Meta takon këngëtarin e njohur italian: Frymëzoi shqiptarët për liri dhe demokraci

January 15, 2018 14:18

Meta takon këngëtarin e njohur italian: Frymëzoi shqiptarët për liri dhe demokraci

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka takuar sot këngëtarin e njohur italian Albano Carrisi.

Përmes një statusi në Facebook, Meta shprehet se Albano Carrisi me zërin dhe muzikën e tij frymëzoi shqiptarët në fund të viteve ’80 për liri dhe demokraci.

“Të dashur miq, sot takova këngëtarin e famshëm, Albano Carrisi, i cili me zërin dhe muzikën e tij frymëzoi shqiptarët në fund të viteve ’80 për liri, demokraci e shpresë. Al Bano është edhe sot një promovues i palodhur për Shqipërinë dhe shqiptarët”– ka shkruar Meta.

January 15, 2018 14:18
Komento

4 Komente

 1. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! January 15, 14:27

  Oh Zot …!
  Nga e ka prejardhjen kjo rrace e nddyre e njerezimit ,
  kaq sharlatane ,kaq hipokrite ,kaq tinzare ,
  kaq e pafytyre ptuuuuuuuuuuuuuu
  kerme e peshtire

  Reply to this comment
 2. Izeti January 15, 15:25

  Po ku e ke pa ti Albanon ,apo maje maleve,,,,,,,,Po ta shifje ti Albanon atij do I kishte ikur zeri ,do I behej zeri si Lulushit ne proteste.

  Reply to this comment
 3. Toger Lukashi January 15, 16:31

  Ke bere mire qe e ke takuar. Albano vertet qe ne ato vite, me kenget e tij dhe te Romines na benin te ndjenim nje kenaqesi te madhe dhe te enderonim nje tjeter realitet.

  Reply to this comment
 4. MH January 15, 20:10

  Izeti!
  Je i forte dhe i sakte ne njohjen e rrealitetit te asaj kohe.E ke qendise komentin.Nese e lexon shtangisti do qeshin gjithe diten e dites per bukurin e pershkruar sakt dhe koncize.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*