Meta sulmon Bashën: Nga Çadra e Lirisë, shkove te ajo e Oligarkisë

June 3, 2017 19:32

Meta sulmon Bashën: Nga Çadra e Lirisë, shkove te ajo e Oligarkisë

Ish­kryetari i LSI dhe njëherazi presidenti i zgjedhur, Ilir Meta, ka sulmuar nga Lushnja kryetarin e PD, Lulzim Basha, pasi ky i fundit e quajti më herët “tregtar Venediku”. Meta tha se LSI do të dalë forcë e parë politike, ndërsa fshikulloi Bashën kur tha se qytetarët s’do votojnë në e nisën te Çadrën e Lirisë dhe përfunduan te Çadra e Oligarkisë. Për një drejtim të ri, LSI do të dalë forcë e parë politike për të ardhme të sigurt për të rinjtë.

“LSI forcë e parë, se u çmendëm nga politikanët që e nisin te Çadra e Lirisë dhe e mbyllin te Çadra e Oligarkisë”, u shpreh Meta.

Duke shprehur besimin se LSI do dalë forcë e parë në 25 Qershor, Meta tha sërish se Petrit Vasili, i kandidon si i pari i listës në Qarkun e Fierit, do jetë kryeministri i ardhshëm. “Jemi krenar qe kemi në krye të listës së Fierit kryeministrin e ardhshëm Petrit Vasilin, i cili e njeh shumë mirë këtë qark dhe do bëjë që qarku i Fierrit të jetë qendra e zhvillimit ekonomik të Shqipërisë”, tha Meta.

June 3, 2017 19:32
Komento

8 Komente

 1. Korçari June 3, 22:02

  O Like Floriri, o HAJDUT ME ÇIZME E ME BLLOK; edhe si president do të jesh për një kohë të shkurtër pasi të pret burgu për vjedhjet e krimet që ke bërë.

  Reply to this comment
  • eno June 4, 00:18

   O Ilir Meta o i korruptuar i pjesa me e ndyre e politikes . Ti je shkaktari i protestes popullore te 21 janarit. Ti je turpi i shqiperise dhe i politikes shqipetare.
   Ti nuk njeh ligj ti je mashtrues ke mashtruar politikanet te djathte e te majte keta 27 vjet dhe arrite dhe po mashtron te rinjte qe nuk do te kesh cfare tju ofrosh me 26 qershor se nuk do te jesh me kurre ne pushtet.

   Reply to this comment
 2. Hajduti me bllok me ne dore. June 3, 22:19

  Ku ka para dhe fonde publike ka LSI, jane te licensuar per Hajdut, qarkullojne vetem me bllok ne dore.

  Reply to this comment
 3. Adih June 3, 23:16

  Jeni drejt shkrirjes si parti ,Mos kujto se te beri Rama ,pa deshiren e popullit president ,e do ti shpetosh vettingut dhe reformes ne drejtesi .
  O prinder , jazek u qofte , qe lini femijte e juaj , ti shkojne ketij mafjozi matrapaz nga mbrapa..

  Reply to this comment
 4. FORSTER June 4, 01:38

  As edhe njihere s’e kam mbeshtetur Bashen por kete fjale ja ka thene shume mire Ilir Zvarranikut ,deri dje njiheshe si matrapaz dhe sot na u bere Presidend ,por te shikojme pas zgjedhjeve se njgalat ju bejne mire Ilirit -dhe-Edi -Ramos s’eshte cudi dhe bashkohen prap,se urdherat I jep Sali-Kadiu,prej Trupoje,mor jahu.Dhe politika asht “Kafshat-qe -Skaperdihet”.Kete duhet ta dije mire populli qe voton.Se ne politike kush mashtron me shume ai fiton.

  Reply to this comment
 5. Guri Shyti June 4, 06:49

  Nje ish-kryetar i zgjedhur president nuk ben fushate per partine e tij, siç ben Meta. Presidenti eshte i te gjitheve. Kur ne fushate shan keshtu si do ta justifikoje neser kur te ulet ne kolltukun presidencial? Po te ishte ndonje tjeter, do t’i vinte turp, por Meta e ka treguar se per Para-Pushtet dhe Pushtet-Para nuk pyet per asnje turp.

  Reply to this comment
 6. Soj June 5, 02:15

  Edhe hajduti krimineli qe ben politike, edhe qeni eshte me i mire se ty antishqiptar.

  Reply to this comment
 7. populli June 5, 10:59

  O Guri ,po ku ka moral nje hajdut dhe imoral si Meta ,Atij nuk i lejohet me ligj te beje fushate,ai duhet shkarkuar

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim