Meta pas takimit me Berishën: Është 1 prilli, nuk bëj deklarata

Redaksia Online April 1, 2013 13:00

Meta pas takimit me Berishën: Është 1 prilli, nuk bëj deklarata

Në përfundim të takimit me kryeministrin Berisha, kreu i LSI-së nuk ka pranuar të japë asnjë detaj për mediat,  me argumentimin se “sot është 1 prill dhe nuk ka vlerë të bëjmë deklarata, sepse nuk e di sa të besueshme do të ishin”. Ndërsa në lidhje me thirrjen që kreu i Internacionales Socialiste bëri sot në adresë të tij dhe Ramës, për t’u bashkuar në zgjedhjet e qershorit, Meta dha përgjigjen e zakonshme: Janë qëndrime që do të vlerësohen nga forumet e LSI-së.

Takimi i Metës me Berishën u zhvillua në zyrën e këtij të fundit dhe zgjati rreth 35 minuta.

 

10:30 – Kreu i LSI-së, Ilir Meta, takohet me kryeministrin Berisha. Takimi u zhvillua në Kryeministri prej disa minutash. Tema e takimit të krerëve të dy partive më të mëdha të koalicionit qeverisës nuk dihet, por ai vjen pas apelit që dy krerët më të lartë të socialistëve europianë bënë për bashkimin e të majtës për të fituar zgjedhjet.

Ndëkohë, nesër Partia Socialiste të mbajë një mbledhje kryesie ku do të diskutohen aleancat e mundshme paraelektorale.

Deputeti i LSI-së, Lefter Koka, në një prononcim për mediat tha se LSI mbetet një forcë e majtë dhe nuk e përjashton koalicionin me forcat politike të këtij spektri. Por sipas tij. LSI nuk ka marrë ende një ftesë zyrtare nga Partia Socialiste.

 

Redaksia Online April 1, 2013 13:00
Komento

9 Komente

 1. liri a vdekje April 1, 10:54

  do e ket thirr berisha per ti ber presjon per ti votu ato kanditaturat e asaj leckes me emrin nishan ,ja keni per ta pare si do vihen ne rresht keta te lsi e do i votojne

  Reply to this comment
 2. cukunidha April 1, 10:58

  Kane zgjedhur 1 Prillin per tu takuar. Keta jane ne koke e kembe 1 Prill. Kushedi se ç’kurdisin. Shko Ti andej i thote ,sala , te shpetojme te dy se na grine ata pas 23 Qershorit.

  Reply to this comment
 3. Leonardo April 1, 11:15

  Për ti thënë kërko çtë duash vetëm mos shko me atë

  Reply to this comment
 4. drini April 1, 11:36

  Ne seline e kr.takohen toto Berisha e toto Meta dy kreret e mafjes respektive djathtas e majtas.Takohe ne diten e shenjte te tyre me 1 Prill duke u bere pishman qe si nuk caktuan si date per zgjedhje kete dite.Ata thjeshte jane takuar per te festuar diten e tyre.

  Reply to this comment
 5. lumtor shkreli April 1, 12:20

  o LESTER PO IK ORE MOS NA CAJ KA…………..N CA I MAJTE TI,TI JE NJE COPE HEJDUT MAFIOZ PO,PO JU MORI NE KOALICION RAMA KA PER TI HUMB ZGJEDHJET ,E KA TE GARANTUAR KETE,JU SHIKONI E GJENI NDONJE KANDIDAT PER DEPUTET ,SI PUNA E AGRON CELES NE SHKODER SE,I KENI PER DY PUNE,NJERA ESHTE VJEDHJA TJETRA ESHTE SE JU BENJNE NDONJE HERE GOJORE,

  Reply to this comment
 6. juristi i pamvarur zvicer. April 1, 12:27

  ILIR META eshte nje mashtrues e HAJDUTE i REGJUR dhe eshte njeri prej KOKAVE ma te RREEZIKSHME per ter SHQIPTARIN.pse disave mund tju kujtohet se kur serbija ka qen nen embargo dhe nuk vizitohej nga asnje shtet i evropes perendimore ,perpos vllezerve serbe RUSVE dhe miqve te serbise si KINEZET e TURKO-ARBET a ILIR META ish minister i jashtum vizitojke SERBINE e bejke plane ANTI-SHQIPTARVE te kosoves por edhe anti-shqiptarve te shqiprise,a serbija ne ate kohe bente plane per DEBIMIN e SHPENGULJEN e te gjithe shqiptarve nga kosova.pra edhe kur ka qen REXHEP MEJDANI president i shqipris e gjithe qeverija e P.S-se kane qen FUQISHEM PRO-SERBE e pro-grek.flitet dhe ka deshmi e prova se ne kohen e luftes ne kosove mardhenjet serbo-partija socialiste e FATOS NANOS kane qe te shkelqyshme,vetem ne TIRAN kane qen 2000 agjenta te sigurimit shtetrore serbe pra ne marrveshje SERBI-MEJDANI-META-NANO.

  Reply to this comment
 7. Titi April 1, 13:23

  1 prill e Kane perdite ato legena

  Reply to this comment
 8. BAY AREA Ca. April 1, 17:00

  Z. Ilir trup katrori , bej deklarata me 1 Prill se eshte e vetmja dite qe Populli do te besoj.

  Reply to this comment
 9. jenc mbreti April 1, 18:16

  Marrveshja Rama-Meta do e sjelli te Majten ne pushtet, e do kete integrim te vendit ne BE .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?