Meta: Të reflektohet urgjentisht, kriza politike po godet ekonominë

May 15, 2019 12:58

Meta: Të reflektohet urgjentisht, kriza politike po godet ekonominë

Presidenti Ilir Meta përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka deklaruar se kriza politike ku ndodhet vendi, po sjell pasoja tepër të rënda edhe në ekonomi.

Efektet e para, sipas Metës, kanë filluar të reflektohen në turizëm dhe operatorët e cilësojnë situatën dramatike.

“Me urimin për një sezon të mbarë e të suksesshëm turistik, jam i bindur se Skrapari, falë atraksioneve të jashtëzakonshme që ofron, mikpritjen, traditat e kulinarinë e veçantë, shumë shpejt do të jetë një nga destinacionet më të rëndësishme turistike në të gjithë rajonin!

Por për fat të keq, kriza politike ku ndodhet vendi, po sjell pasoja tepër të rënda edhe në ekonomi. Efektet e para kanë filluar të ndihen në turizëm dhe operatorët e cilësojnë situatën dramatike.

Edhe për këtë arsye ia vlen të reflektohet urgjentisht, përndryshe do të goditet rëndë turizmi dhe gjithë familjet shqiptare që mbështesin mirëqenien e tyre në këtë sektor kyç të ekonomisë tonë”, tha Meta.

e.t./dita

May 15, 2019 12:58
Komento

13 Komente

 1. ela May 15, 13:45

  ha ha ha,spo te vijne fitimet? ri o i shkrete se po te heqin dhe po ngelesh rrugeve te burgut

  Reply to this comment
 2. Mizerabel,Me Me Bllok Ne Dore, May 15, 13:45

  I jane ulur fitimet, personale te bizneseve “te popullit”
  Eshte i shqetesuar Meta s’po fiton aq sa duhet, I nxjerrsh nga hunda nje dite o zot.Plera me ze e me figure.

  Reply to this comment
 3. prizem May 15, 14:46

  Fare thjesht, mbyll gruan ne shtepi dhe kriza eshte zgjidhur paskesaj.

  Reply to this comment
 4. Analisti May 15, 14:54

  Duhet te reflektoni personalisht me cdo kusht..po po me çdo kusht ju i pari!

  Reply to this comment
 5. Malsori May 15, 15:57

  A man o Like Floriri mos e nderse ata palo grua qe ke per te hedhur bomba molotov kunder policise dhe institucioneve shtetrore.O Like, populli te njeh mire o hajdut me bllok ne dore ,Ti o Like hedh gurin dhe fsheh doren megjithese doren e ke shume te pist qe qelb era.Aman o Like se mos na vret veten dhe nuk ka kush ti paguaj femijt e to ne Angli se po vuajne si populli shqiptar nga ana ekonomike.O Like po vjen VETINGU-BURGU per racen tuaj dhe kthimi i parave te vjedhura popullit.Gjiri i Lalsit eshte prona e tytet nga Cepani.Malsori Boston

  Reply to this comment
 6. Likefloriri May 15, 16:15

  Kujt ja thua munikes?!!!!

  Reply to this comment
 7. Erion May 15, 17:37

  Like Muti kryemafiozi qe flet per ekonomine e vendit.Shpresojme qe SPAK te ta shkerdheje faren tende te ndyre ropqime.

  Reply to this comment
 8. Sheleaura May 15, 18:19

  ilir lexo opinjonin e keti populli dhe mbaje fjalen per te vrare veten

  Reply to this comment
 9. Konti Sbalta May 15, 18:49

  Zgjidhjen e krizes e ke ne dore ti qe je “president i opozites”Mbushja mendjen mikut tend te vjeter Sali Gerdecit dhe Vrasesit te 21 Janarit dhe me siguri ,sa hap e mbyll syte ,kriza merr fund , apo edhe ti ve kushte si Saliu me ate Lolon e tij ,”qe te mos preket nga Vetingu”

  Reply to this comment
 10. pirua May 15, 19:29

  karagjos president! duket qe me kete menyre duan te shtyjne sa me tutje arrestimin e tyre, por eshte nje film i diktatures: DHE VJEN NJE DITE.

  Reply to this comment
 11. Artur May 15, 21:20

  Fol me tat shoqe… apo e ke fryk?

  Reply to this comment
 12. Mala May 16, 10:04

  Fatkeqesisht Presindenti ne vend te unitetit dhe interesit te shtetit dhe popullit shqiptar,per cka eshte zhgjedhur dhe e ngarkon Kushtetuta,Hapur del Kunder mazhurances dhe ne krah te opozites, e cila shihet e dihet qe. eshte opozita me destruktive qe mund te kete pasur apo te ekzistoj gjekundi.Kjo eshte shemtia e Presidentit aktual shqiptar. qe ironikisht del se k erkon zgjidhje,duke hedhur vaj ne zjarr.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*