“LSI e hapur për çdo koalicion, përfshirë PS”

Redaksia Online March 1, 2013 12:30

“LSI e hapur për çdo koalicion, përfshirë PS”

“LSI është e hapur për koalicion me çdo parti, përfshirë edhe Partinë Socialiste. Koalicionet e ardhshme do të kenë në themel votën e qytetarëve”. Kështu u shpreh kreu i LSI-së, Ilir Meta, pas takimit me ambasadorët e vendeve të BE-së në Tiranë.

Meta tha se temë e takimit ishin çështjet e integrimit dhe zgjedhjet e qershorit. “Temë e bisedës ishte procesi zgjedhor maksimalisht transparent, për të cilin vendet e BE-së janë të interesuara”, tha Meta në përfundim të takimit.

I pyetur në lidhje me qëndrimin e LSI-së për referendumin për tre ligjet, një nismë e kryeministrit Berisha, Meta tha se referendumi mbetet instrument kur nuk ka zgjidhje të tjera.

 

Redaksia Online March 1, 2013 12:30
Komento

7 Komente

 1. Ermali March 1, 09:40

  Nuk ka iluzione,
  Për burrin pa besë,
  Qeveria bajgë,
  Është ndarë në dy pjesë!

  Po thonë disa njerëz,
  Dykëmbësha me brirë:
  “Gjysma bajgë e Metës,
  Është bajgë e mirë!”

  Po nuk ndryshon kurrë,
  Ajo që bën lopa,
  Mbetet po e njëjta,
  Dhe ta ndash në copa!

  S’është më patericë,
  Tani skraparlliu,
  Po është dyfeku,
  Që mban xha Saliu!

  Dyfeku i Salës,
  Kundër gjith’ armiqve,
  Ndaj dhe sot është Meta,
  I ligu të ligjve!

  Reply to this comment
 2. LORA March 1, 14:14

  ketij kusari,populli ja beri gjyqin ne 21 janar 2011.Nese Opozita ben aleance me kete kriminel,atehere ,,,,,,,,duhet te korrigjojme voten.

  Reply to this comment
 3. lumtor shkreli March 1, 15:04

  Turp per ramen nese ben koalicion me kete kriminel hajdut,nese Rama ben koalicion me kete kriminel atehere edhe Rama eshte nje lloj me te dhe mjere ky popull me keta hajduter,kete vend e rregullon vetem nje rrevolucion.

  Reply to this comment
 4. Nandi March 1, 16:14

  Flori Kryemadhi eshte ber si arixhofkat tek pazari i gjese qe bertasin ” hajde shosha te mira, te lira..”, kurse Floriri ka 6 muaj qe bertete dhe ben ftesa per koalicion. Ik o Like se ti je kap me presh ne dore, te ka dal boja ty dhe burrit (se Monen e ka burre e shkuar burrit) tend. Nese Rama ben koalicion me ty kjo do te thote vetvrasje politike per Ramen dhe PS. Pastaj rrofte Saliu mbret.

  Reply to this comment
 5. ELTONI USA March 1, 17:33

  Po rama i eshte pergjeruar keq Ilirit ja paska bere qejfin Iliri dhe Ramushit.Fundi me hajer me vjen keq per socialistet endershem qe do te ngelin te zhgenjyer.

  Reply to this comment
 6. Nafiz March 1, 17:34

  Nese Rama ben koalicion me Ilir Meten cdo shqiptar i majte ka te drejte te beje pyetjen:
  Me ke je o Edi Rama, je me ne apo je me hajdutin Meta dhe me kriminelin Berisha ?
  Ka 4 vjet qe i bejme thirje floririt te ike nga Saliu dhe ai vetem vjedh dhe se can tr…pin per popullin, pse ja ben kete nder nje qelbesire ?
  Nuk eshte justifikim ai qe thua “per te hequr Berishen nga pushteti”, eshte thjeshte mashtrim. Detyra jote eshte ti dalesh per zot votes tone lume dhe s’ke nevoje per kriminelin me te madh te popullit fukara.
  Pse nuk iken LSI nga qeveria dhe te formohet nje qeveri teknike qe te organizoje zgjedhjet ?
  Por, ai-Iliri e di qe nuk merr me vota dhe rri ne qeveri per te vjedhur se bashku me Berishen.
  Kater vete u vrane me 21 janar nga Saliu per Ilirin dhe Iliri nuk e tradheton ate.
  Nje bashkepunim me Ilirin eshte te shkelesh mbi gjakun e te reneve.
  Po e bere kete jazek te qofte, harram respekti dhe saktrificat e socialisteve per ty.
  Vota jone do te shkoje te Aleanca KZ.

  Reply to this comment
 7. petrit sulaj March 1, 19:20

  E njihni nje fare Petrit Sulaj ose me nick name Leshko?Eshte ekzemplar i rralle ne toke.Eshte antar i kryesise se LSI,dhe mbi te gjitha eshte drejtor i Antas,ndermarrje qe manaxhon trafikun ajror,mbikalimet e avioneve mbi territorin tone.Leshko,nje idiot i lindur,me kater klase fillore (tani ka mbaruar 2-3 fakultete + master), pijanec bixhozxhi,injorant klasik,nuk ka lexuar nje rresht liber ne jeten e tij,eshte vene drejtor nga Ilir Meta vetem per te vjedhur.Dhe po vjedh mire,se bashku me kandidatin per deputet (arkitektin hajdut te shkolluar ne Itali) ne rrethin e
  LEZHES numer dy ne listen e LSI LUMTOR SHKRELIN i cili eshte bashkepunetor ne vjedhjen tek Anta te 45 milion eurove. Kemi
  arritur aty qe agjensine e trafikut ajror, me e rendesishemja ne Shqiperi drejtohet nga dy funderrina te organizates kriminale
  LSI. SOT HAJDUTI PETRIT SULAJ ANTA SPONSORIZON TELEVIZIONIN A1 DHE SHQIPETAREN .COM E KARLO BOLINOS E ANILA BASHES QE TE MOS TA DENONCOJNE NE GAZETE PER CMENDURITE QE PO BEN TEK ANTA KY ISH TRAFIKANT. I LSI.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim