Meta: Nuk na duhet një Parlament që heton veshin, por që u vë veshin halleve të njerëzve

Redaksia Online May 11, 2013 14:44

Meta: Nuk na duhet një Parlament që heton veshin, por që u vë veshin halleve të njerëzve

Kreu i LSI-së, Ilir Meta, tha sot në Korçë se objektivi i forcës që drejton janë dy mandate deputeti në këtë qark. Gjatë prezantimit të kandidatëve për deputetë, Meta ftoi korçarët të votojnë për LSI-së dhe Aleancën për Shqipërinë Evropiane, si e vetmja alternativë që do t’i sjellë vendit zhvillim dhe integrimin në BE.

Meta tha se Pogradeci dhe Shqipëria nuk e meritojnë këtë stanjacion të krijuar nga politika konfliktuale. “Vendi ka nevojë për një parlament të ri, për një maxhorancë të re, për një qeveri realiste, që i vjen në ndihmë njerëzve, për një parlament që nuk heton veshin, por i vë veshin halleve të njerëzve”, tha ai.

Meta tha se programi i LSI-së do t’i japë një zhvillim të ri turizmit dhe bujqësisë në të gjithë vendin.
“Për këtë qeveri, turistët janë vetëm një statistikë doganore, ndërsa për ne ata dëshmojnë mundësinë e punësimit për qytetarët”, tha Meta para qytetarëve korçarë.

 

 

 

 

Redaksia Online May 11, 2013 14:44
Komento

6 Komente

 1. Konini May 4, 11:32

  Po. Ky. Der. Dje. Me salen ishte

  Reply to this comment
 2. Gresi May 4, 12:08

  Obo filloi ky te flase tani ! Meta ku ishe deri dje qe nuk tu degjua zeri apo ishe duke bere platformen e rilindjes ti me palloshin e gjate?

  Reply to this comment
 3. suka May 4, 12:56

  Dredharak, me karakter te ulet, plot me inmoralitete.

  Reply to this comment
 4. KOSTA May 11, 16:30

  O Ilir…ne e dime qe ty te duhet nje parlamente qe ti te vjedhesh …thesarin apo te treten e buxhetit dhe parlamentaret te heshtin apo me mire, te bejne duartrokitje per hajnit e tua……por besoi se i kemi aq mende sa te mos votojme nje parlament te tille

  Reply to this comment
 5. ediora May 11, 17:02

  Po jetojme ne nje kohe shume hipokrite! Duan te na hedhin hi syve…. cdo parti po punon per interesat e veta dhe ky popull po i voton dhe me kulmi po komenton si ti kishte vellezer

  Reply to this comment
 6. HO2 May 11, 17:17

  Genjeshtar, hajdut, lesh dhije, prokopses, arrogant, grabites floriri, pleh lope, bajge………

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*