Meta: Sporti sjell dialogun që politika e ka të vështirë ta realizojë

April 6, 2018 11:19

Meta: Sporti sjell dialogun që politika e ka të vështirë ta realizojë

 

Kreu i Shtetit Ilir Meta mori pjesë në “Ditën Ndërkombëtare të Sportit për Zhvillim dhe Paqe”, ku tha se sporti mund të bëjë shërbime ndaj paqes e dialogut të njerëzimit, që politika mund ta ketë të vështirë t’i realizojë

“Përpara olimpiadës së fundit të Koresë së Jugut e gjithë bota ishte në ankth për luftën e tretë botërore, dhe përplasja e parë gjithmonë pritej mes Koresë së Veriut dhe Koresë së Jugut. Mjaftoi një olimpiadë, një akt simbolik përmes sportit dhe situata ndryshoi shumë shpejt duke treguar që sporti mund të bëjë shërbime të tilla ndaj paqes, dialogut e njerëzimit që politika mund ta ketë të vështirë t’i realizojë. Sot jemi për të treguar që sporti nuk ka asnjë kufizim, mjafton pasioni e dëshira”, tha presidenti Meta.

l.h/ dita

April 6, 2018 11:19
Komento

1 Koment

 1. Profeti i Hajduterise se Shtetit dhe helmimit te politikes April 6, 12:09

  naten ben plane ti veri Zjarrin e fusi ne lufte Shqiperine
  duke menduar qe si Familje te kapin gjithe pushtetet !

  ky vet Hajduti me i Madhe ka kap Presidencen !

  Munika me cizme llastiku te kapi kryeministerine Pushtetin!

  dhe femijez me radhe

  SHISH- PROKURORI -GJYKATE ! looooooooooool

  Cmenduria eshte ulur kembekryq Shqiperise :

  KY KA VJEDHUR AQ SHUME

  SA KERKON ME CDO MENYRE EDHE ME LUFTE

  TE KAPI GJITHE SHQIPERINE !!!!!!!!!!!

  OSE KY DO TI VERI ZJARRIN SHQIPERISE

  OSE SHQIPTARET DUHET TI VENE ZJARRIN

  BANDES SE FAMILJES KRYEHAJDUTIT

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*