Meta sulmon Policinë: Të korruptuar! Populli s’mund të tërhiqet më zvarrë nga një çetë banditësh

February 12, 2021 12:51

Meta sulmon Policinë: Të korruptuar! Populli s’mund të tërhiqet më zvarrë nga një çetë banditësh

Presidenti Ilir Meta ka ashpërsuar tonet këtë të premte, teksa flet për “një çetë banditësh, oligarkësh dhe policësh të korruptuar”, të cilët sipas kreut të shtetit, nuk mund të tërheqin më zvarrë popullin shqiptar.

“Populli nuk mund tërhiqet më zvarrë nga një çetë banditësh, oligarkësh dhe policësh të korruptuar!”, shkruan Meta në rrjetin social “Facebook”.

Deklarata e kreut të shtetit vjen një ditë pasi reagoi për gjobën e vendosur ndaj Shoqatës “Durrësi autokton”, ku në aktivitetin e organizuar prej saj kishte qenë i pranishëm edhe vetë Meta.

Presidenti i Republikës Ilir Meta e ka konsideruar tërësisht politike dhe veprim skandaloz e të papranueshëm, gjobitjen me 5 milionë lekë të inxhinierin në pension Abdulla Deliallisi për shkelje të masave anti-COVID.

Sipas kreut të shtetit, nëpërmjet një njoftimi për mediat, kjo është një gjobë e pastër politike ndaj inxhinierit, pasi sipas tij, në aktivitetin ku ai ka qenë i pranishëm, të gjithë të ftuarit kanë qenë duke respektuar masat e nevojshme.

“Me një gjobë arbitrare dhe tërësisht politike, 5 milionë lekë, qeveria ka ndëshkuar pa të drejtë inxhinierin e shquar në pension, z. Abdulla Deliallisi, kryetar i Shoqatës “Durrësi Autokton”, për gjoja shkeljen e masave anti-COVID, në ceremoninë e organizuar pasditen e djeshme në Pallatin e Kulturës së Durrësit, me rastin e vlerësimit nga Presidenti i Republikës me dekoratën e lartë “Nderi i Kombit” të arkeologut të mirënjohur, profesor Vangjel Toçi (pas vdekjes)”, tha Meta ditën e enjte.

j.l./ dita

February 12, 2021 12:51
Komento

8 Komente

 1. anticensurë25642654 February 12, 13:05

  hë mo like se kokë palarë janë!!
  ti i vrave,dhe i shave e stë plasi trapi fare!!
  lene mo se dava poplli është!!
  e meriton,por të ishte sagllam populli shqiptar!?
  ti e kishe parë piçkën e satëme me kohë!!

  Reply to this comment
  • ce February 12, 14:28

   Nuk te pame kaq agresiv kur u vrane 4 protestues te thjeshte me 21 janar qe dolen kunder videos 700 mije euro dhe oferes 7% .tani shume agresiv por po i njen fundi leshitlikes . Ska faj. Ne 25 prill doktoresha horoskopike plagjiature per skrap.

   Reply to this comment
  • Ku i ke faktet qe policia eshte e korruptuar - Apo te gjobiten gruan qe nuk mban maske February 12, 19:02

   Gruaja e tij rrugace bredh neper mbledhjet e LSI-se pa pjerdhur fare per masat anti-covid qe po i shkakton vdekje te larta shqiptareve. Ky bandit se bashku me gruan huligane guxojne te sulmojne policine per ti intimiduar qe te mos bejne punen e tyre dhe te mos gjobojne te shoqen. Ky hajdut me bllok duhet shporrur nga Presidenca. TURP! Nese sulmon policine per te korruptuar, e pakta qe duhet te beje nje president, duhet te siguroje fakte dhe ti coje te korruptuarit ne gjykate. Por jo keshtu del duke dhene deklarata idioteske.

   Reply to this comment
 2. Iken iliri del monika February 12, 14:12

  Duro edhe pak o likefloriri,sa te vij gruaja jote ne pushtet.
  E bere kushtetuten si vidio e 7%.

  Reply to this comment
 3. Plakuxhuxhumaku February 12, 16:27

  Mbylle gojen o president haleja ,policija zbaton ligjin dhe nuk ben pazare si puna jote.
  Ne base te ligjit neqoftese policise i kundershohet ,ligjerisht te ndalon forcerisht dhe po e ka te nevojshme te terheq edhe ty zvarre .
  Ky eshte ligji o Ilir floriri dhe kete shume shpejt do ta provosh ne kurrizin tend vetem po te besh vetvrasje me qe je “trim ” Skrapari.

  Reply to this comment
 4. fteri February 12, 17:46

  Ilir Meta ështe caktuar qeveritar të lartë të kohës dhe së fundmi PRSIDENT I VENDIT ,që ishte kapadai ,injorant e intrigant , vrasës ,hajdut i dyshimtë që u kap me lek vjedhur në duar ,shetitnin në koridoret e parlamentit ,qeverisë ,preidencës ..ashtu si qeveritarët ,opozitarët ,e deputetët aktual që shetisin në koridore të parlamentit të qeverisë dhe resortet e opozitës buzë bregdetit ,turp -ofendojnë e godasin policinë e shtetit ,BURR E GRUA bashkë me Monikën ,një dyshe e korruptuar deri në palcë .

  Reply to this comment
 5. Dodona mbi Tomorr February 12, 18:06

  Nuk del nese eshte gjobitur edhe ky miliarderi qe po shetit boten me parat e shtetit dhe s’po ve mend nga bota1

  Reply to this comment
 6. Dursaku February 12, 19:44

  O kurve rugesh

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim