Meta: Gjonaj të japë dorëheqjen, ndryshe të hënën e çoj në SPAK

February 21, 2020 15:25

Meta: Gjonaj të japë dorëheqjen, ndryshe të hënën e çoj në SPAK

Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj dorëheqjen brenda dy ditësh, pasi e shpalli pjesë të grupit të grushtit të shtetit në lidhje me emërimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.

Por për cfarë e akuzon kreu i shtetit ministren e Drejtësisë?

Presidenti tha sot se ministrja ka urdhëruar sekretarin të botonte vendimin e pikëzimit të kandidatëve për në Gjykatën Kushtetuese në Fletoren Zyrtare, edhe pse ky vendim duhet të botohej vetëm në faqen e Gjykatës së Lartë.

Të gjithë u njohën dje me veprat e rënda penale të ushtrimit të ndikimit të paligjshëm dhe falsifikimit nga ministri i drejtësisë në botimin në fletoren zyrtare të një vendimi të KED-së.

Në këtë tentativë për grusht shteti, provat do i dorëzohen edhe SPAK, rezulton të jetë përfshirë Etilda Gjonaj dhe funksionarë të saj për llogari të skenarit për kapjen e Gjykatës Kushtetuese duke përvetësuar një kompetencë.

Ministrja e Drejtësisë duke urdhëruar sekretarin të botonte një vendim ka shkelur ligjin për Botimet në Qendrën Zyrtare, pasi vendimet e KED-së botohen vetëm në faqen e Gjykatës së Lartë.

Brenda ditës së hënë do të coj në SPAK kallëzimin për ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj dhe jo vetëm. Duke qenë se e ka humbur tërësisht besimin, do të mirëprisja dorëheqjen e saj dhe përballjen me drejtësinë duke evitur detyrimin dhe precedentin, që presidenti të padisë një ministrie në detyrë” tha ai.

Ministrja e Drejtësisë është shprehur pak ditë më parë se çdo ligj apo amendim për reformën në drjetësi është miratuar me konsensusin e SHBA-BE-së, por Meta eakuzoi sot se  gënjen dhe se ky reagim ka ardhur para se ndërkombëtarët të mësonin faktin që sipas tij brenda kësaj ministre është një grup i strukturuar kriminal.

Ai thotë se i ka siguruar dokumentat përmes ‘rilindasve të kamufluar’.

Dua t’iu them se asnjë diplomat në Shqipëri dhe jashtë, dhe shumica e deputetëve që kanë bërë ato marrëzira në seancën e kuvendit nuk e kanë ditur që në Ministrinë e Drejtësisë, një grup i strukturuar kriminal që duhet të jetë garant i kushtetutës, ka kryer këto veprime, është e sigurt që i dinte vetëm grupi kriminal.

Një kopje të tyre prej disa muajsh e kishte edhe presidenti. Pas denoncimit publik për mosdhënien e këtyre provave të rënda, ata u detyruan t’i dërgojnë se unë përsëri i kisha ato.

Ka shumë shqiptarë të ndershëm që shtiren si rilindas se kjo është e vetmja mënyrë që sigurojnë bukën e gojës.

Të gjithë qytetarët shqiptarë që u ka ngelur sado pak dinjitet, janë me presidentin për të mbrojtur kushtetutën e cila është lënduar, përdhunuar, gjakosur, kaq shumë, dhe do të jenë në 2 mars bashkë me presidentin për t’i treguar këtij grupi kriminal dhe kësaj celule mafioze në Ministrinë e Drejtësisë.

Çfarë është grushti i shtetit? Hyni në wikipedia, ka disa forma, kur një opozitë përpiqet të marrë qeverinë në mënyrë të armatosur, por ka forma të qarta kur një pushtet kërkon të marrë në mënyrë antikushtetuese pushtetin e një institucioni tjetër legjitim, duke rrëmbyer kompetencat që kushtetuta ja njeh presidentit.

Për çfarë ja njeh kompetencat? Jo për të pasur një gjykatë kushtetuese partiake, të njëanshme, por për të pasur një gjykatë kushtetuese të pavarur” – tha Meta.

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi një vit më parë, në 7 shkurt të 2019 në një nga seancat e Kuvendit gjatë fjalës së saj tha se Ilir Meta e ka kushërirë Etilda Gjonajn.

A e ka luftë personale të saj apo e ka nga budallallëku, unë për hir të së vërtetës nuk e kam sulmuar duke pasur parasysh që është kushërirë, ka lidhje familjare me Ilir Metën” – thoshte para një viti Kryemadhi.

 

l.h/ dita

February 21, 2020 15:25
Komento

19 Komente

 1. Po Ramon kur do ta shkarikosh o Shkerdhata e Cepanit ? February 21, 15:52

  mos le asnji Min.
  Shkarkoj te gjithe meradhe .
  Ne vend te Rsamos vr Moniken
  postet e tjera ndaja fshatarve te tu nga Cepani
  vetem keshtu shkon aty ku duhet ne pajdh te rexhepes

  Reply to this comment
  • korçari February 21, 19:15

   Like floriri me kapacitete ordinere por mafioz ka arritur te mbijetoje ne xhunglen shqipetare pasi nuk ka patur drejtesi dhe zbatim ligji dhe tani ka kaluar me e pakta ne depresion pasi nuk mundet t’i shpetoje dot ligjit per vjedhjet qe ka bere duke mos justifikuar dot pasurine e tij dhe po mundohet te sjelle kaos me shprese shpetimi ,por çdo gje e ka te kote ,ai duhet te filloj te pergatite valixhen per ne ….Reç.

   Reply to this comment
  • Plugu February 22, 23:55

   T’i hash mutin dhe t’i pish shurren ministres ti o bastard president.Eh lumadhi ti ku po te çon mushka.

   Reply to this comment
 2. Lutfiu February 21, 16:57

  E.mbyten Spakun

  Bam ky, bam Rama

  Lereni mor Spakun t merret me ju o kodosha

  Reply to this comment
 3. H February 21, 17:17

  Deri sa ta lidhin Ky fshatari do kallzojë penalisht edhe Spak un. Vetëm ata bythë lëpirësit “këshilltarë”të presidencës do shpëtojnë sepse i rrinë lepe-peqe.

  Reply to this comment
 4. Mos e ka vjedhur kjo Ministria e Drejtesise Thesarin e Shtetit o popll !!!!! February 21, 17:19

  Edhe Vilat disa Miljoneshe sa thon 42-Miljon $

  me gjith macet e bannjot e tyre sigurishte hej ,

  duhet te jen te ksaj Ministres se Drejtesise

  dhe gabimishte banon presidenti Muta dhe kryepadhja

  monika atje ?

  – Kjo eshte pikerishte pune per SPAK- un nqs eshte sheruar nga Bizga i shkreti ,
  u mbyt ne Bizge .Mbase behet mire po hec ,,dhe merr ne shqyrtim Vilat e Lalzit or ti SPAK –

  po kapja pak ,pak se u qelb Shqiperia nga hajnia qe u bo President .

  Kot jua rriten rrogen 60% per me bo sehir e u pasuru e ?
  hop hop puna puna Rezultatet ku jane ,c’pritet ?

  Reply to this comment
 5. Monika hajdute me cizme February 21, 17:20

  Po dha doreheqjen nuk e con te spaku?
  Pas shkatrrimit te grushtit te shtetit,munika cfare detyre do te kete,po kokmedhenjte do kthehen nga Londra.
  Cfaqa me fshatareske ajo e perqafimit te Dervishaj qe po thoshte te verteten dhe vetem te verteten..
  Keta plehra ne keto 30 vjet po cfaqin intelektin me te ulet dhe babezin me te madhe

  Reply to this comment
 6. Dajti February 21, 18:23

  Eshte turp per nje president te lexoje per grushtin e shtetit nje burim aq te pasigurte e me reputacion aq te ulet sa Wikipedia.
  Sa larg ka shkuar Shqiperia ne udhen e ignorances!

  Reply to this comment
 7. me emer February 21, 18:45

  Te paret e kane thene se “nuk behet stan me lepura”..!

  Reply to this comment
 8. alphade February 21, 19:42

  Prandaj kodoshet politikane te kupoles nuk e lene te marre
  fryme SPAK-u me akuza te sajuara e te shpikura me qellim
  qe te mos kete kohe te merret me dy vakabondet kryesore
  te politikes shqiptare binomin : Berisha-Meta, kryekrinine-
  let e kryemafiozet me te rrezikshem qe ka pare historia e
  Kombit Shqiptar ne keto 100 vjet te ekzistences se saj. Prandaj cdo vonese per t’i nxjerre para Drejtesise keta dy
  tradhetare do t’i bente nje dem te pariparueshem te se
  ardhmes se Shqiperise. SPAK duhet te merret urgjentisht
  me keto dy monstra per neutralizuar veprimtarine e tyre
  antikombetare. Gjarperit i duhet prere koka dhe jo te me-
  rret me “cironkat” shteti i se Drejtes: SPAK-u por me Pesh-
  kaqenet qe jane ulur kembekryq mbi politiken shqiotare !
  Mjafton vetem 4-5 dosjet kryesore politikanesh te cohen
  para Drejtesise gjithecka e qeteson gjendjen konvulsive te
  popullit shqiptar qe i ka ardhur shpirti ne maje te hundes
  me tipa te tille si Berisha-Meta-Llalla ,etj. dosjet e te cileve
  jane kopsitur nga SHBA dhe s’ka nevoje te lodhet kot SPAK- u dhe BKH-ja ….! Le te cirren bribonet e politikes se
  do te bejne namin me 2 Mars, nuk i degjon as familjet e tyre pale me populli shqiotare qe u ka vene teneqen !

  Reply to this comment
 9. alphade February 21, 20:11

  Komenti…….

  Reply to this comment
 10. alphade February 21, 20:21

  Komenti im…….?

  Reply to this comment
 11. ALBAN DEGA February 21, 20:38

  Denoncim publik i nje presihori kryehajdut i Evropes

  ILIR META NE PRANGA !

  – Asnje interpretim, asnje argumentim dhe askush nuk eshte mbi Kushtetuten. A-ja dhe ZH-ja e saj eshte zbatimi .

  – Akti i Ilir Metes eshte 24 karat grusht shteti antikushtetues!

  – Shkarkim me procedure urgjente dhe arrestim ne flagrance i Presidentit turpi e kryehajdut i Shqiperise !

  – Cfare pret SPAK-u!? Destabilizimi politik i vendit eshte krimi me i rende ne cdo shtet edhe jo demokratik te Botes … Ilir Meta tashme e ta sterderdhur kupen.

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Presidenti i turpit te Shqiperise Ilir Meta deklaroi sot me zerin e figuren e tij hapur para syve shqiptareve dhe te nderkombetareve duke bere thirrje per destabilizimin politik te Republikes se Shqiperise dhe duke 2 marsin si Diten e grushtit te shtetit dhe permbysjen me dhune e terror pa maska te nje qeverie te zgjedhur ne menyre demokratike dhe te njohur e perkrahur si asnjehere tjeter me pare nga bota demokratike, sic e tregoi dy dite perpara ashiqare edhe Konferenca Nderkombetare e Brukselit per kapercimin e paso jave te termetit te 26 nentorit 2019 .
  Ne vend te dekretonte menjehere daten 17 shkurt si dite Feste Kombetare te Solidaritetit, presihori i Shqiperise me nje fytyre qeni te terbuar e hajduti te vetdemaskuar e vetdamkosur perjete me zerin e figuren e tij shpalli fillimin e grushtit te shtetit per permbysjen e rendit kushtetues dhe destabilizimin politik te shtetit shqiptar nen pretekstin e mbrojtjes se Kushtetutes qe e ka pshurrur e dhjerosur te pakten 16 here vetem gjate teté muajve te fundit.
  Akti i Ilir Metes eshte 24 karat grusht shteti antikushtetues!
  Qysh sot ai u kthye de jure e de facto ne líder i opozites destruktive dhe antishqiptare dhe shpate e ndryshkur e Moskes dhe Beogradit ne Shqiperi.
  Sot Presidenti i Shqperise hoqi edhe masken e fundit dhe u vetdekretue si kryetari, si Molotovi dhe Mina e fundit me sahat e Bandes se Gangstereve politike, biologjike e oturako- mediatike te Saleh Ramollah Ajatollah Milloshevic Putinit, Like Flori Mona Cizmes , Lulush Karabush Mul Stanishiciit, Fatmir Mehdihoxhe Narko e Human Trafikanti i Prostitucionit… e Mafias krejt jashte kontrollit te tyre, e Moskes dhe Beogradit.
  Po ashtu kjo cmenduri e pashoqe e ketij presihajni synon edhe minimin e celjes se negociatave per pranimin e Shqiperise ne gjirin e BE-se, sic u veprua edhe gjate veres se vitit qe shkoi nga opozita me destruktive dhe e korruptuar, me antishqiptare ne Bote.
  Edhe ky eshte nje sherbim tjeter nr dobi te Moskes dhe Beogradit.
  Ky eshte nje akt i mirefillte terrori politik dhe psikologjik ndaj Kushtetutes, kunder popullit, kunder shtetit dhe kombit shqiptar, eshte nje thirrje e hapur per destabilizimin politik te rendit kushtetues dhe shtetit shqiptar.
  Cfare pret Prokurori i Pergjithshem dhe SPAK-u i Shqiperise !?
  Cfare pret Kuvendi i Shqiperise qe nuk mblidhet menjehere ne seance te jashtezakoneshme per shkarkimin e tij per kete megakrim e akt terrori shteteror !?
  SPAK-u beri thirrje publike per mbare shqiptaret te denoncojne cdo akt korrupsioni te cilitdo personi te perfshire ne kusari…
  Cfare denoncimesh pret SPAK per korrupsion kur ka jo nje por te pakten 42 videorregjistrime me ze e me figuren e vet Ilir Metes ne afera megakorrupsioni, ka vilat e Lalezit …. Tomorrin e shqyer nga babezia e tij dhe bashkeshortes se tij…..
  La nevoje per veprim ligjor pasi hetimi dhe provat jane live!
  Ne cilin shtet te Botes i lejohet nje zevendes- Kryeministri te vetekapur ne flagrance me € 700 000 Euro faqja ose dora, nga krahu i djathte i tij ne qeveri dhe ne parti Z. Dritan Prifti, drite paste ne Parajse !
  Pse nuk vepron menjehere Prokurori i Pergjithshem dhe Ministria e Brendshme per areestimin e menjehereshem ne flagrance te nje presihori qe ka cmendurine te beje thirrje e caktoje edhe date grushti te mirefillte shteti ne syte e shqiptareve dhe mbare Botes!?
  Kushtetuta nuk eshte as film qe intepretohet, as pacavure qe argumentohet nga gangsteret ligjore te Sali Berishes, ala Enkeled Alibe Gebelsi, Gazmend Babale Bardhi, Clirim VeshGjata e profesore Plepash e akademike Domosdove.
  Asnje interpretim, asnje argumentim dhe askush nuk eshte mbi Kushtetuten. A-ja dhe ZH-ja e saj eshte zbatimi pike per pike nga cdo shtetar e qytetar I Shqiperise!
  Kushtetuta eshte kryeligji i te te gjitha ligjeve, eshte BIbla dhe Kurani, eshte Carta Magna e cdo shteti.
  E vetmja logjike kushtetuese jane dispozitat dhe nenet e saj kurse logjika e secilit, aq me teper te nje Presidenti te inkriminuar me ze e me figure, eshte ceshtje personale e tij jo detyrim kushtetues.
  Me veprimet e tij jologjike qe ka bere:
  1- me dekretimin e vonuar te ministrit te Brendshem,
  2- me mosdekretimin e ministrit te Jashtem ne keto caste historike per te ardhmen e Shqiperise ne gjirin e familjes natyrore Evropiane,
  3- me parullen e tij leniniste “nje hap mbrapa” per opoziten e cmendur antishtet ligjor dhe “dy hapa mbrapa” per qeverine e zgjedhur ne menyre demokratike nga populli dhe per kryeministrin, qe rrezikoi tri here permbysjen e saj dhe te tij personalisht per shkak te kembenguljes per jetesimin e Reformes ne Drejtesi dhe Vetingun, si premtimi tij madhor per popullin shqiptar qysh ne fushaten e 23 qershorit 2013, Ilir Meta jo vetem shkeli rende por edhe pshurri mbi Kushtetuten.
  4- Akti antikushtetues per cdekretimin e zgjedhjeve lokale te 30 qershorit 2019, dhe dekretimin e tyre per ne tetor….
  Me aktin e sotem antikushtetues e terrorist Ilir Muta e dhunoi dhe mbivendosi veten mbi Kushtetuten dhe u be pale me nje opozite te terbuar dhe shkalluar nga tmerri i jetesimit te SPAK- ut dhe Byrose Kombetare te Hetimit, objekt e subjekt madhor i te cilave eshte edhe vete ai dhe bashkeshortja e tij e krejt “Banda e Gangstereve” te SaLikekracise sot ne opozite.
  Ky akt antikushtetues i shton efhe akuzen e konfliktit te interesit mbi 52 akuzave per krime te renda, dy te tretat e te cilave me zerin e figuren e tij dhe te bashkeshortes se tij.
  Kjo eshte aresyeja kryesore pse Ilir Meta e ka humbur jo vetem logjiken, por de jure e ka shkarkuar vetveten dhe i tha hapur dyerve te burgut; Hapuni! .
  Ai eshte nje akt jo vetem terrorist, por edhe aresye madhore e percaktuar qarte e prere ne Kushtetute dhe Kodi Penal I Shqiperise per arrestimin e tij menjehere paralel me shkarkimin ne flagrance si President I Shqiperise, post qe nuk duhet ti ishte dhuruar kurrsesi nga Edi Rama dhe mazhoranca e sotme.
  Kushtetuta e miratuar me shumicen absolute te cilesuar te Kuvendit te Shqiperise vetem zbatohet fjale per fjale e pike per pike, sic eshte, nga cdo qytetar e shtetas, nga cdo qelize e shtetit shqiptar e jo me nga Presidenti si garanti i saj.
  Ne emer te atdhetarise shqiptare, ne emer te qyteterimit mijeravjecar iliro- shqiptar, ne emer te aspiratave per liri e demokraci, ne emer te Kultit properendimor, sidomos proamerikan te 95 per qind te shqiptareve kudo ne Bote, ne emer te Kushtetutes se dhunuar te Republikes se Shqiperise, u bej thirrje Kryetarit, Kryesise dhe cdo deputeti te Kuvendit shqiptar pa dallim feje, krahine, ideje e anetaresie politike, te votojne qe te shkarkojne me procedure urgjente sot kryemafiozin e krye- Padrinon, kryekusarin e Shqiperise, Ilir Meta.
  Ky eshte vetem hapi i pare i ligjit dhe drejtesise, i mbrojtjes dhe zbatimit te Kushtetutes se Shqiperise, qe e perdhosi dhe perdhunoi ne menyren me brutale duke e mbivendosur vetveten ndaj saj dhe organit me te larte legjislativ dhe shteteror te Republikes se Shqiperise, Kuvendit te saj dhe ne te njejten kohe organet ligjzbatuese te zbatojne ligjin dhe te arrestojne po ne flagrance kete presihor kryekrimineli!
  Ilir Meta ne pranga !
  Sot… Neser eshte teper vone !

  Reply to this comment
 12. Gjon Leka February 21, 21:58

  Ô ju të Spak-ut, ky Lilushi orvatet t’ju bëjë qole. Mos e pranoni punën që ju hedh ky rufjan i florinjtë. Hapeni dosjen e Lilushit, atë të Lulushit, të Beres e berave të tjerë.

  Reply to this comment
 13. EVA February 21, 22:00

  Bravo meta ..Bravo gjigand trim Skrapari .Mos u kthe mbrapa tregoju vendim mafies qe ka zaptuar cdo sektor te politikes e ekonomise ..Te paren kete qelbesiren imorale gjonaj ..Hajde kemben zvare kjo mendjemadhja ironike idiote

  Reply to this comment
 14. Shqiperia rrezikon te viehet nen Diktaturen e Hajdutitave e Krimieleve te politkes Shqiptare te tipit meta-berisha etj kerma te njerezimit February 21, 22:02

  Shteti mos te bej kaqolin
  por ti dali Zote situates se degraduar nga ky President i
  i apmoralshem i pafytre ,i paafte i padenje per te perfaqsuar X – popull ,

  ky Gangster Fshati , qe eshte akzuar per Vjedhje Spektakolare te Shtetit Shqiptare si Thesarin e Shtetit ,
  qe vetem ne kte vende poltikanesh bandita shpellash ,

  me nji Institucion Drejtesie Lopcare me Diploma Fallso ne sherbim te ktyre mafiozeve poltike ,

  kaloj ne Heshtje duke fajesuar nji coban dhishe te Krrabes se ishte autori vjedhjes se Thesarit ishte tallja

  qe kta Kriminele i be ktij populli ,dhe qe per cudi sot ,

  kur ky Hajdut i vertete i Thesarit kercenon Shtetin duke ber te Lajthiturin

  dhe Shteti Shqiptare sot ,nuk ja permned asjiher

  ose bej pyetjen se ;

  kush ishte Autori i Vjedhjes se Thesarit te Shtetit ,

  kur ilir muta ishte Kryeminsiter dhe transferoj Thesarin e Shetit nga Tynelet e ish Ushtrise sekrete dhe 1000% te sigurte prej aty ne nji bunker ne fshate te Tiranes ne Krrabe ,
  ne nji vend komplet te pasigurte ,ku mbas disa ditesh

  u zhduk pa len gjurme 300 Lingota Floriri te kualitetit me te larte ?!

  Perse Hesht Pushteti dhe ben qenin e bindur ?

  Ktu ka dicka qe nuk shkon .

  Nqs Pushtat mi tremben kercenimeve mafioze te Presidentit ,

  atehere ose te terhiqen e lene vendin dikujt tjeter qe ka zemer e guximin ,ta zhduki nga Presidenca Krye hajin e ktij Shteti e coj para Drejtesise ,

  ose te gjejne metoda dhe i pergjigjen me te nejtat metoda qe ky kercenon kto Pushta .

  Kjo gjendje ne Shqiperi eshte bere e padurushme .
  Shqipria ka ngelur e fundit sepse mbahet peng nga ca maloke e fshatare te ndyre ,qe i Tremben Drejtesise

  qe po afron ti trokase ne dere dhe qe per kte bande president sali berisha basha etj do te thote Burg REC

  Kush do t’i dali Zot Shqiperise te mari zvarre Treshen Kacerogjene e coje para Drejtesise ?

  KJO ESHTE PYETJA QE BEN sHQIPERIA SOT !

  Reply to this comment
 15. Meta February 22, 12:44

  Po kush para Metes me Moniken,Salih me familje e Basha me Mediun duhet te del para te drejetes dhe ligjit?!Vertet askush t jeter.Vetem pas tyre mund te rreshohen te tjeret…?

  Reply to this comment
 16. Alban February 23, 04:25

  Ne vend te nje denoncimi publik per SPAK

  Doni te kapni jajdutet, kusaret, te korruptuarit…!?
  Gjurmimi i parave te pista eshte me i veshtire…
  Gjurmoni sarajet, dugajat, apartamentet, makinat superluksoze, bizhute ekstravagante per nje rroge shteti ose prívati…
  Beni bilancin…
  Teprica eshte para korrupsioni, vrasje sh, krimi, hajnie me cizme me top!
  Nuk futet minarja ne thes, thote filozofia e sovrani.
  Filloni nga kryepleqet, kryebashkiaket, oligarket, kryekriminelet…. e deri tek ish- kryeministrit, ministrat, kryebankieret…, Presidentet= Il Capi dei Capi te “ “Bandes se Gangstereve” (“ THE TIMES “+ e Londres 10 Mars 1997 ) dhe te kesaj “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit” ( “ THE NEW YORK TIMES” 15 Mars 2008 )
  Pa vonese, pa meshire… me gjithe forcen e ligjit dhe drejtesise !
  Suksesi!
  Fati dhe e ardhmja e Shqiperise, shtet i se Drejtes, e popullit dhe e Kombit shqiptar eshte ne duart tuaja!
  Urime e sukses !

  TEK BLLOKU…. TEL LALEZI

  … e Farkat e kucedrave te krimit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Tek Lalzi i Sales, Likes, Medi Xen … Mona Gerdecit e corp!
  Tek blloku… tek botikat, tek sarajet e tek blloqet e Gites, Armines, Monikes …
  Tek pronat e pasurite e grabitura nga “Banda e Gangstereve “ !
  Tek sarajet e dugajat e ” … Kesaj Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “!
  Aty eshte vendi i popullit !
  Vetem huliganet dhe gardianet u pergjigjen thirrjeve per destabilizim e revolucion bolshevik te Kucedrave te Krimit si Sali Pinoceti, Like Floriri, Lulezim Fazlici, Fatmir Xen Gerdeci, Monika Pantera e Murrme, Adriatik Palle Kryeprokuhori i Krimit, Flamur Noke Stanishici e kukumjackave te Kazanit mediatik te Putinit, te RIA-s e DIA-s se Beogradit !
  Tek Blloku….
  Tek Lalzi ….
  Tek Farka….
  Ligj! Drejtesi ! Shtet Ligjor !
  Kjo eshte Shqiperia qe duam!
  Kjo eshte e ardhmja e Shqiperise si e gjithe Evropa!
  Kjo eshte Shqiperia si Amerika Demokratike qe e rrenoi e zhberi te pakten 14 here Lugati i Vicidolit dhe 400 Kucedrat e tij te pangime me gjak, me djerse e jeten e Shqiptareve !
  Tek Blloku !
  Tek Lalezi !
  Tek Farka… !?
  Tek Kunja dhe Velipoja!
  Tek Saranda e Valbona !
  Tek Thethi e tek Jala !
  Tek Shengjini e Dardha !
  Aty jane gjaku e djersa juaj qelibar, aty Jane parate tuaja qysh nga piramidat e deri tek Rapiscani, qe tek Autostrada e Kusarise se Kombit e deri tek Gerdeci i Sali Lulush Argita Mehdiut, qe nga floriri i Kerrabes e deri tek blloku 700 000 euro faqja e Like Flori Cizmes, qe nga CEZ-i e ARMO Xen Armina Lirise, qe nga Remzi Hoxha e deri tek 11 janari 2011….
  Aty jane blloqet qe ai i Enver Hoxhes duket Kasolle Galigati para Sarajeve te Xen Mona Haxhinastos!
  Aty eshte fusha e betejes dhe drejtesise e ligjit kunder kesaj “ Banda Gangsteresh e Kesha Mafia we ja dale jerky jashte kontrolli !
  Aty eshte e ardhmja Juaj, femijeve e femijeve te femijeve tuaj !
  Ligje e drejtesi !
  Ndaj mos u beni mish per topin e ketyre bandit eve, gangstereve e mafiozeve !
  Boll me ! Enough it’s enough !
  Gjurmoni sarajet e dugajat e kucedrave te krimit !
  Sekuestroni, kthejani Sovranit djersen e gjakun e dlire te vetes suaj !
  Te shkoje haka tek i Zoti, tek populli!
  Kusaret ne burg !
  Eshte koha te kercasin prangat !
  Eshte koha per ligjore e drejtesi!
  Boll me me SaLikekraci !
  Liri demokraci !
  E duam Shqiperine si e gjithe Evropa!
  E duam Shqiperine si Amerika demokratike!

  From: Alban Dega
  Date: January 22, 2018 at 3:31:38 AM EDT

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim