi i tij dhe kur une dola kuader,si koleg.
  admiri per familjen tuaj me ben te theksoj se ju nuk keni te beni me zhurmen ku prokuroria po ve vulen.
  por ju si politikan keni shume gjynahe
  per vjedhjen e floririt
  per bashekzistencen me pd
  per ish tenderat tuaja qe flasin per kriminalizim ne gen pr tu pasuaruar ne menyre kriminale.
  ju duhet te flisni hapur per cdo krim qe ka kryen politika ne 25 vjet,qe shkateroji e vodhi pasurine e ekonomike te vendit,dhe sot beni sikur vetem ceshtja ne fjale eshte dekriminalizimi i parlamentit.
  pse vazhdon gelqerja mbytese ne kruje e ministri imjedisit eshte LSI.
  pse ska laborator modern ushqimi kur ministri juaj eshte LSI.
  pse futen karburante jashte standartit qe me helmet po bejne vrasjen e femijeve tane kur ministri juaj i transportit eshte Lsi,dhe rilindje.
  merruni me hallet e njerezve,e mos beni si ata qe populli i rrezoji.
  siguria kombetare eshte edhe ushqim edhe ajer i paster atmosfere eshte edhe ligj,kundra vehtes e cdo shkelesi.
  kjo eshte dekriminalizim,hapni dosjet te behet politike per fatet e kombit

  vodhi B’SH.dhe kur

  Reply to this comment
 13. afer te vertetes March 21, 14:55

  lexova shkrimin per mesuesin e letersise REXHEP METEN,njeri fisnik, i dashur,i thjeshte per skenderbegasit, e sot si shoke te ish kauzes ne forcat e armatosura,tek e shikoja qe punonte me ndershmeri deri vone si ambulant perimeshne vitet e pensionit te tradhetuar nga te majte e te djathte perstatusin e ushtarakut,aq me shume me shtohej respekti per REXHEPIN,qe me lindi si ish nxenesi i tij dhe kur une dola kuader,si koleg.
  admiri per familjen tuaj me ben te theksoj se ju nuk keni te beni me zhurmen ku prokuroria po ve vulen.
  por ju si politikan keni shume gjynahe
  per vjedhjen e floririt
  per bashekzistencen me pd
  per ish tenderat tuaja qe flasin per kriminalizim ne gen pr tu pasuaruar ne menyre kriminale.
  ju duhet te flisni hapur per cdo krim qe ka kryen politika ne 25 vjet,qe shkateroji e vodhi pasurine e ekonomike te vendit,dhe sot beni sikur vetem ceshtja ne fjale eshte dekriminalizimi i parlamentit.
  pse vazhdon gelqerja mbytese ne kruje e ministri imjedisit eshte LSI.
  pse ska laborator modern ushqimi kur ministri juaj eshte LSI.
  pse futen karburante jashte standartit qe me helmet po bejne vrasjen e femijeve tane kur ministri juaj i transportit eshte Lsi,dhe rilindje.
  merruni me hallet e njerezve,e mos beni si ata qe populli i rrezoji.
  siguria kombetare eshte edhe ushqim edhe ajer i paster atmosfere eshte edhe ligj,kundra vehtes e cdo shkelesi.
  ky eshte dekriminalizim,hapni dosjet te behet politike per fatet e kombit

  Reply to this comment
 14. demo March 21, 15:18

  Cfare te them me pare,o Like
  Ti ke qene trim me nam
  Kur mbrojte kombinatin
  Ushtarak ne Polican

  Po cu bere si Padrino
  Ja kalove dhe ustait
  Doktorri shpellar hesapi
  Po cne ti djal i babait.?

  Doktorri si bishe pylli
  Si ujku mbi bageti
  Ti si skile pa u ndjere
  Ben kerdine ne pulari

  Reply to this comment
 15. antienveri March 21, 18:33

  VEZA TE BEN KEQ O LIKE FLORIRI NJESOJ SI RYSHFETI QE REGJISTROI DRITAN PRIFTI.

  Veza rrit kolesterolin e keq dhe bllokon enet e gjakut, prandaj edhe ne SHBA perdorin vetem te bardhen e vezes ne sanduicet e famshme McDonald’s dhe prandaj edhe Like Floriri nuk eshte i besueshem per dieten e tij me veze te zjera, ashtu sic nuk ishte fare i besueshem kur doli krejt i LARE dhe pa FAJ nga vendimi i gjykatave shqypare me gjykatese gruan e Fullan Kusarit te Thesarit te Shtetit.

  Reply to this comment
 16. miroo March 22, 02:27

  sa bukur flisni ju artistet…….ika se nuk po duroj, ti derdh ujin gardelines.

  Reply to this comment
 17. Sofiani March 22, 20:03

  Cfar te komentoj perLila floririn. Ore une nuk e di perse populli i therret lila floriri? Po nuk u largua lila floriri ng poltika ky vend nuk ka per te bere kurr hajer. Madje te largohet nga politika neprmjet gjykates duke u arrestuar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim