Meta takohet me Müller: Shqipëria, partner i rëndësishëm i BB-së

October 31, 2015 12:04

Meta takohet me Müller: Shqipëria, partner i rëndësishëm i BB-së

Kreu i Kuvendit Ilir Meta është takuar me zv. Presidentin e Bankës Botërore për Europën Qëndrore dhe Rajonin e Azisë, Cyril Müller. Ata diskutuan mbi ecurinë e projekteve ekzistuese në fusha të ndryshme ekonomike.

Z. Meta vlerësoi bashkëpunimin që ekziston mes Kuvendit dhe Bankës Botërore duke u ndalur veçanërisht tek projektet i BB për Parlamentet. “Pala shqiptare vlerëson rritjen e bashkëpunimit mes stafit të Kuvendit dhe atij të Bankës Botërore sa i përket rritjes së transparencës, llogaridhënies dhe bashkëpunimit me publikun”, është shprehur Meta.

Kreu i Kuvendit nënvizoi nevojën për thellimin e reformave në sektorët më të ndjeshëm të ekonomisë së vendit. “Shqipëria një partner i rëndësishëm i BB-së. Shqipëria partner i cili ka shënuar progres të qenësishëm gjatë viteve të fundit”, është shprehur Müller.

October 31, 2015 12:04
Komento

3 Komente

 1. Arben October 31, 20:49

  BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG

  DHE SEKUESTRIM PASURIE

  PER ILIR METEN DHE GJITHE LSI.

  Reply to this comment
 2. Toni November 1, 00:01

  Plhere, kur do te shikoje ne burg dhe konfiksim te pasurise.

  Reply to this comment
 3. Kris 1 November 1, 00:45

  Po ka mbetur Banka Boterore me shqiperine partner te rendesishem pika qe si ra.Mbase na jep ndonje kredi per te rregulluar kolltuket e parlamentit

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*