Meta thirrje për tubim: Partitë të jenë nën presionin e popullit

November 25, 2019 13:54

Meta thirrje për tubim: Partitë të jenë nën presionin e popullit

Edhe sot, Presidenti Ilir Meta ka shfrytëzuar rrjetet sociale për t’i bërë thirrje njerëzve t’i bashkohen në një tubim në Qytetin Studenti më 8 dhjetor.

“Le të nderojmë së bashku studentët e Dhjetorit, të cilët me guximin e tyre çelën një epokë të re për shqiptarët, atë të demokracisë që kjo pakicë politike e ka tradhtuar, duke shpopulluar vendin, duke eliminuar përfaqësimin e qytetarëve e duke kapur shtetin përmes dhunimit të Kushtetutës e ligjit”, shkruan Meta në “Facebook”.

“Mjaft me këtë pakicë politike që keq qeveris vendin e s’mban asnjë përgjegjësi! Referendumi është një e drejtë kushtetuese, që populli e vendosi vetë me Referendum më 22 Nëntor 1998. Shqipëria do të hyjë me çdo çmim në epokën e referendumeve, që partitë të jenë nën presionin e popullit, të interesit publik dhe kombëtar dhe jo si tani që populli të jetë viktimë e partive dhe në mëshirën e tyre. Të gjithë vetëm me flamuj kombëtar në Shesh më 8 Dhjetor! Shqipëria e Para!”, shkruan ai.

 

j.l./ dita

November 25, 2019 13:54
Komento

8 Komente

 1. korçari November 25, 14:20

  O Burra te gjithe te ndjekin Like floririn se do te mbroje pasurite e vjedhura ketij populli dhe me urtesi dhe me dashuri dhe me bllok ne dore po ju ben thirje “kokepalareve”te rreshtohen pas tij .nuk ka paturpesi dhe idiotesi me te madhe pasi ky p/RESIDENTI jone shpik vetem çudira.VETNGU po afron dhe mirenjohje USA dhe BE-se.

  Reply to this comment
 2. demo November 25, 14:31

  Ti pa toke,pa bageti,pa bejlerlluk,u bere i pasur.Une me biciklete kineze nuk te ndjek dot o boss skrapari!

  Reply to this comment
 3. strasburg November 25, 15:13

  Po putana jote Monika, nen presionin e kujt do të jetë, o Hajdut i ndyrë?Po ti dhe LSI-ndermarrja kriminale nga kush do te kontrollohen, apo nga hajdutet te tu? Nerveri per ty dhe ata qe te kanë vënë në ate post….

  Reply to this comment
 4. Adih November 25, 15:43

  Po ti o Mete ku e fut vehten tende ,si kokpalare fukara ,apo si politikan i keti tranzicioni post komunist .

  Reply to this comment
 5. Genti November 25, 15:43

  Tani i shkon neder mend ketij klyshi qe ketu ka dhe popull
  Tani i duhet populli per ta perdorur fuqin per interes te tij
  Tani ben thirrje patriotike gjasme i dhimbet kushtetuta dhe populli i ketij vendi
  Tani nuk po e mban me vendi se ka hallin e sarajeve trojeve dhe floririt qe ka vjedhur bashk me Salen e te tjer klysh qe lehin lart e posht e bejn thirrje per luft
  Ne djall te vesh ti dhe gjithe ju qe kini komanduar ,
  E kthyet kete vend na me te urryerit e evropes
  Populli nuk ka ca mbron me
  Kushtetuten e keni ber leck dyshemeje me dhjetra her
  Keshtu qe dil e mbroje ti me larot qe lepijn kocka e pushtetit .

  Reply to this comment
 6. Edi vet direkt . s'Eshte koha jo e pordheve te hajneve te LSI-se por e Drejtesise November 25, 17:09

  ju kam then qe Muti Presidences bie ere ?
  a ku e kini ,
  surratBythen qit jashte poturave

  Reply to this comment
 7. ALBAN DEGA November 25, 17:44

  Subject: LUFTA ME MIZORE… LUFTA PER KOKEN !

  I BASHKON LUFTA PER KOKEN !

  – Eshte lufta finale …vendimtare mbi dhe
  ligj e drejtesi jane jetike …per popull e per atdhe…

  – Lufta me mizore… Lufta per ekzistence !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Opozita shqiptare eshte hedhur ne nje sulm te terbuar jo vetem kunder qeverisjes se Rilindjes se palindur akoma, por se pari kunder Shqiperise dhe se ardhmes se saj euro- amerikane.
  Pervec luftes me zjarr e me hekur kunder selise se qeverise shqiptare dhe shantazhit edhe me djegie mandatesh deputetesh kamikaze te SaLike Floririt me shprese per nje Mukje tjeter ala maj 2017, ajo i ka shpallur lufte edhe Bashkimit Evropian dhe Shteteve te Bashkuara te Amerikes, pra “imperializmit amerikan e Evropianoperendimor”, qe diten qe ata ia hoqen vizen kreut te kesaj kucedre megakorrupsioni e megakusarie 25 miliarde euroshe, antishqiptare e antiperendimore, Sali Berishes dhe familjes se tij vampire.
  Te vetedijshem per krimet e tyre pa fund te renda deri ne krime kunder njerezimit si mbytja ne tortura dhe zhdukja e kufomes se Remzi Hoxhes, kontrabanda dhe shkelja flagrante e embargos nderkombetare te naftes per makinen e luftes dhe genocidit te Milloshevicit ne Bosnje, Knin, Kosove me qindra mijera viktima ne Shebrenice, Prekaz, Recak…, grushti fashist i Shtetit Sali Milloshevic i 14 shtatorit 1998, masakra barbare e Gerdecit, 21 janari 2011 me kater protestues krejt paqesore te vrare, qindra te plagosur e 4000 plumba te shkrepur kunder turmes …, te denja per Gjykaten e Hages jane te fresketa e te paharrueshme per nje popull te tere deri sa te marre fund pandeshkueshmeria dhe jepet drejtesia per regjizoret dhe autoret e tyre.
  Ata e dogjen e poqen, e plackiten e rrenuan, e zhbene si shtet Shqiperine 15 here ne 15 vite te sundimi SaLikekracie!
  Jo vetem e kthyen ate ne nje ciflig te tyre e familjeve te veta e oligarkeve te vet, por edhe lane mbrapa minat e tyre me sahat ne cdo qelize te shtetit e shoqerise shqiptare duke kercenuar popullin e vet me skenarin e katrahures ekonomike e financiare greke, per cka ka fakte e deshmi pa fund.
  Pasi deshtoi skenari kobezi i 16 shkurtit i kesaj opozite te vetdjegur e te shpartalluar keqazi me votat e popullit ne tri pale zgjedhje nacionale e lokale, tani ben shantazh me djegjen e mandateve te deputeteve te SaLike Floririt ne Kuvendin e Shqiperise per te djegur edhe anetaresimin e saj ne familjen natyrore te vet, Bashkimin Evropian.
  Pse !?
  Sepse ky hap historik e i stervonuar nga kjo opozite me emrin e vertete SaLikekraci kerkon domosdo jetesimin e plote te Reformes ne Drejtesi, Vetingut, SPAK-ut dhe Byrose Kombetare te Hetimit.
  Cfare do te thote ky jetesim!?
  Do te thote jetesim per here te pare ne historine shqiptare te shtetit ligjor, shtetit te se drejtes pa te cilin nuk mund te kete kurre shtet demokratik te popullit, me popullin e per popullin.
  Sapo deshtoi skenari ogurzi i kesaj Bande per gjakederdhje e vellavrasje me 16 shkurt, kryebanditi Berisha dhe qehajai i tij ne krye te cifligut te Sales PD , shpalli urdherin e Sali Babes per djegjen e mandateve te deputeteve te opozites ne Kuvendin e Shqiperise. Menjehere Mona Cizmja iu bashkua Berishes ne kete vetdjegie politike.
  E kujt i plasi se po djegin mandatet kamikazet e Berishes dhe Metes, kur dihet se mandatet e shume prej tyre do tua djegin prangat ne duar nga SPAK-u dhe Byroja Kombetare e Hetimit per krimet, vjedhjen, korrupsionin e tyre masiv ne kurriz e dem te popullit shqiptar.
  Eshte kjo aresyeja kryesore pse kapobandat vendimarrese te kesaj kupole mafioze jane lemerisur e cakerdisur aq keq e terbuar deri ne egersi !
  Eshte ky shkaku kryesor pse e gjithe Banda e Gangstereve dhe dora e zeze e ketyre mercenareve te Beogradit, Athines dhe Putinit eshte hedhur ne sulm e ne nje lufte te eger per jete a vdekje per te minuar e zhbere krijimin dhe jetesimin e SPAK-ut dhe BKH-se .
  Eshte nje lufte mizore, lufta me e eger nder te gjitha luftrat per te shpetuar me cdo kusht e me cdo cmim sundimin e tyre despotik, kriminal e te sterkorruptuar ne cdo por e qelize te tij.
  Eshte lufta per ekzistence, per mbijetese.
  Eshte nje lufte per jete a vdekje e ketyre kryebanditeve e kryemafiozeve
  Eshte lufta per koken !
  Ndaj vellezer e motra shqiptare braktiseni ate anije piratesh qe po mbytet cdo dite e me shume nga Reforma ne Drejtesi e Vetingu, nga SPAK-u dhe BKH-ja, shkurt nga Ligji e Shteti i se Drejtes!
  Ndaj vellezer e motra shqiptare mos u beni mish per topat e tyre te ndryshkur nga padrejtesia, krimi, vrasjet e kusaria e perbindshme e djerses e gjakut tuaj !
  Vigjilence! Syceltesi !
  Lerini te digjen ne sketerren e krimeve dhe zezonave te tyre te perbindeshme ndaj jush dhe Shqiperise sone te bukur !… Boll me !
  Hengshin kokat e njeri-tjetrit dhe te vetvetes, sic po ua hane perdite e me shume duke u shtuar maja te reja kriminale malit te krimeve te vjetra te pagjykuara e te pa ndeshkuara per te cilat do te japin llegarí deri ne nje jo vetem ata, por edhe kamikazet e mercenaret e tyre rrenimtare!
  Ligji e drejtesia edhe vonon… por kurre asnjehere nuk harron:

  Eshte lufta finale
  vendimtare mbi dhe
  ligj e drejtesi jane jetike per popull e per atdhe…!

  From: Alban Dega
  Date: June 8, 2019 at 5:13:15 PM EDT

  Reply to this comment
 8. Lorenco Luka ( Ish deputeti i famshem i PD) , antikomunist i paepun. November 26, 01:29

  Viktima e pare e Reformes ne Dejtesi.
  Faleminderit USA e BE.
  Ma shifni kyt film:
  https://youtu.be/Uo5QNBtV37M

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim